چهارشنبه, 24 مهر,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آذر 1393)


مدیر شبکه «افق» گفت: شبکه افق میتواند فرصتی باشد برای اینکه فعالان فرهنگی در جاها و زمینه‌های مختلف معرفی شوند.

محمد ناصری با بیان اینکه طی هفته آینده جلسه‌ای با داوران این جایزه ادبی خواهیم داشت گفت: نشست رسانه‌ای تازه‌ترین جایزه شهید حبیب غنی پور بزودی برپا می‌شود.

مختارپور گفت: اگر بتوانیم اجازه شرعی و قانونی را بگیریم، از نسخ وقفی، نسخه‌ای دیجیتال تهیه و آن را به عنوان ادامه وقف نگه خواهیم داشت و نسخه‌ای که در حال از بین رفتن است به کتابخانه ملی منتقل و نگهداری خواهد شد.

کنسرت عاشورایی ملل اسلامی با هدف معرفی و آشنایی مردم پایتخت با آیین های عاشورایی کشورهای اسلامی هشتم و نهم آذر ماه در برج میلاد تهران برگزار می شود.

یک میلیون نفر از سیزدهمین نمایشگاه کتاب شیراز بازدید کردند.

ساهاکیان گفت: موسسیان وقتی به ایران بازگشت، دیگر آن جای مختصری که کلیسا برایش فراهم کرده بود را هم نداشت. او هیچ جایی برای زندگی کردن در ایران نداشت به خاطر همین هم دوباره مهاجرت کرد.

«متن حاشیه» امروز 4 آذر ماه موضوعات مختلفی را با میهمانان خود بررسی می‌کند.

علی سلیمانی سرنسری بازیگر تلویزیون و تئاتر از کارگردانی مستند داستانی «شهرت گم‌شده جم» به فارس خبر داد.

یک حافظ تهرانی کل قرآن با اشاره به اینکه از استان تهران با این همه حافظ قوی، موفق و عنوان‌دار فقط سه نفر به مسابقات کشوری راه‌ پیدا می‌کنند؛ سد راه حضور بیشتر حافظان این استان را در مسابقات کشوری قرآن معرفی کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار ترجمه کتب دینی اسلام و مسیحیت به زبان‌های مختلف شد و گفت: بایستی اسلام و مسیحیت برای مقابله با افراطی‌گری دست به دست هم دهند، این سلسله گفت‌وگوها می‌تواند برای جامعه مسلمان و مسیحی مفید واقع شود.

در پی استقبال مخاطبان از مسابقه کتاب و زندگی که از ۴ آبان در سراسر کشور با محوریت کتاب «من زنده‌ام» آغاز شده، چاپ صد و پانزدهم این اثر وارد بازار شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شورای عالی سینما در دستور کار ما هست و چون باید خدمت رئیس‌جمهور تشکیل شود، با توجه به اینکه ایشان اشتغالات فوق‌العاده زیادی دارد، از این رو روند تشکیل جلسات کمی به طول انجامیده است.

مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در نشست خبری جشنواره سینما حقیقت اعلام کرد برای پیگیری‌ها و ادامه پروژه سینمایی لاله از سازمان بازرسی کل کشور درخواست کمک کرده‌ایم تا آنها به ما بگویند باید درباره این پروژه چکار کنیم.

کتاب «عباس دست طلا» مورد اشاره و تحسین مقام معظم رهبری در صد و دومین نشست «بلور قلم» فرهنگ‌سرای فردوس نقد و بررسی می‌شود.

مدیرعامل شهر کتاب گفت: معتقدم باید ما از دولت توقع دیگری داشته باشیم یعنی دولت‌ها باید تقاضا را بالا ببرند نه با حمایت،‌تولید یا ارتقا دهند.
صفحه 6 از 30ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات