پنجشنبه, 05 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آبان 1393)


امروز گرچه از آثار ابن‌طفیل فقط «زنده بیدار» موجود است ولی همین داستان کوتاه فلسفی، چنان اثر بزرگی بر غرب گذاشته که یکی از برجسته‌ترین کتاب‌های قرون وسطی محسوب می‌شود. روح این اثر به قول «گوتیه» به هزار و یک شب شباهت دارد.

در اندیشه علوی، مهم‌ترین بنیان در حکومت و مدیریت اصلاح رابطه خود و خداست، بدین معنا که انسان به میزانی که رابطه میان خود و پروردگار را اصلاح و در مرزهای اطاعت خدا حرکت کند، خداوند او را یاری می‌رساند و توانا می‌کند.

رئیس سازمان سینمایی دولت دهم گفت: جای سؤال است که چطور مدیران جدید مشتاقانه به فیلمی چون «عصبانی نیستم» که فیلمنامه‌اش تغییر کرده، پروانه نمایش می‌دهند و پس از آن نیز حقایق را کتمان می‌کنند!

تعدادی از اعضای شورای شهر تهران در روز‌های پایانی هفته کتاب با حضور در کتاب‌فروشی‌های شهر از علاقه به کتاب، دغدغه‌های‌شان، راه‌اندازی جمعه‌بازار کتاب و البته انتقاد از صداو سیما گفتند.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ ارشاد و اسلامی گفت: ابزارهای جدید راه‌گشای حوزه فرهنگ هستند. جهان به سمتی حرکت می‌کند که ابزارهای جدید در آن ظهور می‌کنند و حوزه سایبر و مجازی برای گسترش آگاهی اهمیت فراوانی دارند.

صبح امروز معصومه آباد، رحمت‌الله حافظی، احمد مسجدجامعی و رضا داوری‌اردکانی به منظور ترویج کتاب و کتاب‌خوانی در کتاب‌فروشی «ترنجستان سروش» حاضر شدند.

مدیر کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی گفت: در حال حاضر هیچ کتابخانه‌ای در زمینه کتب کهن شیعه مانند کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی غنی نیست.

متأسفانه امسال برخلاف سال‌های قبل استقبال چندانی در داخل کشور از روز جهانی فلسفه به عمل نیامد و مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران به عنوان اصلی‌ترین نهاد حکمی‌فلسفی ایران برنامه خاصی در این روز ندارد.

حلاوتی پر از مرارت

29 آبان 1393 12:54

واژگانی که شاعر دستچین کرده و در کنار هم چیده، غریب نیستند. واژه‌هایی که قرابت بسیاری با آدم‌های جامعه دارند. از ویژگی‌های این کتاب آن است که مفاهیم روزمره را با زبانی طنز در اندام واژه‌ها ریخته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد در حوزه فیلم‌های سینمایی گرفتار فیلم‌هایی هستیم که در دولت قبل مجوز ساخت گرفتند و مشکلاتی را ایجاد کردند که برای پخش نیازمند اصلاحاتی هستند.

مسئول واحد تدوین انتشارات مسجد مقدس جمکران گفت: تا به امروز 31 عنوان کتاب از سوی انتشارات مسجد مقدس جمکران تجدید چاپ شده و اکنون نیز 10 عنوان در دست چاپ است.

محمد شجاعی از اساتید اخلاق، تفاوت اسلام ناب با اسلام ترویجی دشمنانِ اسلام را در نحوه تنظیم سبک زندگی انسان‌ها دانست و گفت: در اسلام آمریکایی، انسان، الله و خانواده آسمانی‌ را دوست دارد، اما حاضر نیست، سبک زندگی خود را برای تشبه به الله و رسیدن به خان...

مشاور امور رسانه‌ای سازمان بسیج هنرمندان از تجدید میثاق هنرمندان و نخبگان و مسئولین عالی رتبه با بنیانگذار انقلاب اسلامی در روز پنجشنبه 29 آبان ماه خبر داد.

فرهنگسرای مهر به منظور گرامیداشت مفاخر حسینی شهر تهران و همزمان با آغاز ماه صفر در ویژه برنامه پرده عشاق از پنج دهه مداحی، مرثیه سرایی و نوحه خوانی ذاکر و مداح اهل‌بیت(ع) «سیدمحمد منتظری» تجلیل می‌کند.

«لیندا بلینگهام» خاطراتش را در کتاب «چیزهایی که در حال مرگ به شما می‌گویم» را دو هفته قبل از وداعش منتشر کرد.
صفحه 9 از 105ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات