چهارشنبه, 29 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه بهمن 1392)


عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قصاص از بدیهیات و الزامات دین است و کسی که آن را انکار کند مرتد به شمار می‌آید.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به نوشته‌ اخیر یک روزنامه‌ اصلاح‌طلب مبنی بر غیر‌انسانی خواندن حکم قصاص و همچنین ساخته شدن فیلم‌هایی غیراصولی در این باره، حذف اسلام را هدف این جریان ناسالم فرهنگی و سیاسی دانست.

یک عضو هیئت نظارت بر مطبوعات گفت: درباره مطلب منتشر شده در روزنامه آسمان با موضوع قصاص روز دوشنبه تصمیم‌گیری خواهد شد.

یک کارشناس علوم دینی می‌گوید: کارکرد اصلى قصاص در بازدارندگى و پیشگیرى از وقوع جرایم است و تنها با وجود مجازات قصاص، جرایم علیه اشخاص را مى‌توان به حداقل ممکن رساند و این هدفى است که با هیچ مجازات دیگرى تأمین نخواهد شد.

برنامه «فصل نو» با موضوع چگونگی تخصیص بودجه قرآنی شب گذشته ۳۰ بهمن ماه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش شد.

نماینده مردم بجنورد از مدعی العموم خواست به روزنامه آسمان که حکم قرآنی قصاص را زیر سؤال برده برخورد کند.

همین‌ ملت‌ها که قصاص را جائز نمی‌‌دانند، آنجا که دفاع از استقلال و حریت و حفظ قومیتشان جز با جنگ صورت نمى‏‌‌بندد، هیچ توقفى و شکى در جواز آن نمی‌کنند و بى درنگ آماده جنگ می‌شوند.

استاد دانشگاه تهران گفت: رئیس جمهور به کتاب الله قسم خورده است که پاسدار دین اسلام باشد و اگر امثال روزنامه «آسمان» و «بهار» را به سرعت محکوم و توقیف نکنند سوگند خود را زیر پا گذاشته‌اند و باید در محضر خدا و ملت پاسخگو باشند.

آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید: کسی نباید بگوید قصاص شستن خون با خون است زیرا خون بی‌‌‌گناه با خون قاتل شسته نمی‌‌‌شود. حضرت علی علیه‌‌‌السلام در این باره می‌فرماید: «رُدّوا الحجرَ من حیثُ جاء فإنّ الشرّ لا یدفعه إلاّ الشرّ».

رئیس اداره برنامه‌ریزی، انجمن‌ها و مشارکت‌های کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: با استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در خصوص ساخت کتابخانه عمومی از محل زکات، این موضوع بلااشکال اعلام شده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی «غیرانسانی خواندن حکم قرآنی قصاص در یک روزنامه اصلاح‌طلب» در اولین جلسه کمیسیون متبوعش خبر داد.

رئیس سازمان سینمایی کشور در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: نظرات، اشکالات و دغدغه‌های مراجع عظام تقلید در خصوص فیلم رستاخیز در نظر گرفته خواهد شد.

یکی از مراجع تقلید قم به حاشیه‌های فیلم رستاخیز و برخی از اشکالات وارد شده به این فیلم اشاره کرد و گفت: مردم درباره شخصیت‌های اسلامی به نسبت شخصیت‌های مذاهب دیگر فرق قائل بوده و حساس هستند و نباید حساسیت مردم را نادیده بگیریم.

جیمز کامرون کارگردان مجموعه فیلم «آواتار» می‌گوید برای قسمت‌های جدید آن، در حال گسترش فن آوری نرم افزار تازه‌ای است که در خدمت قصه و حال و هوای آن قرار می‌گیرد.

جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی، این هفته شاهد رقابت کوپن کاستنر بازیگر مطرح دهه هشتاد میلادی با یک درام اکشن تاریخی است.
صفحه 3 از 147ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات