دوشنبه, 05 اسفند,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه فروردین 1393)


رمان «دوازدهم» تازه‌ترین اثر علی موذنی سه‌شنبه دوم اردیبهشت ساعت 16 در سرای داستان به مخاطبان ادبیات و فرهنگ معرفی می‌شود.

یک کارگردان تئاتر گفت: در سالی که از جانب رهبری به عنوان فرهنگ نام‌گذاری شده، در ابتدای سال زمزمه‌هایی می‌شود که در حوزه تئاتر متولیان به هنرمندان می‌گویند بدون قرارداد و حمایت اجرا بروید. این اقدام درست نیست و به واسطه آن مدیران تئاتر هنرمندان را در...

معاون انجمن اسلامی چین در دیدار با رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران گفت: با توجه به اینکه بخشی از آموزه‌های پزشکی ابن‌سینا وارد فرهنگ چین شده، ترجمه و نشر کتاب‌های او افق جدیدی را نسبت به ایران در چین به وجود خواهد آورد.

آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای معتقد است اسلام زن را در انسانیت هم‌تراز مرد معرفی کرده و برای او مقام اجتماعی و خانوادگی قرار داده و در یک تقسیم کار اجتماعی وظایف زن را محدود کرده و به دلیل نقش مادری در موقعیتی مقدس قرار داده است.

نمایشگاه و کتابچه مجموعه پوسترهای «ایران جوان» پیرامون افزایش جمعیت و خطرات تحدید نسل، با سخنرانی سعید جلیلی و مسعود نجابتی از اساتید برجسته گرافیک کشور رونمایی خواهد شد.

کارگاه «زیبا شناسی سینما» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

حضرت زهرا(س) از آن جهت که الگویی تمام عیار برای زنان جهان است سخنی درست و از آن جهت که حضرت را محدود به زنان کرده‌ایم، سخنی نادرست است، زیرا حضرت اسوه‌ای حسنه برای همه آدمیان است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با بیان اینکه غایت آفرینش با وجود حضرت زهرا(س) به کمال می‌رسد، گفت: بنا بوده که ایشان عهده‌دار نسل وصایت و امامت و الگویی کامل برای دیگر ائمه(ع) باشند.

آژانس ادبی غزال با رویکرد تازه‌ای در بخش بین‌الملل نمایشگاه امسال حضور خواهد داشت و نشست‌های ادبی ویژه‌ای در غرفه‌ این آژانس برگزار خواهد شد.

انتشارات «سبط اکبر (ع)» با ۷۰ عنوان کتاب در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور می‌یابد که از جمله آثار آن می‌توان به کتاب «عالم برزخ، عالم حیات زندگی» نوشته «حجت‌الاسلام اسدالله محمدی‌نیا» اشاره کرد.

جدیدترین مولودی میثم مطیعی به سالروز میلاد حضرت فاطمه(س) اختصاص دارد و با مطلع «در میان شعر تو بانو! اگر حاضر شدم / خواندم اول کوثر و با نام تو طاهر شدم» آغاز می‌شود.

غرفه «امیرالمؤمنین (ع)» با ارائه ۳۰۰ عنوان کتاب با موضوع زندگینامه و شخصیت حضرت علی (ع) در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برپا می‌شود.

«الگوی قیف‌سازی» در فعالیت‌های تشکلی صنعت نشر در نمایشگاه کتاب تهران با مشکلات و بعضا سوالاتی همراه است که پیش از انعقاد قرارداد باید برخی مبانی آن مجدد بررسی و اصلاح شود.

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: به تازگی دانشنامه فاطمی را اجمالاً مطالعه کردم و این اثر با زحمت، دقت و حوصله فراوان به ثمر رسیده و خدمتی ارزنده است و دانشنامه فاطمی گامی برای احیای امر اهل بیت(ع) است.

نگارخانه استاد صورتگر کرمان مکانی زیبا و دنج برای هنرمندانی است که قصد دارند، آثار خود را در معرض دید هنردوستان و یا فروش قرار دهند.
صفحه 8 از 89ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات