پنجشنبه, 05 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه فروردین 1393)


علی مرادخانی، معاون امور هنری به همراه مدیران مجموعه معاونت، دیروز شنبه 9 فروردین با علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کردند.

معاون امور مساجد استان تهران گفت: مساجد باید محور فعالیت‌ها و برنامه‌های فرهنگی در جامعه قرار گیرد.

حاجیه‌خانم هادیه روحانی‌مؤید، مدیر حوزه علمیه حضرت زینب(س) و مسن‌ترین استاد حوزه علمیه خواهران تهران است. او که پای سخنان شهید مطهری و دکتر شریعتی نشسته است، خاطرات جالبی از قبل انقلاب دارد.

قرآن کریم وظایف بسیاری را برای انبیای الهی برشمرده است که شاید بتوان همه آنها را ذیل یک عنوان جمع کرد؛ کار مهمی که خوب را از بد متمایز می‌کند، برخی مفسران این کار را در رأس برنامه‌های بعثت پیامبران می‌دانند.

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برگزاری جشنواره فجر در 31 استان کشور نمونه بارز عدالت فرهنگی است.

«ریچارد فرای» ایران‌شناس و شرق‌شناس معروف آمریکایی در ۹۴ سالگی درگذشت.

شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران با صدور پیامی درگذشت بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون را تسلیت گفت.

برای اولین بار در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از ناشران نوپایی که درمدت کوتاه درخشش خوبی در حوزه چاپ و نشر داشته‌اند، تقدیر می‌شود.

عده‌ای از بنی‌اسرائیل به دلایلی که در آیات 78 و 79 سوره مبارکه «مائده» ذکر شده است؛ توسط 2 نفر از پیامبران بزرگ الهی لعنت شدند که عده‌ای تبدیل به میمون و عده‌ای دیگر نیز تبدیل به خوک شدند.

از ۲ سالگی نابینا بود؛ اما به یکی از ستارگان تلاوت قرآن در مصر تبدیل شد؛ استادی که مقلدانی چون عبدالباسط داشت و توانست با چشم دل، نوید آینده‌ای درخشان را به مصطفی اسماعیل بدهد. او همواره بر مزار خود قرآن می‌خواند.

«حمید مهرآرا» درگذشت

09 فروردین 1393 01:10

«حمید مهرآرا» بازیگر قدیمی تئاتر، سینما و تلویزیون پس از مدت‌ها تحمل درد و رنج ناشی از بیماری، در ۷۱ سالگی درگذشت.

استاد مرحوم «شعبان عبدالعزیز صیاد» یکی از قاریان برجسته مصری است که 7 سالگی حافظ کل قرآن شد، او از اساتید بزرگی همچون «محمد رفعت»، «محمد سلام» و «مصطفی اسماعیل» بهره گرفت و تلاوت‌های حزینی داشت.

از کودکی مؤذن مسجد بودم؛ دوستان می‌گفتند به درد کتک‌کاری می‌خوری، ما را بردند باشگاه و آخر هم سر از تیم ملی درآوردم؛ معلم قرآن مسجدمان به خاطر من از تهران به شهریار می‌آمد؛ من هم قاری بودن را به ورزش قهرمانی ترجیح دادم.

مرحوم دکتر باستانی پاریزی را بیشتر باید حقیقت نویس دانست تا تاریخ نویس، او هیچگاه منافع مالی را بر حقایق تاریخی ترجیح نداد و علم را بهترین ثروت و اندوخته خود می دانست.

این کتاب جایگاه نام گرفته است. به دلیل تلاش پدر و مادر ارنو برای تغییر جایگاه اجتماعی‌شان و مترجم کتاب نیز ترجمه خوب و قابل اعتنایی از این کتاب به خواننده ارائه کرده است.
صفحه 84 از 89ابتدا   قبلی   79  80  81  82  83  [84]  85  86  87  88  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات