یکشنبه, 06 اسفند,1396 | |

یادداشت

آرشیو اخبار


یادداشت

سینما در ایران چگونه گذشت؟/ یادداشتی به مناسبت روز ملی سینما

 سینما با وجود اینکه در چند سال گذشته همراه با فراز و نشیب‌هایی بود اما همچنان یکی از بهترین تفرجگاه مردم به شمار می‌آید.
در غم خاموشی ساز فرهنگ شریف/ یادداشتی از سالار عقیلی

سالار عقیلی، خواننده نامدار موسیقی ایرانی پس از دریافت خبر درگذشت استاد فرهنگ شریف، نوازنده چیره‌دست تار، یادداشتی در بزرگداشت جایگاه ایشان نوشت.
ترجمه‌ها و سرایت بیماری‌های هولناک

محمد میلانی، پژوهشگر و مترجم، معتقد است این‌که از طریق برخی ترجمه‌ها، می‌شود بی‌نهایت الگوی ذهنی، آراء حکمای واقعی و یا حتی ساختگی، تفکر و اندیشه و حتی نظریه وارد یک زبان کرد، ترسناک است و ضرورت دارد در این زمینه چاره‌اندیشی ...
«مطالعه»؛ فناوری نرم در جهت توسعه

«تغییر و ارتقاء دانش‌، بینش، رویکردها و فرایندها در دنیای امروز که از طریق مطالعه حاصل می‌شود، همان فناوری نرم است که در نهایت به توسعه جامعه منجر خواهد شد. بنابراین ما به مطالعه باید به‌عنوان فناوری نرم نگاه کنیم و آن‌را به...
با شاعران اولوالعزم!/ یادداشتی سعید بیابانکی

وقتی فلان منتقد که قلمش و نامش کافی است تا انبوهی از مشتاقان را کتابخوان کند در مورد کتابی پیش پا افتاده نقدی می نویسد و سراسر آن را می ستاید به این دلیل که شاعر از فامیل است یا سبیلش را چرب کرده یا در فلان اداره و شرکت کارش را راه انداخته است پس بای...
مناقشه‌های اخلاقی در فضای رسانه

در ایران از تاریخ ورود مطبوعات به کشور تا انقلاب مشروطه یک دوره 70 ساله وجود دارد که در این دوران تقریبا تعارض اخلاقی در مطبوعات مشاهده نمی‌شود، هرچند که جنگ قلمی با حفظ حدود وجود دارد.
اقتصاد فرهنگی و فرهنگ اقتصادی

 سوال اصلی که قرار است در این نوشتار به آن بپردازیم این است که چه نسبتی بین فرهنگ و اقتصاد وجود دارد؟
در حسرت عاشقانه‌ها/ یادداشت جواد طوسی

باید آن شور و شوق و مناسک سینمارفتن و فیلم‌دیدن داخل سالن تاریک در کنار موج‌های گرم انسانی را تجربه کرده باشی تا به اهمیت و جاذبه‌های نمایش فیلم خارجی پی ببری. 
سه دفتر برای کتاب خبر در روز خبرنگار

به مناسبت روز خبرنگار (17 مردادماه) یادداشتی را با عنوان «​روزخبرنگار و تأمل هایی چند: سه دفتر برای کتاب خبر» در اختیار خبرگزاری کتاب ایران قرار داده است که مشروح آن را می‌خوانید:
چرا در‌کشور ما اتاق‌فکر تشکیل نمی شود؟

قدرت فکرکردن نداریم ؟ توان انتقال فکر مان رانداریم ؟ یا اساساً برای فکر کردن نه فرصتی داریم و نه ارزشی برایمان دارد که تفکر کنیم!!
تلویزیون، بی‌پولی و سریال‌های تکراری/اقتصاد مقاومتی جدی گرفته شود

در حالی که این روزها پخش سریال‌های تکراری در شبکه‌های مختلف تلویزیون به یک رویه تبدیل شده است مسئولان این رسانه کمبود بودجه را دلیل اصلی این امر می‌دانند.
شمارگان کتاب و بررسی مدعای ناشران

دربارۀ آسیب شناسی تحقیق، تألیف و چاپ و نشر کتاب کشور ، یکی از موضوعاتی که شایان طرح است، بحث شمارگان کتاب و بررسی مدعای ناشران است.
طنزی که جدی گرفته شد!/ یادداشتی از امید مهدی نژاد

امید مهدی نژاد شاعر و طنزپرداز کشور سال ۹۲ نامه طنزی را منتشر کرد که بعد از سه سال دارد جدی گرفته می شود. مهدی نژاد یادداشتی در پاسخ به این موضوع نوشت.
آداب تحقیر،آداب تشویق/ در باب آسیب‌شناسی جشن‌های سینمایی

نمی‌فهمد که توی ستاره باید مکمل این تشویقی باشی که به احترام مردم از تو شده است.به احترام اینکه مردم هوادار تواند،باید در جشنی که تشویق می‌شوی بیایی و احترام بگذاری به مردم.این مکمل آن یکی است.سینماگر و خواننده به انتخاب مردم باید احترام بگ...
«دورهمی»، «خندوانه» و ما

میان حجم انبوه رسانه‌های سرگرم‌کننده، تلویزیون همواره از جایگاهی ویژه برخوردار است و طیف گسترده‌ای از مخاطبان را با خود همراه می‌کند. تلویزیون ایران هم با توجه به رویکردهایی که برای سرگرم‌کردن مخاطبانش تعریف کرده، به مرور تغی...
صفحه 7 از 17ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات