یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه بهمن 1392)


همایش ملی فقه هسته‌ای با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی از علما و فضلا در تهران آغاز شد.

فیلم تلویزیونی «ته خط» به کارگردانی منوچهر هادی در نوروز 93 از شبکه یک سیما پخش می شود.

کارگردان سریال اینترنتی «نفوذ» با بیان اینکه دیگر در افغانستان هم سبک زندگی جوانان در ارتباط مستقیم با اینترنت و فضای مجازی است، گفت: این موضوعی است که در ایران مورد غفلت واقع شده است.

با آمدن آیت‌الله بروجردی، سید صدر کرسی تدریس خود را به ایشان واگذار کرد، آیت‌الله جعفر سبحانی نیز در واکنش به این برخورد رئوفانه سید صدر گفته بود: ایثاری که از آیت‌الله صدر دیده شد از هیچ کس دیده نشد.

سومین شماره فصلنامه فرهنگ رضوی به بررسی اصول مناظره با تکیه بر مناظرات امام رضا(ع) اختصاص دارد که به طرح موضوعاتی نظیر نسبت فقه و اخلاق و مفهوم سیاست در مکتب رضوی می‌پردازد.

رئیس هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات ناشران پیرامون حکم نشر چشمه گفت: امیدواریم این رأی که به نوعی صحه بر «محکومیت» ناشر گذاشت _ چون تخلفی را مرتکب شده بود_ باعث عدم تکرار از سوی خاطی شود.

شب در عالم رویا، پدرم را دیدم. فرمود: «حدیثی که امشب خواندی در فلان کتاب، جلد فلان و صفحه فلان است. به آن کتاب مراجعه کن و فردا شب نشانی حدیث را بده و بعد به عنوان اعتراض به من گفتند: چرا بدون مطالعه منبر می‌روی؟!»

عضو هیأت مدیره انجمن قلم ایران پیرامون موضوعات فرهنگی از جمله ممیزی، انجمن‌های صنفی و... صحبت کرد.

حدود ۶ هزار کودک به عضویت کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران درآمده تا از ۳۰ هزار عنوان کتاب موجود در این کتابخانه بهره‌مند شوند.

قرآن کریم پیمان‌بستن با فاسقان را از آن جهت که عهد خود را با خدا شکسته‌اند غیرقابل اعتماد می‌داند و نتیجه پیمان‌شکنی را فساد در زمین و خسارت دانسته است.

استاد فلسفه دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه امروز در جامعه اسیر نقدهای ویران‌گر و مخرب هستیم، ادامه داد: نباید دست‌مایه‌های سنت خود را از یاد ببریم، خود غرب هم از هر کجا شروع می‌کند به افلاطون و ارسطو منتهی می‌شود.

در فیلم پیش رو، حجت‌الاسلام قرائتی مثالی می‌زند و برای تبیین آن به ذکر ماجرایی از رضاخان می‌پردازد.

داریوش ارجمند با تأکید بر اینکه «میزان، رأی ملت است»، خواستار تشکیل یک گروه تحقیق و تفحص در سراسر کشور در ارتباط با اکران فیلم‌های فجر شد و گفت: بررسی نظر مردم در ارتباط با علایق آنها می‌تواند در تولیدات بهتر موثر واقع شود.

‌جمعی از خانواده‌های شهدای ‌سیستان و بلوچستان با ارسال نامه‌ای، از ‌‌اقدام مریلا زارعی در مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تقدیر کردند.

مدیر عامل اسبق بنیاد سینمایی فارابی معتقد است که ارزش‌ها در فیلم‌های جشنواره سی و دوم فجر تغییر کرده است.
صفحه 8 از 147ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات