یکشنبه, 06 اسفند,1396 | |

یادداشت

آرشیو اخبار


یادداشت

حتي اگر نمايشگاه دور است با كتاب قهر نكنيد

در كمتر از يك ماه ديگر بيست و نهمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در مجموعه شهر آفتاب برگزار خواهد شد. اولين سال ميزباني نمايشگاه در محلي خارج از شهر و در مجموعه‌اي تازه تأسيس به نام شهرآفتاب، سؤال‌هاي زيادي را در ذهن علاقه‌مندان به كتاب به وجود آور...
یادداشت سید مهدی شجاعی برای شهید آوینی: شما که رفتید، سران ما مهمان دارالضیافه فهد شدند

سیدمهدی شجاعی در یادداشتی به‌مناسبت سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی می‌گوید: شما که رفتید سران ما بر سفره فهد نشستند، مهمان دارالضیافه فهد شدند، در فصل حج به طواف او پرداختند و او را همسنگ ایران بالی برای اسلام شمردند.
یادداشت دهنمکی: با داشتن بصیرت آوینی، می‌توان مخملباف‌های جدید را تشخیص داد

اسلام آوینی اسلام توبه نصوح نبود. با داشتن بصیرت آوینی در نشانه شناسی و تحلیل مفهموم فیلم در کنار شناخت فرم هنری می‌توان مخملباف‌های جدید از آوینی‌نماها تشخیص داد.
به نام هنر انقلاب به کام...

به نام هنر انقلاب به کام...

19 فروردین 1395 09:22

آیا فعالان و خبره‌های فرهنگی اعلام شده از سوی فاضل نظری در طول سال روزی به سینما،‌ روزی دیگر به سالن تئاتر، روزی دیگر به گالری آثار تجسمی(البته گالری جلوی درب حوزه هنری نه)، روزی به کنسرت موسیقی و... رفته‌اند؟
مهران مدیری مقصر نیست

مهران مدیری مقصر نیست

17 فروردین 1395 10:00

قصه کپی کاری مهران مدیری و دوستانش را حتما شنیده اید. منتقدان معتقدند این برنامه یک کپی تمام عیار از یک برنامه موفق هندی است. ظاهرا این ادعا با مستنداتی که منتقدان ارائه می دهند همخوانی دارد. ماجرای تازه ای نیست. پیشتر از این هم برنامه هایی که عینا ا...
شجریان؛ مارمولک و مسأله فرهنگ در دولت روحانی

ویدئوی پیام نوروزی آقای شجریان با واکنش‌های مختلفی مواجه شد. انتشار تصویر اظهار مخالفت حجت الاسلام روحانی با فیلم مارمولک موج دیگری به راه انداخت و حالا قضاوت‌های چپ و راست در ارزیابی اصالت فرهنگ در نظرگاه دولت روحانی به هم نزدیک شده است.
نگاهی به مفهوم «گاف» در آثار تلویزیونی

واژه «گاف» در فرهنگ عامیانه به معنای خطا، اشتباه و ایراد غیرقابل گذشت است. واژه معادل دیگری هم به نام «سوتی» دارد. وقتی گفته می‌شود فردی گاف یا سوتی داده است، یعنی آن قدر اشتباه بزرگ و غیرقابل گذشتی کرده که اگر به گوش خلا...
شهر دوباره آلوده است؟/ یادداشت محمد قوچانی درباره «بادیگارد»

«بادیگارد» صریح‌ترین فیلم ابراهیم حاتمی‌کیاست و نمی‌دانم که این «صریح‌ترین» تعریف است یا تعریض و تخفیف اثری هنری که شاید در سرزمینی که شاعرانش به اشاره، عاشقانش به غمزه، روشنفکرانش به کنایه و سیاستمدارانش به طعنه خو کرده‌اند
«بازگشت ادبی دوم»؛ تهمتی ناصواب بر شعر انقلاب اسلامی

پیروزی انقلاب اسلامی و درک حضور معنوی و با صلابت امام در جامعه، الهام بخش شاعران در خلق و آفرینش آثار ادبی با مضامین جدید شد و گفتمان ادبی ایستا و انفعالی قبل از انقلاب، تبدیل به گفتمان پویا و انقلابی شد و شعر معاصر در مسیر جدیدی به راه افتاد.
آیا هر دفتر جلد شده ای کتاب نام دارد؟

رسول خیراندیش، عضو هیات علمی دانشکده تاریخ دانشگاه شیراز در یادداشتی به تفاوت انواع کتاب‌هایی که در گذشته‌های دور چاپ می‌شدند و مکتوباتی که امروزه با نام کتاب منتشر می‌شود پرداخته است.
حواشی دامنه دار ارکستر سمفونیک تهران ادامه داردپورناظری: آنچه شرط است، «ادب» مرد است نه «دولتِ» او

طهمورس پورناظری در قبال اظهارات علی رهبری مدیر مستعفی هنری ارکستر سمفونیک تهران، واکنش نشان داده است.
چراغ عقلانیت را دوباره برافروزیم

«کار ارزشمند در دنیای معاصر آن است که علوم را در جهان اسلام بومی کنیم و چراغ خاموش شده‌‌ای را که روزی در قرن پنجم هجری، ابن‌سینا و ابن‌رشد روشن کردند دوباره احیاء کنیم؛ چرا که اروپاییان با این چراغ، راه عقلانیت را پیش گرفتند...
آیا ستاره های سینمای ایران واقعا ستاره اند؟!

ستاره‌های سینمای ایران چقدر با تعریف‌های بین‌المللی سازگارند؟ آیا هنر، صنعتی که هنوز درباره ماهیتش حرف و حدیث فراوان است، توانسته است به کارخانه ستاره‌سازی تبدیل شود؟
تحریم سررسیدها در سال 95/ نوروز امسال سررسید هدیه نگیریم

نوروز ۱۳۹۵ را با شعار «سررسید نه» به هم تبریک بگوییم. اگر رئیس شرکت هستیم به جای هدیه دادن سررسید، کتاب هدیه بدهیم و اگر کسی به ما سررسید هدیه داد پوزش بخواهیم و نگیریم. 
نوروزمان را نوروز مطالعه و کتابخوانی کنیم/ خاطره زائری از یک عیدی

از فرصت شادی و نشاط نوروز که جمع خانواده‌ها و همراهی کوچکترها در کنار بزرگترها هست به عنوان فضایی جهت ترویج مطالعه و دعوت به دانش و بینش و آگاهی کتاب بهره ببریم و به عبارتی نوروزمان را نوروز مطالعه و کتابخوانی کنیم.
صفحه 10 از 17ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات