چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه شهریور 1393)


کتاب «هوی نهنگان» مجموعه‌ای بی نظیر از غزل‌ها و قصیده واره‌های علوی است که به گزینش شاعر آیینی مجید نجفی منتشر می‌شود.

رهبر انقلاب در عیادتی که استاد حسین انصاریان از ایشان داشت، افزودند: روایات به دعا و برکات آن توجهی ویژه دارند تا جایی که گاهی معصومین در کلمات گهربارشان توجه به حقیقت دعا را بیش از استجابت آن در نظر داشتند.

مدیر مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) از برگزاری جشن فارغ‌التحفیظی ۱۷۰ حافظ کل و ۳۰ حافظ ۲۰ جزء جدید این مؤسسه در کنار مقبره لسان‌الغیب «حافظ» شیرازی خبر داد.

سیدمهدی طباطبایی، استاد زبان و ادبیات فارسی از انتشار کتاب واژه‌نامه شعر بیدل، تألیف اسدالله حبیب، بیدل‌شناش افغانستانی، توسط انتشارات سوره مهر خبر داد.

دفتر آموزش و توانمندسازی مجمع ناشران انقلاب اسلامی جزوه «بررسی جریان‌های تکفیری و سلفی در منطقه و ظرفیت‌های نشر کتاب» را منتشر کرد.

رئیس سازمان هنری و ادبیات دفاع مقدس گفت: بعد از دستور رهبر انقلاب مبنی بر شناسنامه دار کردن مناطق عملیاتی با کمک ستاد مرکزی راهیان نور یک مجموعه چهل و هشت تایی از یادمان های جنوب و غرب را جمع آوری کردیم تا آنها شناسنامه دار شوند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت:‌ برخی می‌گویند علوم انسانی که ترجمه می‌شود، عقلی است و این مذهبی‌ها و ایدئولوژیست‌ها می‌خواهند نقل جای عقل را بگیرد، اما ما معتقدیم همه مفاهیم را باید بحث کرد و برای آن‌ها ادله آورد.

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، تصویربرداری مستند-‌ پرتره شهید «حسین املاکی» از تولیدات جدید مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی محمدرضا نیازی آغاز شد.

به مناسبت هشتصدمین روز میلاد مولانا کنسرت «آقای سماع» در برج آزادی برگزار خواهد شد. در این کنسرت موسیقی تلفیقی با همراهی سماع قونیه و استفاده از اشعار مولانا به نمایش گذاشته می‌شود.

محمدرضا عرب در نشست «خوبی و بدی در سینمای ما»گفت: آیا خود ما باعث نشده‌ایم که یک اثر خیلی ضعیف در دنیا مطرح شده و بر ضد خود ما استفاده شود؟ ما بابت ناتوانی در ارتباط گیری با فرد هنرمند به خودمان ضربه می زنیم.

قرآن هدایت‌گری است که انسان را به سوی سعادت راهنمایی می‌کند و هر کس با آن انس گیرد گمراه نمی‌شود.

داوود توحیدپرست کارگردان فیلم سینمایی «جت» از آغاز فیلمبرداری چهارمین اثر سینمایی خود در آبان و آماده سازی آن برای نمایش در جشنواره فجر خبر داد.

کتاب «جایگاه فرهنگ از منظر قرآن و حدیث» که غلامحسین حیدری تفرشی آن را تالیف کرده توسط انتشارات حکمت و عرفان منتشر شده که موضوعات مرتبط در حوزه فرهنگ را بررسی می‌کند.

مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از اجرای طرح کتاب و کتابخوانی در تعدادی از مدارس استان تهران با مشارکت وزارت آموزش و پرورش خبر داد.

«محمد بنیادی» قاری قرآن کریم پس از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیل در آمریکا خود را آماده می‌کرد اما با آغاز جنگ تحمیلی، حضور در جبهه را به تحصیل در آمریکا ترجیح داد. وی در جبهه فعالیت‌های قرآنی بسیاری داشت و سال ۱۳۶۱ در تنگه حاجیان روی مین رفت و از ناحیه...
صفحه 6 از 161ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات