ﺳﻪشنبه, 06 فروردین,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه فروردین 1393)


استاد زبان و ادبیات فارسی می‌گوید: یک شب تلفنی از دفتر مقام معظم رهبری تماس گرفتند که ایشان، رئیس مؤسسه لغتنامه دهخدا به همراه یک نفر دیگر را به حضور طلبیده‌اند، ظاهراً آن یک نفر من بودم، چون دکتر شهیدی همیشه با معاونش بود.

در حالی «معراجی‌ها» با ۳ میلیارد تومان فروش، پیشتاز اکران نوروزی است که مجموع رقم فروش پنج فیلم نوروزی به ۶ میلیارد تومان رسید.

جمعی از فعالان بین‌المللی از کشورهای مختلف اواسط ماه آوریل(نیمه دوم فروردین‌ماه ۹۳) برای امدادرسانی دارویی و پزشکی به مردم جنگ‌زده و رنج‌کشیده سوریه، قصد عزیمت به این کشور را دارند که یکی از آنها مادر مریم اگنس است.

در میان بسیاری از قفسه‌های کتابخانه که وجود دارد قفسه‌های کتابی که توسط «سباستین ارازوریز» ساخته شده احتمالا شیک‌ترین و در عین حال عجیب و غریب‌ترین نمونه در نوع خودش است.

سازنده موسیقی متن سریال پایتخت سه گفت: موسیقی مازندرانی در سریال پایتخت 3 معرفی شد.

حسین صفری مدیر اجرایی بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران درباره اقدامات انجام‌شده در نمایشگاه گفت: در ۱۵ روز گذشته کار آماده‌سازی بخش‌های مختلف نمایشگاه آغاز شده و از نظر فیزیکی پیشرفت ۳۰ تا ۴۰ درصدی در بخش‌های مختلف داشته‌ایم.

ویژه برنامه «بدرقه فاطمه(س)» همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره در میدان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

فیلم سینمایی «تابستان طولانی» به کارگردانی «علی خزاعی‌فر» جمعه ۱۵ فروردین از شبکه تلویزیونی شما پخش می‌شود.

تهیه‌کننده مجموعه «کرکره» گفت: از ابتدا که کار را کلید زدیم هم به این موضوع فکر می‌کردیم که کمدی صرفا خنده‌آور به مردم عرضه نکنیم و بتوانیم معضلات جامعه را بیان کنیم.

تهیه‌کننده برنامه «مشاعره» گفت: یکی از اهداف این برنامه در آینده، برگزاری مشاعره کشوری در بین دانش‌آموزان و همچنین برگزاری مشاعره اشعاری که در آنها به آیات قرآنی اشاره دارد، است که امیدواریم به زودی بتوانیم به این امر دست یابیم.

«یادگاری» ما را به دهه ۶۰ و ۷۰ می‌برد و نکاتی که در زندگی روزمره خود فراموش کرده‌ایم را با زبان تصویر مربوط به همان دهه‌ها یادآور می‌شود.

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضرت فاطمه زهرا(س) رابط میان سلسله رسالت و امامت است.

این روزها حال و روز فرهنگ چندان رضایت‌بخش نیست و این را می‌توان از کلام دلسوزان انقلاب و در رأس آنها رهبر انقلاب حس کرد. در اغلب بیانات ایشان روی مسئله فرهنگ در جامعه تاکید ویژه‌ای می‌شود که این موضوع مسئولیت مدیران فرهنگی کشور را دوچندان می‌کند.

رمان «آقای فو» بر اساس داستان رابینسون کروزوئه نوشته شده است؛ منتها از یک زاویه دید متفاوت و در یک قالب معماگونه و عجیب که قالبی است برای نشان دادن اعتراض نویسنده به تبعیض نژادی و آپارتاید.

چهره ماندگار فلسفه ایران می‌گوید: یک روز علامه طباطبایی از من سؤال کردند آیا شعر می‌گویم و من نیز تأیید کردم. ایشان صراحتاً به من گفتند فعلا شعر نگو! چون فلسفه می‌آموزی، ذهنت تخیلی می‌شود.
صفحه 83 از 89ابتدا   قبلی   78  79  80  81  82  [83]  84  85  86  87  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات