شنبه، 16 فروردین 1399 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

«دشمنان» روی میز ویژه برنامه تا جشنواره ۳۸

«دشمنان» روی میز ویژه برنامه تا جشنواره ۳۸

کارگردان فیلم «دشمنان» در مورد این فیلم گفت: اگرچه این فیلم درامی روانشناختی و کم‌دیالوگ است؛ امیدوارم برای همه اقشار جالب توجه و قابل تامل باشد.

نشست معرفی فیلم سینمایی دشمنان ساخته علی درخشنده در برنامه سینمایی تا جشنواره ۳۸ برگزار شد. درخشنده به همراه رویا افشار بازیگر پیشکسوت سال‌های دور سینما و تلویزیون در این جلسه حضور پیدا کردند تا درباره فیلم و رونمایی آن در جشنواره صحبت کنند.

درخشنده همچنین در رابطه با تازه ترین اثر سینمایی خود گفت: روزی که فیلمنامه از سمت بردیا یادگاری به دستم رسید در همان وهله اول آن را به خانم افشار دادم تا نظرش را بدانم، چون می دانستم به شدت سختگیر است و زمانی که نظرش مثبت بود بلافاصله پیشنهاد نقش را مطرح کردم. به همین خاطر احساس می کنم او نظر بهتری می تواند درباره فیلم بدهد.

رویا افشار نیز اظهار داشت: من به هیچ جوانی که تازه وارد کار سینمای بلند می شود به چشم تازه کار نگاه نمی کنم چون این افراد کسانی هستند که جسارت حضور در این عرصه سخت را دارند. هر چند علی درخشنده سال ها تجربه حضور در سینما را دارد. همانطور که اشاره کرد بنده نسبت به فیلمنامه سختگیرم چون به نظرم ضامن اعتبار ما همین سختگیری‌هاست. در مورد این فیلمنامه باید بگویم موضوع عمیق اجتماعی دارد و به تاثیرات متقابل آدم های اجتماع بر یکدیگر اشاره می کند که گاهی خوشایند و گاهی ناخوشایند است. دشمنان کاری فرهنگی اجتماعی است که بخشی از مردم درگیرش هستند بنابراین حضورش در سینما لازم بود.

علی درخشنده نیز اشاره کرد: عواملی که قرار است در یک پروژه کار کنند همه باید در خدمت تفکری باشند که فیلمنامه رقم زده و محتوای مضمون را درک و قبول کنند. اگر کاری مورد پسند یکی از عوامل نباشد قطعا انگیزه ای برای اعمال یک کار خوب ندارد، اما خوشبختانه از مجید برزگر به عنوان تهیه کننده تا تک تک عوامل همه چنین روحیه ای داشتند. بهترین نکته این بود که تمام تلاشمان را کردیم فیلمی بسازیم که در رده خاصی قرار نگیرد. دشمنان اگرچه درامی روانشناختی است؛ امیدوارم برای همه اقشار جالب توجه و قابل تامل باشد. این فیلم کار کم دیالوگی است و در این مواقع اتفاقا کار صدا سخت تر است. ما به دنبال کمال بودیم هر چند که می‌دانیم ضعف هایی هم در کار وجود دارد.

افشار درباره تجربه بازی در این اثر گفت: خلق محیط برای بازی در این فیلم سخت بود. ما حتی در حین ضبط با هم بحث می کردیم چون برای‌مان مهم بود که چه نتیجه ای را می خواهیم روی پرده ببریم. تمام تلاشم را کردم آنچه که مورد نظر کارگردان بود را انجام دهم و به گونه ای بازی کنم که مردم هم احترام‌شان حفظ شود.

درخشنده نیز اظهار کرد: در جهان هستی اگر من به عنوان یک انسان محیط پیرامونم را به چشم نعمت ببینم و حضور خداوند را حس کنم قطعا قدرشناس تر خواهم بود.

ویژه برنامه تا جشنواره ۳۸ به همت معاونت اجتماعی شهرداری تهران و برج میلاد با همراهی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر سه شنبه هشتم بهمن ماه در مرکز همایش های برج میلاد به کار خود پایان داد.

منبع: ایرنا


  • «دشمنان» روی میز ویژه برنامه تا جشنواره ۳۸


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات