چهارشنبه, 22 آبان,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آذر 1393)


آقا رجب جانباز 70 درصد گفت: وقتی به خارج از خانه می روم آدم ها نگاه های متفاوتی دارند و گاهی اوقات از دیدن چهره ام جا می خورند، اما من این واکنش ها را تحمل می کنم و از نوع رفتار آنها ناراحت نمی شوم.

فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) در تاریخ ۹۳.۹.۹ همزمان با سالروز میلاد پدر گرامی حضرت رضا(ع) با رویکرد ویژه به «سبک زندگی» منتشر می‌شود.

مؤلف کتب تفسیر «نسیم حیات» با اشاره به مهم‌ترین مسئله امروز جامعه ایرانی گفت: تا مردم خودشان بر اثر احساس نیاز نخواهند، این مهم محقق نمی‌شود در ضمن هدایت موضوع را نیز باید دست اهلش سپرد.

کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام با اجماع علمای مذاهب و فرق اسلامی بر نابودی تفکر تکفیری به‌کار خود پایان داد.

عیدالرحمان عِوضی، رییس انجمن دوستی ایران و کویت در دیدار با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ایران نقش اساسی در شکل‌گیری تمدن اسلامی دارد. وی تأکید کرد: با تفاهم و تعامل می‌توانیم به تمدن اسلامی بازگردیم.

دبیر سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر گفت: ما اگر بخواهیم سینما پیشرفت کند تکرار ضعف منجر به پیشرفت نمی‌شود؛ ما باید برای سینما تلاش کنیم و فضای گفت‌وگوی بین سینماگران را ایجاد کنیم.

محمد سلگی دبیر طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران معتقد است، این طرح پیش‌ زمینه‌ معرفی شهری از ایران به سازمان جهانی یونسکو به عنوان پایتخت جهانی کتاب است.

بخش پژوهش امسال برای اولین‌بار به مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان افزوده شده و حدود ۳۰۰ مقاله و پایان‌نامه به دبیر‌خانه جشنواره ارسال شده است.

فرامرز قریبیان بازیگر باسابقه سینمای ایران و تهیه‌کننده فیلم سینمایی «۳۶۰ درجه» در خصوص حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر سر صحنه این فیلم و صحبت‌هایش توضیحاتی را عنوان کرد.

جنگ فقط داستان ویرانی‌ها نیست. گاهی می‌تواند روایت بزرگترین سازندگی‌ها باشد. «شکار کرکس‌ها» که چاپ دوم آن به تازگی روانه بازار شد، ثابت می‌کند تاریخ دفاع مقدس مملو از این سازندگی‌هاست

سید حبیب حبیب پور از شاعران کشورمان به مناسبت فرارسیدن چهارم آذر سالروز شهادت تعداد زیادی از مردم اندیمشک در جنگ تحمیلی چند رباعی سروده است.

مهران رجبی گفت: انقلابی بودن همان تفکر بسیجی داشتن است، افراد انقلابی که توانستند حرف‌شان را به کرسی بنشانند، تفکر بسیجی داشتند.

علما و اندیشمندان حاضر در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری وحدت جهان اسلام تحت اشراف علمای مسلمان را تنها راهکار برون‌رفت از جریان تکفیر عنوان کردند.

حسین پاینده برگزیده بخش مستندنگاری هفتمین «جایزه ادبی جلال آل‌احمد» در متن خطابه‌اش گفت: رمان ژانر زمانه‌ ما و راهی برای کالبدشناسی فرهنگی جامعه است.

از ویژگی‌های هفتمین دوره جایزه ادبی جلال نظم قابل توجه و برنامه‌ریزی خوب مجریان بود به نحوی که سخنرانی‌ها کوتاه باعث شد مخاطب تا انتهای برنامه همراه باشد، ضمن این که کلیپ‌های مناسبی نیز در طول برنامه پخش شد.
صفحه 9 از 30ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات