چهارشنبه، 20 فروردین 1399 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1393)


زنده‌یاد حمید نمازی در پایان یکی از میزگردهای نقد عرفان‌ حلقه در خبرگزاری فارس به ذکر مصیبت حضرت رباب(س) و طفل شیرخواره‌اش با عنوان «مرثیه آهو» پرداخت.

«برادران کوئن»، به عنوان نویسنده در پروژه سینمایی جدید «استیون اسپیلبرگ» که درباره جنگ سرد است، همکاری می‌کنند.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با تاکید بر اینکه در این مرکز حتماً از نیروهای مومن و انقلابی حمایت خواهد شد، گفت: افرادی را سراغ دارم که شغل آنها حزب‌الهی بودن است و مذهبی بودن شغلشان است که به هیچ عنوان از چنین افزادی حمایت نمی‌کنیم.

نعمت‌الله سعیدی مسئله حجاب را در جنبه‌های مختلف بررسی و در کتاب «حجاب» به زودی به چاپ خواهد رساند.

شهریار بحرانی مستند «حجاب؛ راه رستگاری» را به دور از هر گونه افراط و تفریط نسبت به مفهوم حجاب ساخته و اینکه حجاب مختص بانوان نیست و صرفا به پوشش منحصر نمی‌شود.

پیکر نیما وارسته هنرمند فقید و آهنگساز جوان کشورمان به سمت قطعه هنرمندان تشییع شد.

از هفته آینده و همزمان با فرارسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برنامه‌ای را با عنوان «حماسه خرمشهر در آینه سینمای مستند» برگزار خواهد کرد.

نویسنده رمان «درد» گفت: برخی از فرماندهان با اینکه از دوست‌های آقای آخوندی و مهین‌خاکی بودند اما از تعریف خاطرات خود پرهیز داشته و ابا می‌کردند و تنها کسی که خاطراتش را بیان کرد آقای رشید بود.

سعید علامیان با اشاره به این که نگارش و تدوین جلد دوم کتاب خاطرات محسن رفیق دوست تا تابستان سال 93 به پایان می‌رسد، گفت: این اثر را در روزهای آغازین تابستان سال 93 به دفتر ادبیات انقلاب اسلامی می‌سپارم تا منتشر شود.

داستان ادامه‌دار پلمب ساختمان بنیاد ادبیات داستانی همچنان ادامه دارد و مجدداً روز گذشته از سوی شهرداری برای پلمب این مکان مراجعه شد اما مقاومت کارکنان برای ممانعت ادامه داشت.

مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره کتاب سال تبریز شامگاه سه شنبه با معرفی نفرات برتر در تالار هنر تبریز برگزار شد.

از جبهه خاکریزهای فرهنگی انقلاب اسلامی، سرداری مجاهد، متقی، پارسا و بی ادعا پرکشید تا به یاران شهیدش ملحق شود. البته پرواز او برای ما انبوهی از خاطرات و تأسف باقی گذارد.

نشست شعرخوانی پایانی هشتمین جشنواره شعر فجر با حضور شاعران جوان و پیشکسوت شعر معاصر در خانه هنرمندان برگزار شد.

حمید نمازی از چهره‌های متعهد و از فعالان فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی عصر روز گذشته دار فانی را وداع گفت، او در کنار فعالیت‌های فرهنگی به سرودن شعر نیز علاقه بسیار داشت.

ابلاغ سیاست های کلی جمعیت توسط رهبر معظم انقلاب و نامه رئیس کل بانک مرکزی به رئیس قوه مقننه درباره رانت ۶۵۰ میلیون یورویی از مهم ترین عناوین روزنامه‌های امروز است.
صفحه 1 از 147ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات