یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آذر 1393)


رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: همان طور که در قانون اساسی زبان و خط رسمی ایران خط فارسی است و باید مرکزی برای آن وجود داشته باشد، ما در فرهنگستان زبان و ادب فارسی این ضرورت استاندارد در آموزش را به وضوح احساس می‌کنیم.

نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: جغرافیای اجتماعی تکفیری‌ها را باید تضعیف کنیم که تلاش علمی پیوسته‌ای می‌خواهد و شاید عرصه مقابله علمی و فکری با تکفیری‌ها از مقابله نظامی و امنیتی مهمتر باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: شهدای هنرمند، وفاق و ارزش‌های اسلامی را با هنر خود به نمایش گذاشتند.

محمد حمزه‌زاده درباره راه اندازی فروشگاه انتشارات سوره مهر در میدان انقلاب اسلامی گفت: این فروشگاه روزهای پایانی آماده‌سازی‌اش را طی می کند و پس از پایان ایام محرم و صفر، جشن افتتاحیه آن را برگزار خواهیم کرد.

چهارمین هفته فیلم ایران در لهستان توسط موسسه رسانه های تصویری و با همکاری سفارت ایران در این کشور برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از ۲۰ دانشگاه کشور با سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) همراه شده‌اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد گفت: پس از حدود 13 سال تعطیلی و رکود با نمایش فیلم سینمایی «شهر موش‌ها» و نصب سیستم دیجیتال فعالیت سینما انقلاب پارس‌آباد از سرگرفته شد.

سیمین، تازه یک کیف قشنگ کار برایم آورده بود و من تمام یادداشت‌هایم را مرتب در آن گذاشته بودم و چون زندگی به هم ریخته بود، شبی دزدی آمد و لباس‌هایی از من و او برد و کفش‌های مرا و آن کیف را.

فیلم سینمایی «خسته نباشید!» محصول حوزه هنری نیمه آذرماه وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود.

شورای صدور پروانه نمایش خانگی (ویدئویی) با عرضه 3 عنوان فیلم موافقت کرد.

محمدرضا لطفی کارگردان فیلم سینمایی «روایت ناپدید شدن مریم» با آرزوی بهبود سلامتی حسین معززی‌نیا نمایش ویژه فیلمش را به این منتقد خوب سینما و سردبیر مجله 24 تقدیم کرد.

جلسات نقد و بررسی فیلم‌های مسابقه ملی هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت توسط انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برگزار می‌شود.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درگذشت علیرضا خورشیدفر، نوازنده کنترباس را تسلیت گفت.

روز گذشته نخستین جلسه مشترک وزارت ارشاد، شهرداری تهران و اتحادیه ناشران و کتابفروشان در قالب کارگروه حل مشکلات ناشران تشکیل شد.

برنامه تلویزیونی «ثریا» امشب به روی آنتن نمی‌رود.
صفحه 2 از 30ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات