چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آبان 1393)


شیخ «ابوالعینین شعیشع» از قاریان نامدار و فقید مصر است که در این گزارش فیلم تلاوت وی در حرم مطهر امام‌ رضا(ع) تقدیم علاقه‌مندان می‌شود.

برنامه این هفته‌ سینمامعیار با موضوع بررسی فیلم «مهمان داریم» ساخته محمدمهدی عسگرپور و با حضور کارگردان فیلم، منتقدین برنامه، سیدسعید هاشم‌زاده و محسن یزدی و اجرای سیدامیر جاوید برگزار شد.

ویژه‌ برنامه «یک نذری ساده» برای زائران پیاده‌روی نجف تا کربلا در اربعین حسینی با مشارکت شهروندان تهرانی در فرهنگسراهای پایتخت برگزار می‌شود.

رضا امیرخانی گفت: معلم‌ها باید کتاب خوان شوند و البته هزینه کتاب در کنار سایر هزینه‌ها بسیار پایین است.

رییس انجمن‌های علمی حوزه‌های علمیه گفت: در حال حاضر ۱۶ انجمن به صورت رسمی در حوزه‌های علمیه فعال است و پیشنهاد راه‌اندازی «انجمن فلسفه اسلامی» نیز در دست بررسی قرار دارد. البته با تشکیل برخی انجمن‌ها نظیر فرهنگی پژوهشی نیز مخالفت شده است.

کارگردان فیلم «شیار 143» گفت: ایده اصلی این فیلم از کتاب چشم سوم است که برگرفته از یک داستان واقعی‌ است.

مستند «پهلوان و خرقه» جدیدترین ساخته‌ آرش لاهوتی، روایتگر زندگی یک پهلوان دوره‌گرد است که در شهرهای مختلف بدنبال خرقه‌ آبا و اجدادی‌اش می‌گردد. از این فیلم مستند در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی خواهد شد.

همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی در حکمی نرجس بختیارخلج را به عنوان دبیر نخستین جشنواره فیلم کوتاه سازمان بهزیستی منصوب کرد.

قاری بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به اینکه همه انسان‌ها در بدو تولد فطرت الهی دارند اما سبک زندگی ممکن است آنها را از مسیر الهی خارج و گمراه کند، گفت: ۲ الگوی اصیل سبک زندگی اسلامی مانع این انحرافند.

ناصر نادری از انتشار کتاب «گرگی که بزغاله شد و ۷۹ قصه خردسال» با موضوع ۸۰ داستان خلاق برای گروه سنی خردسالان در آینده نزدیک خبر داد.

رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی از اتمام مراحل نگارش کتاب «فرهنگ ناب اسلامی؛ مبانی و الگوهای مفهومی» خبر داد و گفت:‌ این اثر برای بررسی به شورای علمی گروه خواهد رفت.

در دوازدهمین هفته تهیه فهرست پرفروش‌های کتاب در «زیر بازارچه کتاب» کتاب به ما هو کتاب موضوعیت داشت و آثاری در این باره پرفروش شدند. ضمن این که آثار داستانی در زمینه حجاب و مهدویت توانستند نظر مخاطبان را به خود جلب کنند.

امام سجاد(ع) می‌فرمایند: سه چیز موجب نجات مؤمنین است؛ اول نگهداری زبانش است، دوم نجات مؤمن به این است که به چیزی مشغول شود که نفع دنیا و آخرت اوست، سوم زیاد گریه کردن بر اشتباهات است.

در یک سال به دنیا آمدند؛ در آخرین اعزام با وجود بیماری پدر باز‌ هم زندگی را رها کردند و رفتند، هر دو وصیت کردند امام را یاری کنید و جبهه را خالی نگذارید. در کربلای ۵ به فاصله یک هفته به آسمان پر‌ کشیدند.

میرزابابایی گفت: معاونان فرهنگی ارشاد و پژوهشی وزارت علوم در نمایشگاه حضور یافتند و قول‌های مساعدی دادند، تا برای نمایشگاه کتاب دست کم تدابیری بیاندیشند، که یا در بخش هزینه کرد کمک کنند تا فروش بهتر شود و یا موارد پس از نمایشگاه در قالب جلساتی پیگیری...
صفحه 6 از 105ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات