شنبه, 04 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه خرداد 1393)


امروز در مراسم افتتاح اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی ایران که با حضور حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی برگزار شد برخی سخنرانان به حمایت از فتنه‌گران سال 88 برخواستند و از سیدحسن خمینی به خاطر حمایت از آنان تشکر کردند.

رهبر ارشد مسلمان انگلستان از علما و دانشمندان و تحلیلگران سیاسی در رسانه‌های غربی خواست تا از شعله‌ور کردن تنش طائفه‌ای و فرقه‌ای بین شیعه و سنی دست بردارند.

مدیر گروه فرهنگ‌نامه‌های قرآنی مرکز فرهنگ و معارف قرآن از انتشار جلد اول معجم موضوعات و مفاهیم قرآن به زبان اردو خبر داد.

حمید جبلی و شادی قدیریان به داوران جشنواره در بخش عکس به دبیری مهدی مقیم نژاد پیوستند.

مدیرکل دفتر چاپ و نشر در نخستین جلسه مشورتی کارگروه آموزش و پژوهش صنعت چاپ بر ضرورت تدوین سند جامع برای توسعه صنعت چاپ تاکید کرد.

سیاوش امیری از شعرای کشور در شعری به تهدیدات گروه تروریستی داعش علیه مسلمانان پرداخته و آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است.

پنجمین برنامه سینما روایت به اکران مستند «آرامش شام» اختصاص دارد، مستندی پیرامون حوادث سوریه و نظر مردم ایران برای کمک به این کشور.

برگزارکنندگان جایزه قلم انگلیس، سلمان رشدی را یک نویسنده بین‌المللی شجاع و ثابت‌قدم توصیف کردند و جایزه‌ای را در ماه اکتبر به او خواهند داد.

مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) با اشاره به حداقل شرط درک روزه گفت: صیام عام برای متخلّق شدن انسانهاست، به وسیله اینکه عطش ظاهری و گرسنگی در دنیا را بچشند.

استاد پیشکسوت قرآن با اشاره به انتخاب غیر اصولی خادمان قرآن در سال‌های گذشته، گفت: امیدواریم مسئولان برگزاری نمایشگاه قرآن امسال در انتخاب خادمان قرآنی دقت بیشتری داشته باشند.

فراخوان هشتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی در 5 بخش مسابقه ملی تا 13 تیر ماه سال جاری تمدید شد.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، «دهه تکریم و غبارروبی» مساجد را فرصتی برای تعمیق بیشتر ارتباط مردم با مساجد دانست و گفت: رویکرد فعلی مساجد در زمینه فرهنگی و قرآنی مناسب نیست و باید مورد بازنگری قرار گیرد.

نخستین نشست بررسی موضوع معافیت مالیاتی ناشران و کتابفروشان که صبح امروز در معاونت فرهنگی وزارت ارشاد برگزار شد مصوبات مهمی را در برداشت.

حجت‌الاسلام قرائتی در یکی از درس‌های قرآن خود با اشاره به تفاوت‌های مؤمن و فاسق و همچنین اهمیت پشتکار و صبر در گزینش مدیران، مطالبی را درباره مسلمانانی که در زمره کفار قرار می‌گیرند، بیان کرده‌اند.

مسئول کمیته کودک و نوجوان نمایشگاه قرآن با اشاره به برگزاری 14 کارگاه قرآنی متناسب با ظرفیت کودکان، از تولید انیمیشن‌های 10 ثانیه تا یک دقیقه‌ای توسط کودکان در نمایشگاه قرآن خبر داد.
صفحه 3 از 130ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات