جمعه, 03 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه اسفند 1392)


«عبد‌الفتاح شعشاعی» قاری سرشناس مصری است که از همان کودکی علوم و فنون تلاوت را به همراه حفظ قرآن کریم به پایان رساند و اساتید او را برای رفتن به الازهر تشویق کردند.

عضو مجلس شورای اسلامی از لزوم خارج کردن حوزه بسته‌بندی از فیلترهای دشوار خبر داد و گفت: دیدار اهالی صنعت چاپ با رئیس‌جمهور عملیاتی خواهد شد.

برنامه «کله قند» با مروری بر طنز گل آقا از 29 اسفند تا 11 فروردین، جز جمعه‌ها از ساعت 13:30روی آنتن رادیو تهران می‌رود.

«منیژه جانقلی»، نویسنده و فرزند جانباز به کاترین اشتون نامه‌ای نوشته و آن را در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده است.

استاد تاریخ ادیان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: نوروز تنها یک عید و جشن نیست بلکه تابلو یک تمدن و مؤلفه فرهنگی است که می‌تواند بازوی قدرت ما در منطقه باشد یا به عنوان یک مقوّم از آن استفاده شود.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: حوزه هنر، سینما و مطبوعات ما نباید به دوران گذشته عقب گرد داشته باشد و یا اصالت در این حوزه مغفول بماند.

قهرمانان تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جام‌جهانی به همراه قهرمانان کشتی فرنگی، جزو اولین کسانی بودند که با امضاء بیانیه، همبستگی خود را با خانواده نگران پنج سرباز اسیر و به گروگان گرفته شده در مرزهای جنوب شرقی ایران اعلام داشتند.

مراسم بزرگداشت زنده یاد جواد شریفی راد با حضور همسر و فرزندان وی، به همت انجمن جلوه های ویژه میدانی در خانه سینما برگزار شد.

رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: افرادی که نوروز را نفی می‌کنند لازم است در فلسفه وجودی خودشان و فرآیندهای تحول و ارتباط طبیعت با خداوند دوباره بنگرند و از این نقطه به نوروز باز گردند تا دست توانای تحول هماهنگ در طبیعت را ببینند.

به تازگی عده‌ای از عناصر فرقه ضاله بهائیت نسبت به زمین‌خواری 60 هکتاری در سمنان اقدام کرده‌اند.

عضو هیأت علمی دانشگاه قرآن و حدیث گفت: «ابن طیفور» مورخ سنی مذهب می‌گوید: خطبه فدکیه، خطبه شناخته شده‌ای است و همواره بزرگان ما این خطبه را در خصوص آل ابی‌طالب به فرزندانشان آموزش می‌دهند.

در سال 92 شاهد صدور 108 پروانه ساخت بودیم که سهم جواد شمقدری 37 پروانه ساخت در 5 ماه و حجت‌الله ایوبی 71 پروانه ساخت در 5 ماه بوده است.

امام صادق(ع) خطاب به شیعیان واقعی می‌فرمود: هنگامی که جان یکی از شما به حلقوم برسد به او گفته می‌شود: دیگر از غم و غصه‌های دنیا ایمنی یافتی! و به او گفته می‌شود: نگاه کن! رسول خدا(ص) و علی(ع) و فاطمه(س) پیش روی تو هستند.

خداوند در آیه 49 سوره مبارکه «بقره» آزاد کردن بنی‌اسرائیل را از ظلم مداوم فرعون یادآوری می‌کند اما به شیوه‌ای که آنها به خوبی لذت آزادی را بچشند.

با برخی از اهالی قلم و فرهنگ پیرامون سال ۹۲ و اتفاقات خوب و بد آن به گفت‌وگو نشستیم و در انتها به ارزیابی عملکرد مسئولان در حوزه ادبیات پرداختیم.
صفحه 10 از 111ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات