چهارشنبه, 29 خرداد,1398 | |

یادداشت

آرشیو اخبار


یادداشت

اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی

 سوال اصلی که قرار است در این نوشتار به آن بپردازیم این است که چه نسبتی بین فرهنگ و اقتصاد وجود دارد؟
در حسرت عاشقانه‌ها/ یادداشت جواد طوسی

باید آن شور و شوق و مناسک سینمارفتن و فیلم‌دیدن داخل سالن تاریک در کنار موج‌های گرم انسانی را تجربه کرده باشی تا به اهمیت و جاذبه‌های نمایش فیلم خارجی پی ببری. 
سه دفتر برای کتاب خبر در روز خبرنگار

به مناسبت روز خبرنگار (17 مردادماه) یادداشتی را با عنوان «​روزخبرنگار و تأمل هایی چند: سه دفتر برای کتاب خبر» در اختیار خبرگزاری کتاب ایران قرار داده است که مشروح آن را می‌خوانید:
چرا در‌کشور ما اتاق‌فکر تشکیل نمی شود؟

قدرت فکرکردن نداریم ؟ توان انتقال فکر مان رانداریم ؟ یا اساساً برای فکر کردن نه فرصتی داریم و نه ارزشی برایمان دارد که تفکر کنیم!!
تلویزیون، بی‌پولی و سریال‌های تکراری/اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود

در حالی که این روزها پخش سریال‌های تکراری در شبکه‌های مختلف تلویزیون به یک رویه تبدیل شده است مسئولان این رسانه کمبود بودجه را دلیل اصلی این امر می‌دانند.
شمارگان کتاب و بررسی مدعای ناشران

دربارۀ آسیب شناسی تحقیق، تألیف و چاپ و نشر کتاب کشور ، یکی از موضوعاتی که شایان طرح است، بحث شمارگان کتاب و بررسی مدعای ناشران است.
طنزی که جدی گرفته شد!/ یادداشتی از امید مهدی نژاد

امید مهدی نژاد شاعر و طنزپرداز کشور سال ۹۲ نامه طنزی را منتشر کرد که بعد از سه سال دارد جدی گرفته می شود. مهدی نژاد یادداشتی در پاسخ به این موضوع نوشت.
آداب تحقیر،آداب تشویق/ در باب آسیب‌شناسی جشن‌های سینمایی

نمی‌فهمد که توی ستاره باید مکمل این تشویقی باشی که به احترام مردم از تو شده است.به احترام اینکه مردم هوادار تواند،باید در جشنی که تشویق می‌شوی بیایی و احترام بگذاری به مردم.این مکمل آن یکی است.سینماگر و خواننده به انتخاب مردم باید احترام بگ...
«دورهمی»، «خندوانه» و ما

میان حجم انبوه رسانه‌های سرگرم‌کننده، تلویزیون همواره از جایگاهی ویژه برخوردار است و طیف گسترده‌ای از مخاطبان را با خود همراه می‌کند. تلویزیون ایران هم با توجه به رویکردهایی که برای سرگرم‌کردن مخاطبانش تعریف کرده، به مرور تغی...
فحاشی، آبروریزی، بی‌اخلاقی و دیگر هیچ!

«ناسزا و حمله مردم در فضاي مجازي هر دفعه گريبان يكي از هنرمندان را مي‌گيرد و رفته رفته به مسئله‌اي طبيعي و عادي تبديل مي‌شود.
سخت‌گیری هدفمند در زمینه ورود برندهای خارجی/ با افتخار از لباس ایرانی سخن بگوییم

دبیر کارگروه مد و لباس در یادداشتی به تشریح سیاست‌ها و برنامه‌های این کارگروه در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی حمایت از پوشاک ایرانی و محدودیت برای ورود برندهای خارجی پرداخته است.
وقتی طنز، دست پلیدی‌ها را رو می‌کند

انسان؛ که خود را موجود برتر تمام کائنات می‌داند، در بیشتر مواقع چندان درخور این مقام رفتار نمی‌کند، حتی امروز که به بالاترین سطح از دانش در طول دوران حیاتش دست یافته و قلمرو سلطه خویش را تا سیارات دیگر نیز گسترده است. انتظار می‌رود با ...
مناسبات فرهنگی در چنبره تجارت

پس در این امپراتوری که بازار بر همه‌چیز حتی فرهنگ حکمرانی می‌کند، باید ‌ گامی به پس برداشت و پند آلن بادیو در چهاردهمین تز از پانزده تز درباره هنر معاصر (ترجمه کنیم: «آنها چه می‌خوانند، پس ما چه بخوانیم») را ...
گفتگومحوری جایگزین سریال‌سازی می‌شود/ بررسی رسانه ملی ماه رمضان

بخش مهمی از برنامه‌های رمضانی رسانه ملی، برنامه‌های گفتگومحوری بودند که سعی کردند با دعوت از مهمانان شناخته شده یا واجد ویژگیهای خاص، مخاطب را پای تلویزیون نگه دارد.
مرز مبهم خواندن و نخواندن/ یادداشتی از یزدان منصوریان

خواندن، رخدادی پیچیده و چند وجهی است که نمی‌توان معنای آن را به مواجهه خطی و منفعلانه با متن آثار تقلیل داد؛ مرز میان خواندن و نخواندن به قدری سیال و مبهم است که نمی‌توان به سادگی گفت ما چه کتابی را خوانده‌ایم و چه کتابی را نخوانده&zwn...
صفحه 9 از 18ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات