یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آذر 1393)


همایش دوسالانۀ بین‌المللی ادبیات تطبیقی بهمن‌ماه در محل دانشکدۀ زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

کتاب «جنگ روانی» تالیف صلاح نصر با ترجمه محمود حقیقت کاشانی از سوی انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «رساله عملی: کلیات احکام برای نوجوانان» به قلم مهدی اعتمادی بروجنی است که با رویکرد ساده‌سازی و ارایه احکام فقهی مشهور و غالب مراجع تقلید به شکل امروزی منتشر شده است.

بهروز قزلباش گقت: به معنای دقیق کلمه شعر محمدرضا آقاسی شعر ارزشی است و این به معنای مصطلح در ادبیات سیاسی نیست.

در تمام آن سال‌ها، خدمت به شهدا تنها هدفم بود اما از مدد خود شهدا در عملی کردن ایده‌هایم غافل بودم. تصمیم گرفتم آخرین فیلمم را بدون طرح و تصویب در جایی و حتی بدون بودجه و فقط برای رضای خدا و با مدد از خود شهدا بسازم.

یکی از شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن استان تهران با اظهار اینکه سهمیه این استان در مسابقات کشوری باید بیش از رقم کنونی باشد، گفت: قاریان شهرستانی ضعیف‌تر از تهرانی‌ها نیستند اما تراکم قاری ممتاز در تهران بالاست.

هشتمین «دوباره‌خوانی اشعار عاشورایی» خبرگزاری فارس، امروز به اشعار سیداکبر میرجعفری می‌پردازد.

نهمین جلد از مجموعه کتاب‌های «نقد تاریخ‌نگاری انقلاب اسلامی» شامل ۶ مقاله در نقد کتاب‌های تاریخی انقلاب توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

استاندار قم در پیامی از دست اندرکاران برگزاری کنگره جهانی خطر جریان‌های تکفیری از نگاه علمای اسلام تقدیر کرد.

«نامه های شفاهی» به مناسبت هفته بسیج به یکی از معدود شهدایی می پردازد که پیکر پاکش در دو مزار جای گرفته است.

مؤسس «جامعةالقرآن‌» با اشاره به توصیفی از اخلاق پیامبر از زبان همسر ایشان گفت: پیامبر خود قرآن مجسم بود و شیوه بهره‌گیری از قرآن را هم به ما آموخته و فرموده است که آیاتی از قرآن را مکرر بخوانیم تا مزین به سبک زندگی قرآنی شویم.

محمد شجاعی از اساتید اخلاق گفت: وجود «کینه» در روح مانند وجود عفونت در جسم است، همانگونه که تنها راه درمان جسم، خروج عفونت از آن است، تنها راه درمانِ قلب آلوده به کینه نیز، ترکِ آن است.

کتاب «حماسه وارثین» با موضوع اشعار ویژه ماه صفر و با رویکردی بصیرتی به مناسبت هفته بسیج منتشر شد.

فراخوان چهارمین جشنواره سراسری فرهنگی و هنری نماز در رشته‌های فیلم کوتاه، فیلم مستند، پویانمایی(انیمیشین)،‌ فیلمنامه‌نویسی و ... اعلام شد.

«سیدمحمد منتظری» به پاس ۴۰ سال خدمت و تلاش خالصانه در دستگاه سیدالشهدا(ع) تقدیر شد. وی متولد یکی از محله‌های جنوب تهران است اما معمولاً به زبان آذری مدیحه‌سرایی می‌کند.
صفحه 8 از 30ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات