چهارشنبه, 29 خرداد,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1394)


رئیس دستگاه قضا با حضور در بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب با بازدید از چند غرفه ده‌ها کتاب را تورق کرد و نزدیک به ۶۰ عنوان کتاب را تهیه کرد.

محمد سلوکی گفت: فراگیر شدن شبکه‌های اجتماعی باعث شده است تمام مردم کم و بیش از اتفاقات رخ داده در سراسر جهان مطلع شوند. به همین دلیل است که تعجب می‌کنم چرا مردم دنیا سکوت کرده‌اند واقعا نمی‌دانند که در یمن چه می‌‌گذرد؟

مراسم شهادت امام موسی کاظم(ع) از سوی دفتر تهران آیت‌الله علوی گرگانی برگزار می‌شود.

بازیگر مشهور ایرانی با تشریح برخی چالش‌های موجود در سینمای افغانستان گفت: سینما در این کشور صنعت مستقل و روپایی نیست و باید ابتدا حالت قومیت از بین برود و با شکل‌گیری ملت در این کشور آن وقت دستاوردهای فرهنگی بروز می‌کند.

مهدی کاموس گفت: برای اولین بار است که ادبیات کودک ایران در شمال افریقا چاپ و منتشر می‌شود و خوشحالم که این کتاب به زبان عربی چاپ شده و قرار است در تمام نمایشگاه‌های کتاب جهان عرب که 54 کشور را شامل می شود شرکت کند.

طنین صدای زیر سرنا سکوت سالن اپرای رویال مسقط پایتخت عمان را در بر گرفت و به دنبال آن ریتم کوبه‌ای و صدای همسرایان بالا آمد و سالن را پر کرد.

سلسه نشست‌های سوژه یابی از تاریخ معاصر با حضور یعقوب توکلی مورخ و کارشناس مسائل سیاسی در حوزه هنری برگزار خواهد شد.

سخنگوی وزارت ارشاد در خصوص عدم عذرخواهی کشور عربستان و ادامه سیاست‌های ارشاد در صورت ادامه این روند، گفت: تعلیق سفرهای عمره سیاست دولت بوده و نه ارشاد، وزارت خارجه هم عنوان کرده تا زمانی که دولت عربستان عذرخواهی رسمی نکند، روند به همین منوال خواهد بو...

پنجمین قسمت مستند «حدیث سرو» با موضوع بررسی زندگی و منش مرحوم آیت‌الله العظمی مرعشی نجفی(ره) و همچنین جایگاه علمی ایشان، از شبکه افق پخش می‌شود.

کتاب «در هوای دوست»، خاطرات ۲ دهه سرپرستی حج محمد محمدی ری‌شهری است که به رشته تحریر درآمده و از سوی انتشارات دارالحدیث چاپ و منتشر شد.

تعدادی از تصویرگران کتاب‌های کودک و نوجوان معتقدند برگزاری مستمر نمایشگاه تصویرگری کودک و نوجوان می‌تواند به افزایش تعامل ناشران و تصویرگران و ارتقای سطح کیفی این هنر کمک کند.

با اضافه شدن پگاه آهنگرانی به جمع بازیگران فیلم سینمایی «خشکسالی و دروغ» به کارگردانی پدرام علیزاده، فیلمبرداری فاز دوم این پروژه آغاز شد.

مراسم امضای توافق‌نامه واگذاری امتیاز نشر کتاب میان بنیاد شعر و ادبیات داستانی انتشارات علمی و فرهنگی امروز در غرفه بنیاد در نمایشگاه کتاب برگزار شد.

فیلمبرداری مستند «کاغذ، برگی از کتاب طبیعت» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی لیلا اصلانی، هفته آینده در شهر تهران آغاز می‏‌شود.

جهادگران بسیجی در اعتراض به جنایات آل‌سعود علیه مردم یمن، فردا مقابل سفارت رژیم سعودی تجمع می‌کنند.
صفحه 8 از 22ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات