یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه بهمن 1392)


مترجم مجموعه آثار هایدگر گفت: اینکه چگونه در یک دوره‌هایی گرایش به فیلسوفان خاصی از فلسفه غرب چون نیچه و هایدگر در ایران زیاد شد و افرادی چون فردید پیوندی بین عرفان و عقل ایجاد کردند، جای نقد و بررسی دارد.

مدیر شبکه دو سیما در حالی از لوکیشن سریال نوروزی «خوب، بد، زشت» بازدید کرد که 50 درصد از تصویربرداری این مجموعه به پایان رسیده بود.

استاد فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه امروز در جامعه اسیر نقدهای ویران‌گر و مخرب هستیم، گفت: نباید دست‌مایه‌های سنت خود را از یاد ببریم، خود غرب هم از هر کجا شروع می‌کند به افلاطون و ارسطو منتهی می‌شود.

با حکم معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد «محمد‌رضا پور‌معین» مأمور تشکیل مجمع خادمان قرآنی شد.

شماره هفتم ماهنامه «فرهنگ اسلامی» با پرداختن به موضوع انقلاب اسلامی ایران و بررسی چالش‌ها و دستاوردهای این انقلاب منتشر و روانه بازار نشر شد.

در سالروز صدور پیام امام خمینی(ره) درباره تبیین منشور روحانیت، همایش یک روزه «تحجر و اسلام آمریکایی» در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

مدیر گروه فقه و حقوق پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: تبیین مبانی فقهی فتوای رهبر معظم انقلاب مهم‌ترین هدف همایش ملی فقه هسته‌ای است.

یکی از داستان‌های کوتاه دفاع مقدسی «محمدرضا دامرودی» در کتاب «پیاده‌ها و سواره‌ها» به عنوان داستان برگزیده جشنواره ادبی یوسف معرفی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خمینی نقل می‌کند: حضرت امام اکثر داستان‌های بزرگ مثل بینوایان را مطالعه کرده‌اند. اکثر نوشته‌های نویسندگان بزرگ جهان را خوانده‌اند چه در زمینه اجتماعی و چه سیاسی پرمطالعه‌ترین روحانی بودند.

اعضای شورای جهانی کلیساها امروز مهمان معاونت بین‌الملل حوزه علمیه در قم بودند.

مرحله سوم ارزیابی آثار نخستین جشنواره نشانه نوشته پیامبر اکرم(ص) ۲۷ بهمن برگزار شد و ۳۸ اثر برای حضور در این رویداد فرهنگی و هنری انتخاب شد.

اسامی داوران مسابقات قرآن «تسنیم» و «تلاوت» در دو بخش خواهران و برادران اعلام شد که «معصومه آگاهی» اولین بانوی استاد حفظ قرآن ایران برای نخستین ‌بار در این جمع حضور خواهد داشت.

مازیار فلاحی در بخش پاپ بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر قطعاتی از آلبوم لعنت به من، قلب یخی، لیلا و چند قطعه قدیمی خاطره‌انگیز را برای حاضران در کنسرت اجرا می‌کند.

به اعتقاد داور بخش رقابتی موسیقی ایرانی جشنواره موسیقی فجر گروه‌هایی که در جشنواره به عنوان برگزیده انتخاب می‌شوند هنوز تا رسیدن به سطح یک موسیقی ایرانی کار بسیاری دارند.

رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه فعالیت‌های قرآنی سال ۱۳۹۳ گفت: این بودجه اختیاری نیست و دولت مکلف به پرداخت آن است.
صفحه 9 از 147ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات