یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آبان 1393)


وزیر ارشاد برای اولین بار در طول دوره ریاست خود بر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از پشت صحنه فیلم سینمایی «نهنگ عنبر» ساخته سامان مقدم بازدید و با عوامل این فیلم به گفت‌وگو پرداخت.

عضو هیأت مدیره انجمن ناشران دانشگاهی ضمن اشاره به فروش پایین در نمایشگاه کتب دانشگاهی، گفت: این تجربه نشان می‌دهد اگر به همین منوال پیش رویم استقبال ناشران هم کاسته می شود، امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که اگر هم افزایی نداشته باشیم حتی ارشاد هم به تنها...

«کتاب، هنوز در مهجوریت است». این کالای فرهنگی را به هر ترفند که می‌توان، باید در سبد خانواده قرارش داد؛ چنانکه نشاط اصفهانی، جان مطلب را در یک مصرع چنین می‌گوید: «در دل دوست، به هر حیله رهی باید کرد»

روزنامه‌های امروز کشور، صفحات نخست خود را به عناوینی همچون، مسیر جایگزین روی میز وین، درآمد قاچاق ۱۰ هزار میلیاردی در ایران، صادرات نفت با لغو تحریم‌ها ۲ برابر می‌شود، وداع با سرطلایی و گزارش تکان‌دهنده از اعتیاد در کشور، اختصاص دادند.

نامزدهای جایزه ادبی کتاب ملی آمریکا 2014 طی مراسمی در 4 بخش داستانی ، ادبیات جوانان ، شعر و غیرداستانی معرفی شد.

دبیرخانه چهارمین جشنواره سراسری شعر انقلاب از تمدید مهلت ارسال تا ۵ آذر ماه خبر داد.

دوازدهمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان بسیجی سراسر کشور ۱۵ تا ۱۸ بهمن‌ماه ۹۳ با محوریت امام‌زمان(عج) در شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

فیلمبرداری تازه ترین فیلم مصطفی کیایی در خیابان های تهران ادامه دارد و به تازگی ژاله صامتی بازیگر سینما و تلویزیون جلوی دوربین این فیلم رفته است.

پس از صدور حکم رئیس رسانه ملی برای «علی اصغر پورمحمدی» و انتصاب او به عنوان معاون سیما، ۵۲۰ هنرمند با انتشار نامه‌ای از این اقدام سرافراز قدردانی کردند.

پدیده ممیزی نشر در هر جامعه و کشوری وجود دارد و بر اساس باورهای فرهنگی مردم و اقتضائات زمانه صورت می‌گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از غرفه روایت فتح در نمایشگاه کتاب فارس، گفت: در راستای نگاه ویژه به «روایت فتح» در جلسه با وزیر ارشاد صحبت خواهیم کرد.

با صدور پروانه نمایش فیلم سینمایی «عین شین قاف» به کارگردانی قاسم جعفری این فیلم برای حضور در سی و سومین جشنواره فیلم فجر آماده شد.

سریال «نیل در خون» از یکم آذرماه هر هفته از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

حامد بهداد در فضای پرشور مراسم خیمه‌ها و نجواهای برج میلاد، رکعت اول نماز عاشقی را به جا آورد.

هم است که یک نهاد شهری به فرهنگ توجهِ ویژه نشان داده است. مهم است که یک نهادِ شهری به مددِ یک رویدادِ فرهنگی آمده است. مهم است که یک نهادِ شهری پذیرفته است که با نهادی دولتی هم‌افزایی و هم‌گرایی داشته باشد.
صفحه 7 از 105ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات