چهارشنبه, 27 شهریور,1398 | |

ادبیات و کتاب

آرشیو اخبار


ادبیات و کتاب

 اقبال لاهوری؛ شاعری اندیشمند

اقبال معتقد بود مردی كه نجات دهنده مسلمانان است از سرزمین عجم برخواهد خاست. آن مرد از نظر اقبال دارای افكار بلند، گفتار دلنشین و متین است كه روح و جان‌های انسان را تسخیر می‌كند و دلی دردمند و مهربان دارد كه دارای درد دین و انسانیت است.
افتتاح مرکزی برای تبادل کتاب

مرکز تبادل کتاب با ظرفیت 100 هزار جلد کتاب آغاز به کار کرد.
گروس عبدالملکیان با «خرده‌های تاریکی» می آید

آلبوم صوتی «خرده‌های تاریکی»گروس عبدالملکیان در تالار ایوان شمس رونمایی می شود.
ضابطیان:جامعه استتوس‌خوان امروز حوصله خواندن چند صفحه کتاب را ندارد
در مراسم رونمایی از کتاب جدیدش عنوان کرد

ضابطیان:جامعه استتوس‌خوان امروز حوصله خواندن چند صفحه کتاب را ندارد

23 خرداد 1394 12:44

منصور ضابطیان درباره نگارش کتاب جدید خود، «برگ اضافی» گفت: احساس كردم جامعه استتوس‌خوان امروز حوصله خواندن يك بخش ۲۰ صفحه‌ای را درباره يك كشور ندارد.
استقبال منتقدین از «درد» کرمیار
در نشست نقد رمان «درد» صورت گرفت

استقبال منتقدین از «درد» کرمیار

22 خرداد 1394 14:21

فیروز زنوزی جلالی معتقد است کتاب «درد» از صادق کرمیار شاهکاری برای روایت لحظات پایانی این جنگ است.
کاریکاتوریست ایرانی که پدیده اینستاگرام شد

طراحی های خسروانجم شبیه هیچ کس نیست و این سبک منحصر به فرد باعث شده اگر کارهایش را بدون اسم هم جایی دیدید بلافاصله یادش بیفتید.« اوایل از تخته شاسی و انگشتم عکس می گرفتم. یکی از دوستان بهم خرده گرفت که چرا انگشتت توی همه عکسهایت افتاده است. بعد...
مقدمه شفیعی کدکنی برای گزیده اشعار ناتل خانلری/ کپی‌برداری نیما از اشعار ناتل‌خانلری/ شاعری که «عادل» نبود!

محمدرضا شفیعی کدکنی می‌گوید: نیما با یادداشت‌های روزانه‌اش به ما ثابت کرده که در رعایت «حق و حقیقت» چندان هم «عادل و معصوم» نبوده و برخی اشعارش را پس از خوانش اشعار ناتل خانلری سروده است.
نمایشگاه کتاب امسال بدی های گذشته را تکرارکرد

مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: به باور من نمایشگاه امسال، بدیهای نمایشگاه های سال های گذشته را داشت و محاسن سال قبل را هم نداشت.
نخستین نشست «کتاب‌خوان» برگزار می شود
یک ایده جالب

نخستین نشست «کتاب‌خوان» برگزار می شود

19 خرداد 1394 09:57

سلسله نشست‌های به اشتراک گذاری کتاب‌های خوانده شده با عنوان کتاب‌خوان با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مشارکت کتابداران، نویسندگان، اهالی رسانه و فعالین حوزه کتاب برگزار می شود.
جزئیات برنامه دیدار شاعران با رهبر انقلاب: بررسی ۶ هزار سروده و حضور میهمانانی از ۷ کشور

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به جزئیات برنامه دیدار امسال شاعران با رهبر معظم انقلاب گفت: امسال میهمانانی از هفت کشور در این مراسم خواهیم داشت و در مجموع ۲۰ شاعر سروده‌های خود را قرائت خواهند کرد.
اهالی قلم از امروز میتوانند برای بیمه تکمیلی ثبت نام کنند

به گزارش فرهنگ نویس به نقل از فارس، نام نویسی بیمه تکمیلی درمان اهالی قلم توسط صندوق اعتباری هنر به صورت غیر حضوری و آنلاین آغاز شده است و اهالی قلم می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.honarcredit.ir برای دریافت خدمات بیمه تکمیلی ثبت نام کنند. ...
دلیل عدم حضور اقبال لاهوری در تهران از زبان رهبر انقلاب

اقبال لاهوری با اینکه به ایران و حتی تهران عشق می‌ورزید و برای جوانان ایرانی شعر می‌سرود، هیچ‌گاه نتوانست به ایران بیاید. دلیل این که رضاخان هیچگاه اجازه حضور اقبال در ایران را صادر نکرد، چه بود؟
کسانی که پس از مرگ به شهرت رسیدند

کم نبودند این دسته از نویسندگان که هنگام مرگ علی‌رغم خلق شاهکارهای هنری، آن‌چنان که باید، مورد توجه و شناخته‌شده نبودند و سرانجام طعم شهرت را در گور چشیدند؛ شاید قدیمی‌ترین این نویسندگان افلاطون باشد که اکنون شهرتی عالم‌گیر د...
روایت رهبر انقلاب از فتح خرمشهر/ «من و شما کاره‌ای نیستیم»

رهبر معظم انقلاب در مناسبت‌ها و موضوعات مختلف همواره نیم نگاهی به تحولات تاریخ معاصر داشته‌اند و زاویه نگاه تحلیلی ایشان به رخدادهایی همچون فتح خرمشهر حائز نکات کاربردی و راهبردی است.
صفحه 66 از 68ابتدا   قبلی   59  60  61  62  63  64  65  [66]  67  68  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات