چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1393)


رئیس سازمان سینمایی با اشاره به آغاز جلسات شورای عالی سینما از هفته آینده گفت: رئیس جمهور همچنان به عنوان رئیس شورای عالی سینما حضور دارد و تغییری در روند این شورا به وجود نیامده است.

مدیر گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: رواج اخلاق در یک جامعه بیش از هر چیزی به ارتباط مؤثر و مثبت بین نخبگان و فرهیختگان جامعه بستگی دارد، این نخبگان جامعه هستند که الگوی سایرین قرار می‌گیرند.

مدیر گروه فرق شیعی دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: وهابیت به جای تقویت وحدت و موضع گرفتن علیه استعمار، علیه مسلمانان اقدام می‌کند هر چند آن‌ها ادعای حرکت اصلاحی دارند اما در حقیقت اقدامشان فساد ایجاد کرد.

در سومین روز از هشتمین جشنواره شعر فجر اشعار عاشقانه، طنز و اجتماعی قرائت شد و در نهایت یک شاعر در دفاع از برادرش رسانه‌ها را متهم کرد.

آواز ابابیل روایت چهار روز زندگی است. چهار روزی که رویش‌ها و ریزش‌ها را به تصویر می‌کشد. ریزش‌هایی که دل سربازان واقعی این انقلاب را به درد آورده است، نادر یزدانی‌هایی که پس از قطعنامه دچار مرگ تدریجی شده‌اند.

کتاب «عباس دست طلا» که از سوی رهبر انقلاب مدظله‌العالی مورد اشاره قرار گرفته است و در نمایشگاه کتاب نایاب شد و کارش به چاپ دوم کشیده شد، کتابی است که به موضوع حضور اصناف و اقشار گوناگون در هشت سال دفاع مقدس پرداخته است.

ماوقع حادثه توقف اکران فیلم‌های ایرانی در تونس در گفت‌وگو با فتحی بن عثمان رئیس انجمن دوستی سینمای تونس و ایران و صادق رمضانی رایزن فرهنگی ایران در تونس مشخص شد.

بزرگداشت مسعود کیمیایی

29 اردیبهشت 1393 11:13

مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی کارگردان سینما بعدازظهر امروز دوشنبه در سینما کاپری گرگان برگزار شد.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به کاهش 50 درصدی انتشار کتاب دینی در فاصله زمانی دو ماهه اول سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل گفت: در اردیبهشت‌ ماه جاری میزان انتشار کتب حوزه دین در رده پنجم قرار دارد.

جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر در حالی برگزار شد که هفت گروه مختلف این جشنواره آثار برتر خود را شناخت؛ از جمله نام حجت‌الاسلام محمدحسن قدردان قراملکی به خاطر تألیف کتاب «درباره پیامبر اسلام(ص)» به چشم می‌خورد.

دبیر کل اتحادیه رادیو وتلویزیون های اسلامی فلسطین را جزو موضوعات جدایی ناپذیر اتحادیه دانست و گفت: اخبار فلسطین و جریان سازی های مربوط به آن از موضوعات جدایی ناپذیر اتحادیه است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به مقابله سلطه‌گران با تفکر انقلاب اسلامی، گفت: اهمیت کتاب دین برگرفته از قرآن و سنت است و باید پژوهشگران با اتصال به قرآن آثار خود را خلق کنند.

رئیس سازمان سینمایی کشور در پی اتفاقات اخیر و توقف نمایش فیلم‌های ایرانی در کشور تونس یادداشتی را منتشر کرد.

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی درباره وضعیت و چگونگی خرید خانه «سیمین دانشور و جلال آل احمد» گفت:موظف به تکلیف دادگاه هستیم و ما خانه را خریدیم تا ماندگار بماند. اگر خانه خریداری نمی شد معلوم نبود چه بلایی سرش می آمد.

در جلسه شب گذشته رئیس رسانه ملی با کارشناسان برنامه سمت خدا و مدیر شبکه سوم سیما بر ادامه پخش این برنامه موفق و تلاش برای استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های ایجاد شده تأکید شد.
صفحه 9 از 147ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات