چهارشنبه، 20 فروردین 1399 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه اسفند 1392)


دنیاپرستی و شهوت‌پرستی آثاری دارد که قرآن بدان‌ها اشاره کرده است؛ استاد قرائتی در یکی از درس‌های قرآن خود آنها را بیان کرده و می‌گوید: خداوند لذت مناجات با خود را از گنه‌کار سلب می‌کند.

خداوند در آیه ۹ سوره مبارکه «فاطر» به بیان نزول ابر و باد و زنده شدن طبیعت می‌پردازد و می‌فرماید: رستاخیز هم این گونه است. مولا درباره این آیه می‌گوید: این بهار نو ز بعد برگ ریز، هست برهان بر وجود رستخیز.

«رحیم فردین» از هموطنان خارج کشور، شعری به مناسبت سال نوی شمسی سروده است. وی می‌گوید: این شعر را به رهبر عزیز انقلاب هدیه می‌کنم که از دیرباز سخنانش را به جان، گوش می‌دارم و عقایدش را در همه امور به علم و تحقیق و تجربه شخصی‌ام، راست و درست می‌دانم.

«ابوالقاسم طالبی» اعلام کرد در راستای ابراز هم‌دردی با مردم جنگ‌زده سوریه، به همراه کاروان بین‌المللی «زائران صلح» راهی این کشور خواهد شد.

فردا در آخرین روز سال ۹۲ و روز تحویل سال ۹۳، شبکه قرآن و معارف سیما با تدارک برنامه «هفت‌سلام» به همراه چهره‌های نام‌آشنای متعددی میهمان خانه‌های مردم ایران خواهد بود.

مدیرعامل خانه سینما در پیامی نوروزی برای خانواده سینمای ایران آرزوی سربلندی و موفقیت کرد و با تأکید بر اینکه سینمای ایران تشنه فهمیده شدن است، سال ۹۲ را بارقه‌ای از امید و شادی برای سینما دانست.

در نشست آسیب‌شناسی بازنمایی زن در سینما مطرح شد مهم‌ترین گام در روش تحقیق علمی این است که برای طرح مسئله با کارشناسان مشورت شود.

مؤلف «هاوکینگ؛ خداوند و بهشت» از اتمام چاپ نخست این کتاب خبر داد و گفت: انسان‌ها به آفریدگار و روز واپسین ایمان دارند اما برخی مانند هاوکینگ منکر وجود خدا هستند و بهشت را ساخته ذهن آدمیان می‌دانند؛ در این اثر ادله هر دو گروه بررسی شده است.

مجمع عمومی و انتخاب هیأت‌ مدیره‌ جدید خانه‌ تئاتر روز شنبه ۳۰ فروردین ۹۳ در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام قرائتی می‌گوید: یک کسی رفت سخنرانی کند، فردی پای منبرش تند تند سمت او فوت می‌کرد. گفتند چرا اینچنین می‌کنی؟ گفت چون اگر چانه‌اش گرم شود خیلی حرف می‌زند!

اکران نوروزی سینماها با استقبال خوبی از سوی مخاطبان مواجه شده که طی آن مبلغ فروش فیلم سینمایی «چ» تازه‌ترین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا طی ۷ روز از مرز ۲۰۰ میلیون تومان گذشت.

حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیر مرکز فرهنگی سرچشمه، خانم فروز رجایی‌فر دبیر ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام و خانم فرشته روح‌افزا عضو شورای زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به جمع اعضای کاروان زائران صلح برای سوریه پیوستند.

مؤلف کتاب‌های قرآن مدارس، مشکلات فرهنگی را مهم‌ترین دلیل عدم بازدهی آموزش‌های قرآنی دانست و گفت: مأنوس کردن مردم با قرآن با آموزش حل نمی‌شود بلکه نیازمند فرهنگ‌سازی است و برنامه نهادهای قرآنی باید در این راستا باشد.

کارگردان تئاتر با بیان اینکه هنرمندان تئاتر از شعار امید دولت یازدهم نومیدی دیدند، گفت: سه بار با دفتر مدیرکل هنرهای نمایشی تماس گرفتیم و هر سه بار گفته شد ایشان وقت ندارند. در مورد انتخاب حسین طاهری نمی‌توانم عجولانه صحبت کنم ولی سالی که نکوست از به...

عبدالعزیز حصان قاری سرشناس مصری از مبتکران در روش‌های نوین وقف و ابتدا و تنغیم است و در این زمینه دکترای خود را اخذ کرده است.
صفحه 1 از 111ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات