یکشنبه, 28 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه بهمن 1392)


عضو هیأت علمی دانشگاه مفید گفت: شاید با سلاح هسته‌ای بتوان کیان دولت را حفظ کرد، اما کیان دین که انسانیت در نهاد آن قرار دارد و افراد در اثر استفاده از سلاح هسته‌ای باید درد و رنجی طولانی را تحمل کنند، این سلاح، کاربردی ندارد.

ملحم برکات از خوانندگان مشهور لبنانی گفت: من سیدحسن نصرالله را دوست دارم چراکه او فردی شایسته دوست داشتن است.

مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای معاصر از اجرای ویژه خوانندگان پاپ برای جانبازانِ هشت سال دفاع مقدس در جشنواره موسیقی فجر خبر داد.

اکران فیلم «معراجی‌ها» آخرین ساخته مسعود ده‌نمکی با توجه به تجهیز سینمای سرگروه این فیلم با تاخیری دو روزه از روز جمعه دوم اسفند‌ماه آغاز خواهد شد.

گالری‌های تهران از روز جمعه ۲ اسفند با برپایی نمایشگاه‌های تازه به استقبال آخرین ماه سال می‌روند.

مدیر آفرینش­های ادبی سازمان فرهنگی ـ هنری شهرداری تهران از اهدای جوایز نقدی به برگزیدگان جشنواره شهید غنی‌پور خبر داد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: به برکت فتوای رهبر انقلاب در زمینه سلاح‌های هسته‌ای، فقه شیعه و شیعه‌شناسی در دانشگاه‌ها از کلامی بودن به سمت مطالعات فقهی بازگشته است، در حالی که سلفیان با همین ابزار چهره اسلام را مشوه می‌کردند.

در اولین جلسه کارگروه پنج ‌گانه حوزه چاپ سه کمیته جهت بررسی قوانین و مقررات (ضوابط، آئین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها، بخش‌نامه‌ها) متشکل از اعضاء این گروه تشکیل و مقرر شد اعضاء این کمیته‌ها در راستای اصلاح ضوابط موجود و نیز تدوین آئین نامه و دستورالعمل‌ها...

دبیر همایش ملی «فقه هسته‌ای» گفت: فتوای سلاح‌های کشتار جمعی غیرقابل معامله، تابع دلالت اسناد پشتیبان، یک تکلیف و ابدی است که توسط مقام معظم رهبری بیان شده است.

سیف‌الله صمدیان دبیر یازدهمین جشن تصویر سال از نمایش عکس‌های انتخابات ریاست‌ جمهوری و طرح سلام سینما در بخش ویژه خبر داد و گفت: ظلم و بی‌توجهی به فیلم‌های مستند جشنواره فیلم فجر در جشنواره فیلم تصویر جبران می‌شود.

نسخه اصلاح شده و جدید رمان «زوال کلنل» نوشته محمود دولت آبادی به تازگی جهت دریافت مجوز به دفتر توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی سپرده شد.

رئیس مرکز فقه ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینکه اسلام به دنبال هدایت جهانی است،‌ اظهار داشت: دنیا باید ظرافت‌های جهاد اسلامی را بداند تا اسلام را به خشونت متهم نکند، غربیان آنچه لایق آن هستند را به اسلام نسبت می‌دهند.

معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون خبر اعطای مجوز به آثار صادق هدایت و همچنین «زوال کلنل» محمود دولت‌آبادی توضیح داد.

داوران خارجی ششمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر از نمایشگاه رقابتی جشنواره در موسسه فرهنگی ـ هنری صبا دیدن کردند و بیشتر آنها از کیفیت آثار بخش بین‌الملل ابراز رضایت کردند.

نخستین جلسه «تربیت اسلامی در آیینه روایات» با هدف تحلیل مبانی روایی و بازخوانی دیدگاه دین درباره تربیت با سخنرانی معاون فرهنگی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار می‌شود.
صفحه 5 از 147ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات