چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه اردیبهشت 1393)


یکی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه حوزه‌سازی امری مقدس است، گفت: حوزه است که مسجد و جامعه و نظام را اداره می‌کند، باید برای توسعه آن کوشش کرد و توسعه حوزه‌ها باید به مردم واگذار شود.

چاپ نخست کتاب «مبانی فهم کلام خدا (مقدمه ای بر فهم تفسیر قرآن کریم)» تالیف محمد عینی‌زاده موحد از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

همزمان با فرا رسیدن ماه شعبان طرح هزاران ختم قرآن مجید جهت سلامتی و تعجیل در فرج «امام‌زمان(عج)» توسط رادیو قرآن برگزار می‌شود.

نهمین عصرانه ادبی فارس با پاسداشت شاعر معاصر«سودابه امینی» امروز ساعت ۱۷ در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود.

کارگردان فیلم سینمایی «پنج ستاره» گفت:فیلم من فمینیستی نیست و اساسا این واژه یک حقه حکومت‌های کمونیستی بود که از نیروی کار زن بهره بگیرد و دوره‌اش هم به سرآمده است.فیلم من یک فیلم زنانه است،اما فمینیستی نیست‌.

در دیدار مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با رئیس مرکز رسانه ای قوه قضائیه، راه های همکاری قوه قضائیه با مستندسازان سینمای ایران و تولید مشترک فیلم با موضوع تقویت اخلاق اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره «بوعلی» گفت: اگر هر جای دیگر دنیا یک چنین شخصیت فیلسوف، حکیم، طبیب و عالمی داشتند، سر هر کوی و برزنی ندا می‌دادند و او را تبلیغ می‌کردند در حالی که ما حتی در داخل ایران هم بوعلی را به خوبی نمی‌شناسیم.

کاظم راست‌گفتار با انتقاد از قراردادهای درون صنفی سینما گفت: فعلاً آنقدر آشوب در سینمای ما وجود دارد که گمان نمی‌کنم احتیاج به ساخت «آشوب» دیگری توسط من باشد.

رمان «سربازان توی گهواره» بر اساس وقایع و رویدادهای ۱۳ آبان سال ۵۷ در کتابی توسط «محمدحسن ابوحمزه» و «مرضیه وزیری‌مقدم» مکتوب و به حوزه هنری تحویل داده شد.

اما کشتی نوحی نیست که شاعر را از دریا بگیرد و از طوفان بگذراند. بنابراین دوباره دل به طوفان می‌سپارد که «رفتار آتش با سیاوش را شنیدم/ دل را به خنجر دادم و گفتم خطر کن»

مسئول واحد تاریخ شفاهی حوزه‌ هنری از انتشار جلد دوم کتاب «خاطرات سید مرتضی نبوی» از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با تدوین جواد کامور بخشایش خبرداد.

آیت‌الله شاه‌آبادی با عصبانیت فرموده بود: همین چیزی را که امروز این‌ها از آن ناراحت هستند و اعتراض می‌کنند، ما باید می‌ساختیم، حالا آن‌ها ساختند و ما داریم استفاده می‌کنیم. شما چرا به آن، بوق شیطان می‌گویید؟!

وقتی یک هنرمند زن این تجربیات را با هنر و ادبیات به تصویر بکشد و انتقال دهد، مطمئن باشید اثرگذارتر است. متاسفانه این ضعف تشکیلاتی در حوزه فرهنگ وجود دارد و باید تا دیر نشده برای آن چاره‌ای اندیشید.

نیما وارسته نوازنده و تنظیم‌کننده پرمخاطب موسیقی پاپ شب‌گذشته به‌علت نارسایی قلبی درگذشت.

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره «کتاب دین و پژوهش‌های برتر» در حالی برگزار شد که معاون امور فرهنگی ارشاد با انتقاد از کاهش تولیدات کتب دینی در کشور خواستار توجه مؤلفان و نویسندگان به نیازهای روز جامعه در زمینه معارف اسلامی شد.
صفحه 8 از 147ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات