شنبه, 04 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه خرداد 1393)


برای ظهور و قیام حضرت صاحب الامر(عج) پنج علامت حتمی وجود دارد؛ یعنی به طور حتم این پنج نشانه در رابطه با ظهور اتفاق خواهد افتاد. یکی از علائم حتمی ظهور، «قتل نفس زکیه» است.

مدیر آموزش سازمان دارالقرآن از برگزاری سومین دوره اردوی استعدادهای درخشان قرآنی در شهریور‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: مجموع نمرات، تکالیف و آزمون‌های نخبگان قرآنی امکان حضور آنها در سومین دوره این اردوها را تعیین می‌کند.

«پیامبر ‌اکرم(ص)» فرمودند: به امت من کمتر از ۳ چیز داده نشده که یکی از این نعمت‌ها آواز خوش است. پس چه بهتر که از این نعمت برای تلاوت قرآن استفاده کنیم.

حسن رحیم‌پور ازغدی می‌گوید: عده‌ای از شیعیان اینگونه القا می‌کنند که قبل از ظهور ایشان، شیعیان تحت ستم هستند و ظهور ایشان سبب انتقام شیعه از مذاهب و ادیان می‌شود! اما این تفسیر از مهدویت، مطابق با تفسیر اهل بیت(ع) از آن نیست.

مدیر مرکز اسلامی هامبورگ گفت: منتظران واقعی حضرت(عج) باید سه کار خودسازی، زمینه‌سازی و اصلاح جامعه را برعهده بگیرند، جوانان مسلمان خارج از کشور هم باید انتظار منجی عالم را داشته باشند.

خداوند به حضرت موسى(ع) وحى فرمود: هرگاه بـرابـر من ایستادى چون شخص زبون و نیازمندى بایست و هرگاه تورات مى‌خوانى با آواز حزین بخوان.

مدیر مؤسسه صابره در همایش «به سوی راهبردهای قرآنی در تربیت اسلامی» گفت: همه از فرهنگ انتقاد می‌کنند اما کسی سرنخ نمی‌دهد و نمی‌گوید باید چه کنیم و از کجا شروع کنیم.

معاون آموزش دانشکده الهیات دانشگاه تهران گفت: با وجود یکهزار عضو هیأت علمی در گروه قرآن و حدیث دانشگاه‌های کشور، باز هم تعداد مقالات بین‌المللی در این حوزه چشمگیر نیست و کار چندانی برای حضور آکادمیک اساتید در عرصه بین‌الملل نکرده‌ایم.

«محمد صدیق منشاوی» از قاریان صاحب سبک مصری است که در این گزارش تلاوت آیاتی از سوره‌های مبارکه «عنکبوت و روم» را توسط وی می‌شنویم.

رودابه حمزه‌ای از شعرای کشور در واکنش به جنایات گروه تروریستی داعش در عراق شعری سروده است.

رئیس کمیسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی گفت: دنیای امروز نیازمند تولیدات قرآنی و مفاهیم کاربردی عمیق در این حوزه است، باید بتوانیم با تربیت نیروی انسانی متخصص و مسلط به زبان، این محتوا را تولید کنیم.

مدیرعامل خانه کتاب گفت: متأسفانه ایران اسلامی با همه علاقه‌مندی و پایبندی به قرآن در حوزه پژوهش قرآنی کم کار کرده و جای ایران در مطالعات قرآن‌پژوهشی جهان خالی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بحران عراق و اقدامات ضدبشری «داعش» گفت: ریشه بحران کنونی در دخالت قدرت‌های فرامنطقه‌ای نهفته است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کارگروه فنی در راستای رفع مشکلات کیفی چاپخانه‌های کشور در استفاده از کاغذهای داخلی شد.

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: قریب نیمی از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های ما در حوزه علوم انسانی فعال هستند اما از این تعداد سهم تولید مقالات علمی و نقششان در تولید علوم کاربردی اندک است.
صفحه 10 از 130ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات