چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه شهریور 1393)


سربازهای سیزده ساله‌ خمینی کبیر به قاسم اقتدا کردند؛ آنجا که «مرحمت بالازاده» نوجوان سیزده ساله‌ اردبیلی خود را به تهران می‌رساند و در جلوی دفتر ریاست جمهوری انتظار رئیس جمهور را می‌کشد تا خواسته‌اش را به ایشان بگوید.

«رضا یزدانی» به تازگی آهنگی با نام «خاک غیرت» را به مناسبت هفته‌ دفاع‌مقدس خوانده است. این قطعه که به سفارش مرکز موسیقی و سرود صدا وسیما ساخته شده است، در ایام هفته دفاع‌مقدس در قالب نماهنگ پخش خواهد شد.

«ابوالعینین شعیشع» از قاریان صاحب سبک جهان اسلام است که تلاوت‌های وی مورد توجه قراء سراسر جهان از جمله ایران است.

روزنامه‌های امروز کشور، عناوین صفحه نخست خود را به موضوعاتی همچون دیدار رئیس جمهوری با رهبر معظم انقلاب در آستانه سفر به نیویورک، تحولات یمن، تقسیم قدرت در افغانستان و پیشنهاد جدید آمریکا به ایران، اختصاص دادند.

در شبی که مدیرکل بین‌الملل سازمان سینمایی سازها را برای جشنواره مقاومت کوک کرده بود، خانواده شهدا چهره اول آیین افتتاحیه این رویداد سینمایی بودند.

آئین افتتاحیه جشنواره فیلم مقاومت در حالی برگزار شد که محمد خزاعی دبیر جشنواره به جای ارائه گزارش دل نوشته یک مادر شهید را قرائت کرد.

رئیس‌جمهور سوریه در پیامی به جشنواره مقاومت نوشت: جشنواره شما امروزه با مضامین عالی آن بیش از یک جشنواره فیلم می‌باشد. فیلم‌های مقاومت حامل و حاوی پیام و ثبت کننده آن است.

خبر‌های مربوط به انتقاد مایلی‌کهن به خوابیدن کی‌روش در استادیوم، جواب سربالای مسئولان درباره حذف یارانه‌بگیران پردرآمد و مهلت یک ماهه وزیر برای فیلتر پیام‌رسان‌های موبایلی، از جمله پربحث‌ترین اخبار خبرگزاری فارس در روز گذشته بودند.

عضو هیأت انتخاب فیلم‌های ایرانی به اسکار یکی از دلایل انتخاب فیلم سینمایی «امروز» برای معرفی به اسکار را ویژگی‌های دراماتیک آن دانست.

اولین آلبوم گروه «دسیبلز» به سه زبان فارسی، ترکی و انگلیسی به تازگی منتشر شده است. در این آلبوم که «سربازان شرق» نام دارد، قطعه‌ای هم برای تیم تراکتورسازی تبریز خوانده شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت:‌ دفاع مقدس لایه‌های مختلفی داشت و برای شناخت لایه‌های مختلف آن حتماً باید از زبان هنر استفاده کرد و ما ابزار دیگری غیر از هنر برای شناخت لایه‌های متعدد دفاع مقدس نداریم.

رئیس سازمان سینمایی گفت:‌ دفاع مقدس به ما یاد داد که مرزها را از نو درنوردیم، دفاع مقدس رنسانس ایران است که همه هنرها در دفاع مقدس احیا شد و سینمای امروز در جریان دفاع مقدس دوباره زاده شد و سینمای ایران مرهون دفاع مقدس است.

در آئین افتتاحیه سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت از ابوالقاسم طالبی، محمدتقی فهیم، جهانبخش سلطانی و مرتضی شعبانی به پاس سال‌ها تلاش در عرصه سینمای دفاع مقدس و مقاومت تجلیل به عمل آمد.

در آیین افتتاحیه سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت، برگزیدگان بخش‌ جلوه‌گاه نور ، بصیرت و سینمایی ویدیویی این جشنواره اعلام و مورد تقدیر قرار گرفتند.

دکتر عراقی که در ایران اسیر بود برای من تعریف کرد که در زمان اسارت این 23 نفر به منزل یکی از اقوام رفتم که تصویر آنها را تلویزیون نشان می‌داد که آن فرد گفت اینها همه بچه‌‌اند در جنگ چه می‌کردند که من گفتم اگر اینها بچه‌اند بزرگان‌شان را باید دید.
صفحه 7 از 161ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات