دوشنبه, 01 مرداد,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار


آیت الله قرهی در تازه‌ترین درس اخلاق خود به بیان ماجرای همسفر شدن یک فاسق با مردی عابد پرداخت و دلیل بهشتی‌شدن آن فاسق را از زبان پیامبر اعظم(ص) شرح داد.

منوچهر مصیری از دوستان قدیمی مرحوم جهانگیری در مراسم تشییع پیکر وی گفت: متأسفانه مرحوم جهانگیری را ساعاتی قبل از درگذشتش دیدم و ای کاش که نمی‌دیدم. او با من درد دل زیادی کرد و بسیار بسیار از بنیاد فارابی گلایه‌مند بود.

دو مداحی خاطره‌انگیز «مدینه شهر پیغمبر(ص) و ادرک یا رسول‌الله(ص)» منصور ارضی پس از سال‌ها همچنان سوزناک است و دیدگان عاشقان حضرتش را از اشک تر می‌کند.

مدیر امور رسانه و اطلاع‌رسانی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از پاسخگویی اساتید و فضلای حوزه به پرسش‌های عقیدتی و دینی مردم در حرم مطهر خبر داد.

پیش‌نشست نکوداشت مقام علمی مرحوم آقا علی مدرس زنوزی(ره)، با موضوع «جریان‌شناسی حوزه حکمی تهران» برگزار می‌شود.

کتاب «گلشن اسرار» فردا با حضور محمدرضا ترکی و علیرضا حاجیان نژاد از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران در سازمان رسانه‌ای اوج رونمایی می‌شود.

عضو شورای برنامه‌ریزی بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ۱۰ تا ۲۰ اردیبهشت ۹۳ را زمان برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلای امام خمینی(ره) عنوان کرد.

«یعقوبی» مورّخ بزرگ جهان اسلام، جریان توطئه دختر حارث (از یهودیان خیبر) علیه پیامبر(ص) را در تاریخ خود ذکر می‌‌کند ولی فقط به مسمومیت آن حضرت اشاره دارد و از شهادت آن حضرت سخن نمی‌‌گوید. اما علامه مجلسی نظری عکس نظر وی دارد.

مروان خبر وفات حضرت را به معاویه داد و گفت: آنان می‌خواهند حسن‌بن علی را کنار پیامبر دفن کنند، اما تا من زنده هستم به این مقصود خود نخواهند رسید! بدین ترتیب رخدادهای ناگواری در مراسم تدفین امام حسن مجتبی(ع) روی داد.
تفاوت دوران امام حسن مجتبی(ع) با سایر ائمه به روایت شهید مطهری

زمان امام حسن(ع) یک حالت رخوت و سستی در شیعیان پیدا شده بود که اگر این کار ادامه پیدا می‌کرد، یک وقت خبردار می‌شدند که حضرت(ع) را دست بسته تحویل معاویه داده‌اند، زیرا هنوز صابون معاویه درست به جامه مردم نخورده بود!

در ساختمان امور تربیتی کار می‌کردم که یک قسمتش عشایری بود. داشتم رد می‌شدم که دیدم توی نمازخانه یک دختر با لباس محلی قشنگی دارد نماز می‌خواند. انگار مثل یک پروانه سر شاخه گلی نشسته است...

معاون آموزشی دانشگاه قرآن و حدیث از تمدید ثبت‌نام بدون کنکور دانشگاه قرآن و حدیث تا 11 دی خبر داد.

قبر پیامبر اعظم(ص) را «ابو عبیده جراح» و «زید بن سهل» آماده کردند و امیرالمؤمنین(ع) مراسم تدفین را به کمک فضل و عباس انجام داد.

سعدالله زارعی شعری را به مناسبت یوم‌الله ۹ دی سروده و در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است.

نخستین کسى که بر پیامبر گرامى نماز گزارد، امیرالمؤمنین بود، سپس یاران پیامبر(ص) دسته‌دسته بر پیکر مطهر ایشان نماز گزاردند. پس از رحلت حضرت، فاطمه(س) در اجتماع زنان با بیان غم‌باری فرمود: «همه از خداییم و به سوی او بازمی‌گردیم. وحی و خبر آسمانی از ما ...
صفحه 1879 از 1881ابتدا   قبلی   1872  1873  1874  1875  1876  1877  1878  [1879]  1880  1881  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات