چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه شهریور 1393)


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به الزام پرداخت سهم نیم درصد شهرداری ها به نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: شهرداری علت تخصیص نیافتن این مسئله را درآمد ناکافی عنوان می‌کند اما تعامل جدیدی با شهرداری داشته‌ایم و قول داده‌اند که این اتفاق بیفتد.

داوران ایرانی کودک و نوجوان در بخش بین الملل بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان ونوجوانان انتخاب شدند.

هفده فیلم کوتاه، مستند و سینمایی ایرانی در چهاردهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «یاری» سوئد حضور دارند.

عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: با توجه به آیات قرآن کریم و روایات اسلامی، «چشم‌زخم» وجود دارد و می‌تواند در افراد تأثیرگذار باشد. برای خنثی‌کردن آثار سوء این موضوع، هشت راهکار ذکر شده است.

فرهنگسرای ابن سینا با هدف و رویکرد ارتقاء فرهنگ دینی و تثبیت هنر نمایش نخستین سوگواره نمایش های آئینی خمسه را با محوریت سوگواره ائمه اطهار (سلام الله علیه) برگزار می‌کند.

جلد نخست کتاب «قیام امام حسین(ع) در پرتو نص و سند» نوشته علامه عبدالهادی الفضلی(ره)، متفکر برجسته شیعی عربستان با ترجمه اسماء خواجه‌زاده از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

در دومین روز جشنواره مقاومت فیلم‌هایی دهقانی اشکذری، اطیابی، بیدال، ورزی، خزاعی فر، اسلاملو، ده‌نمکی، آبیار، حاتمی کیا، پوراحمد، غفاری، عسگرپور، انسیه شاه حسینی به همراه آثاری از کشورهای اسپانیا، فرانسه، عراق، آمریکا، شیلی و انگلستان در سینما فلسطین ...

رهبر انقلاب از مرحوم آیت‌الله آدینه‌وند خواسته بودند که کتابی را درباره قرآن به رشته تحریر در بیاورند تا از این طریق اطلاعات بیشتری را به طلاب بدهند، از این رو، وی کتاب «کلمة الله العلیا» را نوشت.

فراخوان شرکت در بخش مسابقات علمی «چهاردهمین جشنواره ملی صنعت چاپ» اعلام شد.

«علی اکبر پگاه» هنرمند قزوینی، به شکرانه سلامت رهبر معظم انقلاب شعر و دعایی را خوشنویسی کرد.

در نشست خبری همایش آسمان بچه‌ها عنوان شد: این برنامه پس از آبادان و اروند در برج میلاد هفته‌ای ۲ روز برگزار خواهد شد.

حسن عباسی و حسن رحیم پور ازغدی در دومین روز جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در جمع سینماگران انقلاب و دفاع مقدس سخنرانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: مسابقه بزرگ شعر امام علی (ع) حلقه وصل میان فارسی زبانان جهان خواهد شد و از آنجا که شعر زبان مشترک بیش از 200 میلیون انسان در میان زمین است و با توجه به محبوبیت و جامعیت شخصیت حضرت علی (ع) این جشنواره را در این فصل برگزاری می‌کن...

مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس از 7 عنوان تازه‌های نشر خود در حوزه دفاع مقدس رونمایی می‌کند.

طی نیمه نخست امسال ۱۰ نگارخانه مجوز فعالیت در تهران گرفتند و مجوز فعالیت هفت نگارخانه دیگر نیز تمدید شد.
صفحه 4 از 161ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات