پنجشنبه، 14 فروردین 1399 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه دی 1392)


از حواشی چهارمین روز جشنواره تئاتر فجر می‌توان به ادعای پیامبری فردی به نام مدریک در مجموعه تئاترشهر، ورود لوریس چکناواریان به خانه برنارد آلبا و راضی نشدن مخاطبان از آثار بخش بین‌الملل اشاره کرد.

رییس پژوهشکده اخلاق حرفه‌ای دانشگاه تهران از آغاز پروژه احیای میراث اخلاقی در تمدن ایرانی و اسلامی خبر داد و گفت: تکمیل این طرح نیاز به حمایت دارد، اکنون نخستین برآیند آن کتاب «محمد بن زکریای رازی» است.

مدیر ارتباطات شورای عالی قرآن از آغاز به کار شورای هم‌افزایی قرآن و فضای مجازی با حضور ۸ نهاد قرآنی کشور خبر داد و نسبت به پیوستن سایر دستگاه‌های قرآنی کشور به این شورا اظهار امیدواری کرد.

مؤلف کتاب ۳۵ جلدی «الصحیح من سیرة النبی الاعظم» می‌گوید: گفته می‌شود ابوسلمه و حمزة بن عبدالمطلب برادران رضاعی پیامبر(ص) بودند، زیرا ثویبه کنیز ابولهب آنان را از شیر فرزندش مسروح شیر داد در حالی که صحت این گفته مورد تردید است.

سرپرست دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد ضمن اعلام برخی تغییرات در زمان‌بندی دور سوم جشنواره قرآنی «آیات» گفت: سایت جشنواره تغییر خواهد کرد.

فیلم دلهره‌آور فرانسوی «طعمه» صاحب یک نسخه انگلیسی‌زبان می‌شود. نسخه دوباره‌سازی شده این فیلم موفق فرانسوی هم به همین نام وارد مرحله تولید خواهد شد.

بنیاد ادبیات داستانی میزبان بیست‌ونهمین نشست «عصر تجربه» با حضور صادق کرمیار در سرای داستان می‌شود.

با اعلام اسامی داوران جشنواره فجر امسال متوجه شدیم لزومی ندارد ترکیب داوران فرد باشد و نسبت زوج هم در 8 دوره این جشنواره سابقه داشته است.

گفت نترسید این‌ها بسیجی‌اند، مثل بسیجی‌هایی که در ایران دارید،‌ اخیرا مسلح شده‌اند و از همان‌ها و مردمی هستند. کسی هم چیزی نگفت؛ تا این‌که یکی‌شان آمد از اتوبوس بالا و چسبید به یقه راننده. مترجم دودستی زد به سر خودش و گفت: نه! اسیر شدیم.

از مجموع ۱۸ اثر برتر در نخستین جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های برخط امام رضا(ع)، خبرگزاری فارس با ۳ اثر برگزیده بیشترین سهم را نصیب خود کرد.

عارف قزوینی شاعر تصنیف معروف «از خون جوانان وطن لاله دمیده» با اینکه صدای خوشی داشت، هرگز از هنرش برای تعریف و تمجید پادشاهان استفاده نکرد. او در ابتدای طرح جمهوری رضاخان از طرفداران جدی او شد ولی خیلی زود پی به فریب رضاخان برد.

ایشان واقعا خودش را وقف مردم کرده، یعنی اگر از اهل بیت هم می‌گوید و منادی اهل بیت در شیراز است، برای مردم می‌گوید. شعرهای مردمی و با لهجه شیرازی دارد و این‌طور نیست که فقط شعر اهل بیتی گفته باشد.

نویسنده کتاب «لابی صهیونیستی در اسپانیا» با بیان اینکه سیاست خارجی آمریکا تحت نفوذ و فشار سیاست‌هایی است که صهیونیسم اعمال می‌کند، گفت: آزادی بیان غربی‌ها شامل انتقاد از لابی صهیونیسم نمی‌شود.

دولت به‌ دور از شعار و ژست روشن‌فکری ناگزیر است معیارهایی داشته باشد تا هنر و هنرمند واقعی را از هنر و هنرمند ادعایی جدا کند و برای اعمال این معیارها نیز نیازمند دستگاه یا نهاد و نیز فرآیندی است؛ فرآیند متمایزسازی هنر و هنرمند از هنرنما و هنرمندنما.

اگر یک دانش‌آموز با سروده‌های نوجوانانه‌ در بخش ادبی جشنواره‌ی ملّی خوارزمی برگزیده شود، به عضویت بنیاد ملّی نخبگان درمی‌آید. امّا یک شاعر اسم و رسم دار و برگزیده جشنواره‌ بین‌المللی شعر فجر را بنیاد نخبگان به عضویت نمی‌پذیرد.
صفحه 1 از 98ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات