ﺳﻪشنبه, 29 بهمن,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه فروردین 1393)


رضا دادویی رئیس شورای نظارت اداره کل هنرهای نمایشی ایران با حضور در رای‌گیری هیأت رئیسه خانه تئاتر با کنایه نسبت به انتخابات سال ۸۸ گفت: مانند انتخابات ریاست جمهوری که پیش از اعلام کاندیداها، آرا به داخل صندوق‌ها ریخته می‌شد، گویا در انتخابات خانه تئ...

معاون انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی انتشار چاپ دوم خاطرات علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را از کتاب‌های ویژه این نشر برای نمایشگاه کتاب خواند.

پوراندخت مهیمن که سابقه ایفای نقش‌های مادرانه مختلفی در تلویزیون دارد، معتقد است ساخت سریال‌ها و آثاری با محوریت زنان می‌تواند بر جایگاه آنان در جامعه و نقش محوری‌شان در خانواده تاکید کند.

مسئول واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری بومی‌نویسی را راه نجات ادبیات کشور دانست و گفت: یکی از راهکارهای بومی‌نویسی این است که بدانیم برای چه کسی می‌نویسیم.

سیدحسن خمینی نوشت: مارکز کم حرف بود و به نظرم از ادبیات ما اطلاع چندانی نداشت. وی حضور گرم و مغتنمی داشت و بسیار مودب بود.

افق پیش رو ، جهاد فرهنگی لازم دارد.حالا دیگر باید مدیران و مسئولان مراکز و نهادها تکلیف‌شان را معلوم کنند یا بروند در بخش خصوصی و از جیب مبارک خرج «شخصی سازی» کنند یا اگر می‌مانند ، باید پای اشتباهات و کم توجهی‌های خود بایستند .

رئیس کتابخانه ملی ایران با اشاره به این مطلب که تورم، گرانی، فساد و تقلب نشأت‌گرفته از فقر فرهنگی در جامعه اقتصادی است، گفت: کتابخانه ملی ایران به یک سازمان فعال، پویا و کارآمد تبدیل خواهد شد و در آن از خرد جمعی و ظرفیت نخبگان استفاده می‌شود.

نخستین همایش «حکمت هنر انقلاب اسلامی» با حضور مجید شاه‌حسینی و شهریار زرشناس در حوزه هنری برگزار می‌شود.

نمایشگاه مرکز نشر هاجر و فروشگاه اینترنتی این مرکز نشر وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران افتتاح شد.

مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن‌، به همت معاونت امور هنری،شب گذشته، شنبه 30 فروردین‌ماه، با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در تالار وحدت برگزار شد.

نخستین جلسه هیأت نظارت بر اجرای ضوابط نشر کتاب بزرگسال و کتاب کودک و نوجوان روز دوشنبه مورخ اول اردیبهشت ماه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برپا می‌شود.

برنامه «یک هفته با تولستوی» با حضور نوه تولستوی، گروه تلویزیونی روسیه، متفکران، داستان‌نویسان، پژوهشگران، هنرمندان و استادان زبان و ادبیات روسی در دانشگاه‌های ایران برگزار می‌شود.

رضا اسماعیلی از شاعران کشورمان به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت زهرا (س) شعری سروده است.

رئیس جامعة المصطفی العالمیه گفت: حوزه علمیه قم روند بسیار اعجاب‌آوری داشته و امروز به مرکز اصلی نشر علم و معارف اسلام اصیل در جهان اسلام مبدل شده است و سرویس‌های اطلاعاتی تمام حرکات آن را رصد می‌کنند.

هیأت مدیره جدید خانه تئاتر روز شنبه ۳۰ فروردین انتخاب شد. در این مراسم ایرج راد، عزت‌الله انتظامی، علیرضا نادری، بهزاد فراهانی، قطب‌الدین صادقی، حمید پورآذری و حسین کیانی به‌ عنوان اعضای اصلی برگزیده شدند.
صفحه 5 از 89ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات