یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه خرداد 1393)


علامه طباطبایی(ره) معتقد بود: رفتار خوب و خوش با همسر «سیر و سلوک» است. اعتکاف در مسجدالنبی(ص) چیزی است که همه آرزوی آن را دارند، همین در کنار خانواده نشستن و با آنان گفت‌وگو کردن، ارزشش بالاتر از اعتکاف در مسجد پیامبر(ص) است!

همان‎گونه که انسان می‌تواند توسط اینترنت به گناه افتد، می‌تواند با استفاده از سایت‌های مفید که مطالب علمی، تازه‌های خبری و معارف دینی را منتشر می‌کنند به علم که مایه حیات دل‌هاست دست یابد.

مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندر ریگ گفت: زمان‌بندی اکشن‌ها، حالت بدن و چهره کارکترها، فاصله زمانی‌ بین اکشن‌ها، جریان کلی‌ حرکت در صحنه، کنش‌‌ها و واکنش‌ها همگی برای ارائه یک پویانمایی خوب ضروری به نظر می‌رسند.

مدیر تدوین و انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) از انتشار چاپ هشتم کتاب «آموزش عقاید» به عنوان اثری از آیت‌الله مصباح یزدی خبر داد.

به‌دنبال فراخوان سربازان علمدار کربلا توسط کنگره حضرت ابوالفضل(ع)، غزل «چشم» توسط شاعر مرثیه‌سرای کاشانی سروده شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فاصله گرفتن خانواده‌ها از مساجد آفات زیادی را به دنبال دارد که بدحجابی و مشکلات عفاف و حجاب در جامعه از مهمترین آنهاست.

تلاوت سوره مبارکه «بقره» اجر فراوانی دارد به طوری که پیامبر(ص) فرموده‌اند: هرکسی چهار آیه اول این سوره و آیةالکرسی و همچنین دو آیه بعد از آن و سه آیه آخر سوره مبارکه «بقره» را بخواند هیچ شیطانی به او نزدیک نمی‎‌شود.

با نگاهی به آخرین جشنواره خارجی با موضوعیت ایران در پاریس و با توجه به موج سینمای سفارتی در کشور می‌بینیم که متاسفانه مجوز حضور خارجی فیلم‌های ساخت داخل راحت‌تر از پروانه نمایش داخلی صادر می‌شود و این از اصول یک ایرانی غیرتمند به دور است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امروز همه اساتید اذعان دارند که جامعیت علوم هم به لحاظ انفسی و هم آفاقی بسیار دشوار و محتاج ریاضت‌های سخت است، آیت‌الله سعادت مصطفوی نمونه چنین جامعیتی است.

شهرام ناظری در مراسم یادمان محمدرضا لطفی گفت: مرگ محمدرضا لطفی را باور نمی‌کنم و نبود او برایم کابوس است.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی ایران گفت: کلمه حکمت پس از اینکه ایران به مذهب تشیع تشرف یافت، جایگاه فلسفه شد، پس از آن دوره که فلسفه در ایران طرد شده بود و فلاسفه مورد تکفیر قرار گرفته بودند.

«حامد‌ ولیزاده» نماینده کشورمان در مسابقات مالزی با وجود ارائه تلاوت قوی و ابراز رضایت استاد همراهش به عنوان نفر پنجم مسابقات مالزی معرفی شد.

میزان حمایت از اجرای طرح «یارانه کارت سینما» با پیش‌بینی سه میلیون نفر بلیت و متوسط یارانه 10 هزار ریال تعیین می‌شود و برای نخستین بار پرداخت خواهد شد. / کاریکاتور

کنسرت گروه موسیقی تهران و پیانو نوازی محمد سعید شریفیان طی دو سانس در تالار رودکی به روی صحنه می‌روند.

پخش کلیپ «صلح و مهربانی در جهان» ساخته الهام قره‌خانی و مهرتاش مهدوی که به بهانه جام جهانی فوتبال 2014 و با مضمون صلح جهانی ساخته شده، چند روز است که در شبکه‌های برون مرزی آغاز شده و با استقبال روبرو شده است.
صفحه 2 از 130ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات