یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه آبان 1393)


نخستین جشنواره شعر کوتاه که به همت نشر هزاره ققنوس برگزار شد برگزیدگان خود را شناخت.

در آخرین روز هفته کتاب طرح اهدای بیش از 110هزار جلد کتاب کودک و نوجوان به وسیله اعضای انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان برای اهدا به کتابخانه‌های روستایی و مناطق محروم کشور به مراحل پایانی خود نزدیک شد.

در گردهمایی مؤسسات فعال در آموزش زبان فارسی عنوان شد به این دلیل که تا سه ماه دیگر مرکز آموزش الکترونیک دانشگاه مشهد راه‌اندازی خواهد شد از بنیاد سعدی می‌خواهیم در این مورد تهران‌زدایی شود و از مراکز دیگر نیز استفاده نماید.

حداد عادل رئیس بنیاد سعدی گفت: سعدی بیشترین سهم را در طول تاریخ در آموزش زبان فارسی داشته و تا پیش از ایجاد روش‌های جدید آموزش زبان فارسی کتاب‌های سعدی مورد تدریس قرار می‌گرفت.

آیین گردهمایی طلاب جدیدالورود حوزه‌های علمیه تهران این هفته در مصلای بزرگ شهرری برگزار می‌شود.

بازگشت «شهید آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب» و «آیت‌الله مجدالدین مصباحی» به شهر شیراز پس از مدت‌ها اسارت در سال 1357 موضوع سند زیر است.

در نخستین سالگرد شهادت حجت‌الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان، تصاویر دیده‌نشده‌ای از وی منتشر می‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:دلیلی ندارد فیلمساز یک مشکل را به جامعه تعمیم دهد و دلهره ایجاد کند و یک حالت بحرانی ایجاد کند و یک عکس العمل نامناسبی از سوی آنان در حال شکل گیری باشد یا امنیت کشور خود را به خطر بیندازد و یا به بهانه‌های مختلف دشمن را عل...

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر بخواهیم به طور کلی بساط جریان‌های افراطی و تکفیری را برچینیم باید علمای اسلام را جمع کنیم و برای آنها بیان کنیم که جریان‌های تکفیری به نام اسلام این جنایات را انجام می‌دهند.

راما قویدل می‌گوید «دولت مخفی» تلاشی برای نشان دادن قطره کوچکی از رنج‌های اسراست؛ موضوعی که تاکنون و آن طور که باید و شاید به آن پرداخته نشده است.

علی داوودی جاوید گفت: دو کتاب «فصل‌ها و فاصله‌ها» و «با من پرواز کن» شامل سروده‌ها و یادداشت‌های پراکنده من بود که به تشویق دوستان آنها را منتشر کردم.

مستند «فرزانه‌ای از زمانه» به تهیه کنندگی وحید نیک محمدی و کارگردانی سید محمد موسوی یکشنبه از شبکه تلویزیونی «شما» پخش می‌شود.

یک نویسنده گفت: ۳ رمان برای گروه سنی کودک در دست نگارش دارم که برگرفته از افسانه «حسن کچل» است و به زودی از سوی نشر افق برای مخاطبان کودک منتشر و روانه بازار نشر می‌شود.

ضریح بارگاه منور حضرت عباس(ع) که از سال ۸۹ ساخت آن زیر نظر عتبه عباسیه آغاز شده است، با قلمزنی هنرمندان عراقی در کربلای معلی ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جایگزین ضریح فعلی شود.

در نشست علمی و کارگاه آموزشی نشر الکترونیک از فعالان این بخش تقدیر به عمل آمد.
صفحه 2 از 105ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات