چهارشنبه، 13 فروردین 1399 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

«وارونگی» با حمایت بنیاد سینمایی فارابی تولید شد
کارگردان وارونگی:

«وارونگی» با حمایت بنیاد سینمایی فارابی تولید شد

بهنام بهزادی در آیین اکران ویژه این فیلم گفت: فیلم سینمایی «وارونگی» با حمایت های بنیاد سینمایی فارابی تولید شده و هنوز هم این حمایتها ادامه دارد.

به گزارش فرهنگ نویس از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، بهنام بهزادی کارگردان فیلم «وارونگی» در این آیین که  عصر روز سه شنبه ۵ بهمن در پردیس سینمایی ملت برگزار شد، وارونگی را بر خلاف روال معمول سینمای ایران یک فیلم ساده دانست و گفت: این فیلم نشانگر دغدغه فضاهای زیست محیطی بوده و تلنگری برای حفظ حفظ و نگهداری محیط زیست است.

وی با اشاره به اینکه «وارونگی» به سینمای مستقل که دغدغه آن از جنس فرهنگ و هنر است تعلق دارد، افزود: این نوع از سینما مثل هر گونه آسیب پذیر در محیط زییست می تواند در معرض خطر باشد و اگر در سالهای آینده از سینمای مستقل حمایت نشود عرصه را به سینمای تجاری واگذار خواهد کرد و سینما به کالایی برای مصرف هر چه بیشتر تبدیل خواهد شد.

این کارگردان  با تاکید بر اینکه سینمای مستقل در جهان و در حوزه تولید و توزیع به اشکال مختلف توسط موسسه های مختلف فرهنگی و  اجتماعی حمایت می شود ادامه داد: روابط فرهنگی میان افراد می تواند برای بهتر شدن فضای حاکم بر جامعه  از جمله خانواده تاثیر به سزایی داشته باشد.

بهزادی در پایان سخنان خود از همکاران خود در تولید فیلم و همچنین خانم دکتر جلالی مدیر پردیس ملت و همکاران ایشان تشکر کرد.

در این مراسم علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، رضا داوری اردکانی فیلسوف و رئیس فرهنگستان علوم، ناصر پلنگی نقاش، لادن طاهری مدیر کل فیلمخانه ملی ایران، دکتر پروانه مافی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، معاونان و مدیران سازمان حفاظت محیط زیست، مدیران سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا آقاجانی، احمد امینی کارگردان، پیمان معادی کارگردان و بازیگر و ... و عوامل فیلم حضور داشتند.

در این فیلم که در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر و در بخش نوعی نگاه دوره شصت و نهم فستیوال کن ۲۰۱۶ جضور داشت، سحر دولتشاهی، علی مصفا، ستاره پسیانی، رؤیا جاویدنیا، علیرضا آقاخانی و شیرین یزدان‌بخش نقش آفرینی می کنند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: سهیل پس از چندین سال، نشانی نیلوفر را پیدا کرده و به سراغش آمده است. رابطه آنها که در گذشته ناکام مانده، حالا درآستانه شکل گیری دوباره است.


  • «وارونگی» با حمایت بنیاد سینمایی فارابی تولید شد


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات