ﺳﻪشنبه, 29 بهمن,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه فروردین 1393)


در سال‌های اخیر فیلم‌هایی با حداکثر عریانی و روابط غیر متعارف، راه به جشنواره‌های مدعی هنری و اکران‌های عمومی باز کرده است و به ویژه در قالب رقابتی ، فستیوال‌های مهمی چون «کن» را تحت الشعاع قرار داده است.

نقد علمی سیره علما است

31 فروردین 1393 04:53

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: باید قبل از انتشار نظرات علمی منسوب به اسلام، این نظرات را به علما و صاحب‌نظران عرضه کنید و این یکی از سیره‌های علما است.

همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گروهی از طلاب به دست آیات عظام مکارم ‏شیرازی و صافی گلپایگانی معمم شدند.‏

معاون کتابخانه ملی ایران گفت: ۵ اثر نفیس نظیر کلیات سعدی، المسالک‌الممالک استخری، الابنیه عن‌الحقایق الادویه، سفرنامه ناصرخسرو در کمیته ملی حافظه جهانی ثبت می‌شود.

تهیه‌کننده فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» از آغاز اکران‌های جنبی و دانشگاهی این فیلم در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور عوامل و بازیگران خبر داد.

آیت‌الله جوادی آملی گفت: احسن‌الخالقین بیرون از فضای انسانیت نیست و زن در تکوین احسن مخلوقات، سهم تعیین‌کننده‌ای دارد و باید بکوشد این فیض الهی را مشاهده و این علم الهی را دریافت کند.

چهارمین نشست از سلسله نشست‌های نقد و بررسی عرفان حلقه با رویکرد بررسی آسیب‌های وارده به مریدان این فرقه برگزار می‌شود.

مشاور علمی، فرهنگی و مدیریتی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش ۲۵ درصدی ثبت نام بن کارت دانشجویی نمایشگاه کتاب خبر داد.

حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی روز گذشته ـ 30 فروردین‌ماه ـ از «خانه موزه انتظامی» بازدید کرد.

مردی عاشق پاییز

31 فروردین 1393 02:23

استفاده هنرمندانه و اندیشمندانه از کلمه از شگردهای صاعدی است. او هیچ کلمه‌ای را بدون هدف به کار نمی‌برد. در شعر صاعدی همه کلمات حساب شده سر جای خودشان قرار دارند.

علیرضا قزوه شاعران حلقه آفتابگردان‌ها را به رصد اتفاقات روز جامعه مسلمین به ویژه کشور سوریه فراخواند و گفت: مَثَل ما و سوریه مَثَل دو خانه چوبی همجوار است که اگر یکی از این خانه‌ها آتش بگیرد، ساکنان خانه دیگر نمی‌توانند آرام و بی‌دغدغه بخوابند.

فیلم سینمایی «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی ساعت 18 (6 عصر) سه شنبه دوم اردیبهشت در سینما فردوسی به اکران در می‌آید.

فیلم­های سینمایی و مستندی که از ژانویه سال 2012 در ایران و سایر کشورها تولید شده­‌اند می­توانند در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل سیزدهمین جشنواره فیلم مقاومت شرکت نمایند.

کتاب «ولی دوشنبه، آه» سفرنامه منظوم مرتضی امیری اسفندقه به تاجیکستان در قالب نیمایی است که انتشارات شهرستان ادب این کتاب را جزء کتاب‌های جدید خود به نمایشگاه کتاب می‌آورد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امیدواریم سازمان اتحادیه جهانی زنان مسلمان در راستای فرهنگ‌سازی و زمینه‌سازی برای پیدایش امت واحده اسلامی که محورش رسول خدا(ص) و مرکزش خانه فاطمه است، گام‌های بلندی بردارد.
صفحه 4 از 89ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

آرشیو

جستجو

تبلیغات