یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه شهریور 1393)


کارگردان سریال‌ «پایتخت» گفت: آرزو دارم و خیلی دلم می‌خواهد یک سریال نمایشی طولانی با موضوع زیارت بسازم البته به صورت دقیق‌تر و مشخص‌تر که بتواند فرهنگ زیارت را معرفی کند.

پیروز ارجمند گفت: متاسفانه در برخی شهرستان‌ها شاهد کارشکنی مدیران ارشاد بوده‌ایم. به عنوان نمونه حتی در جایی از علیرضا قربانی خواسته بودند برگه سوءپیشینه و عدم اعتیاد ارائه بدهد تا به او اجازه برگزاری کنسرت بدهند.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی گفت:‌ ابوعلی‌ سینا پشتوانه جامعه امروز ماست و باید برای بازآفرینی تمدن اسلامی از او بهره بگیریم، چرا که شیوه خردبنیاد و عرفانی او پس از یک هزاره هنوز قابل توجه است.

دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، برای دومین دوره جایزه ادبی-علمی شاعر، محقق، مترجم و قرآن‌پژوه برجسته معاصر «دکتر طاهره صفارزاده» همراه با انتخاب، معرفی و تقدیر از «بانوی برگزیده فرهنگ» فراخوان داد.

علل نابودی «پرندگان مهاجر» تالاب‌های گلستان در مستند «پرندگان بی‏‌پایان» به کارگردانی رامین ندافی روایت می‌شود.

«سید متولی عبد‌العال» از قاریان نامدار مصر است که در این گزارش تلاوتی از وی تقدیم می‌شود.

مدیر کل دفتر آموزش و توسعه مشارکت‌های امور قرآنی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد با اشاره به تعداد متقاضیان شرکت در آزمون سراسری قرآن، از تمدید مهلت ثبت‌نام در این آزمون تا ساعت 24 امشب خبر داد.

فیلم‌های داستانی «رو به قبله» و «ضربدر، مربع، دایره» در سیزدهمین جلسه سینما روایت اکران و نقد خواهند شد.

مدیر مسئول ماهنامه موعود گفت: از نظر زمانی 70 سال کسانی که در ایران در زمینه مهدویت پژوهش کردند، عقب‌تر از غرب هستند، زیرا آثار منتشر شده در آمریکا درباره مباحث آخرالزمانی به دهه 50 و 60 میلادی بر می‌گردد.

مجید راستی از انتشار مجموعه داستان‌های «من و فیل من»، «پسر کوچولویی به نام غوره» و جلد دوم و سوم «بی‌بی و بابا» در آینده نزدیک خبر داد.

حضرت آیت‌الله جوادی آملی در بخشی از پیام خود به همایش عقلانیت در حکمت سینوی بیان داشت: فردی مثل ابن‌سینا بی‌نظیر می‌ماند که نه استاد داشته و نه شاگرد! چند نفری بیش در اسلام این گونه نیستند و ابن‌سینا هم جزو آن‌ها به شمار می‌رود.

«کن لوچ»، کارگردان پرکار سینمای انگلستان در جشنواره فیلم ملبورن، کشور آمریکا را یک قلدر و زورگو نامید و از کشورهای جهان خواست تا رویدادهای فرهنگی تحت حمایت اسرائیل را بایکوت کنند.

مراسم افتتاحیه دومین جشنواره بین‌المللی فیلم «یاس» با اجرای محمد سلوکی و بزرگداشت سه هنرمند سینما و تلویزیون امشب در محوطه باز هتل نارنجستان برگزار می‌شود.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن با اشاره به اینکه هم‌اکنون پاسخنامه‌های آزمون‌ طرح ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به داوران قرآن در حال تصحیح است، گفت: نتایج این آزمون‌ها هفته آینده بر روی سایت تلاوت قرار می‌گیرد.
صفحه 161 از 161ابتدا   قبلی   152  153  154  155  156  157  158  159  160  [161]  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات