پنجشنبه, 05 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه فروردین 1393)


بازیگر نقش «هما» در مجموعه پایتخت ۳ گفت: این زن مانند سری‌های قبلی سریال زنی صبور، باگذشت و فداکار است و خانواده خود را خیلی دوست دارد.

«محمد احمد شبیب» یکی از قاریان برجسته مصری است که با گذر از فراز و نشیب‌های بسیار در رابطه با سلامتی خود توانست به یکی از چهره‌های ماندگار هنر تلاوت قرآن کریم در مصر تبدیل شود. در این گزارش یکی از تلاوت‌های وی را خواهید شنید.

«محمدابراهیم باستانی‌پاریزی» عضو افتخاری فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران در ۸۹ سالگی درگذشت.

مدیر مؤسسه پخش فیلمیران، فروش گیشه فیلم سینمایی «معراجی‌ها» را در روز گذشته مبلغی بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان اعلام کرد که از این میزان، ۸۴ میلیون سهم سینماهای شهرستان است.

«سیدیحیی یثربی» استاد فلسفه می‌گوید: در دوران کودکی پدربزرگم به جای اینکه مرا به کار مشغول کند، اجازه داد درس بخوانم و دعانویس شوم، البته در آن زمان به غیر از این هم تصور نمی‌شد.

سرپرست اداره هیأت‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های علمی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، با اشاره به ارتقای ساختاری و کیفی فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌ها در سال ۹۳، از در نظر گرفتن ۲۰ روز شاد برای دانشجویان خبر داد.

«سید متولی عبد‌العال» از قاریان سرشناس مصری است که در ۱۳ سالگی با ارائه شیوه‌ای خاص در تلاوت سبب گرایش بسیاری از علاقه‌مندان قرآن به تلاوتش شد.

رئیس کتابخانه،‌ موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در سالروز درگذشت محمد مددپور گفت:‌ مرحوم مددپور بر اندیشه غربی، مبانی مدرنیته و همین طور بر مبانی نظری حکمت اسلامی اشراف داشت و این تسلط در مناظرات، سخنرانی‌ها و میزگردهایش مشخص است.

هدایت هیچ گاه خودکشی نکرد. او در نامه‌ای که یک ماه پیش از مرگ پرابهامش برای این بنده نوشت، پرده از یک راز بیست و چند ساله برداشت.

در خطاب متولیانِ عرصه‌ فرهنگ، نباید به «فرافکنی»‌ پرداخت و نقش‌ها و کارکردهای خود را نادیده گرفت و به بهای کم‌کاری و یا ناکارآمدی دیگر موسسات، از کارهای ممکن خود، رفعِ مسئولیت کرد. هر چند نباید بار تمامی ضعف‌ها و آسیب‌های فرهنگی را بر عهده یک نهاد یا...

تهیه کننده مجموعه تلویزیونی «پایتخت ۳» گفت: حذفیاتی که در این سریال شده، مثل همیشه است و ما را غافلگیر نکرد.

کارگردان هنری مجموعه تلویزیونی «کرکره» گفت: در تولید این اثر به سلایق همه گروه‌های فکری و سنی توجه داشته‌ایم و امیدوارم که پخش سریال پس از نوروز هم ادامه پیدا کند.

احمد کمالی‌نژاد، مدیر کمیته ناشران داخلی از به پایان رسیدن تعیین متراژ غرفه‌های ناشران عمومی خبر داد و گفت: از هفته اول اردیبهشت ماه کار تحویل غرفه‌ به ناشران آغاز می‌شود.

فیلم سینمایی «معراجی‌ها» آخرین ساخته مسعود ده‌نمکی طی مدت ۲۰ روز توانست به فروشی بالغ بر ۲ میلیارد تومان برسد.

«علی خلیلی» طلبه ناهی از منکر به شهادت رسید. مراسم تشییع این شهید از مقابل مسجدالنبی برگزار می‌شود.
صفحه 88 از 89ابتدا   قبلی   80  81  82  83  84  85  86  87  [88]  89  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات