جمعه, 03 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه دی 1392)


یک کارشناس و نویسنده حوزه اسناد از نگارش اثری تحلیلی درباره «آیت‌الله سیدحسین طباطبایی قمی» خبر داد و گفت: این کتاب به زودی از سوی دفتر ادبیات حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی روانه بازار کتاب خواهد شد.

تهیه‌کننده سریال‌های ۲۴ و میهن، افتخار می‌کند مطابق سیاست‌‌های کلان امنیتی کشورش مسیر قصه‌اش را تغییر داده اما فیلمساز جوان داخلی که درباره موضوع هسته‌ای فیلم ساخته به جایی می‌رسد که علنا از سیاست سازی ابراز ندامت کند.

در کتاب «هدیه محمدی از عرشیان تا فرشیان» آمده است که حضرت محمد (ص) فرمود‌ه‌اند: شرافت انسان به ثروت و مقام نیست بلکه باید کار و دستورات خداوند را عزیز و محترم شماری (و بدان عمل نمایی) تا خداوند تو را عزیز و شریف گرداند.

علیرضا پناهیان گفت: وضعیت فرهنگی کشور، مثل سیاه ‌چاله‌هایی شده که نور را می‌بلعند. هر کسی از کنار ما عبور کند می‌بیند که هیچ چیزی نیست اما ما ستارگانی داشتیم که می‌توانند شب‌های مهتابی به مردم هدیه کنند.

در مستند امشب «سوره،‌ گزارش ادب» از سری تازه مستندهای گزارشی سوره، جایگاه رمان «آنک، آن یتیم نظر کرده» در ادبیات داستانی و دینی کشور با حضور نویسنده اثر «محمدرضا سرشار» بررسی می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، منابع و نیروی انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از موافقت شفاهی وزارت علوم برای انتقال «محمدحسین ملک‌احمدی» به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور خبر داد.

مدیر آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور 14 بهمن‌ ماه را زمان آغاز نیمسال دوم تحصیلی حوزه‌های علمیه عنوان کرد.

سوبهاش گای فیلم‌ساز سرشناس سینمای هند، پس از ۵ سال دوری از دنیای کارگردانی دوباره پشت دوربین برمی‌گردد، تا «کانچی» را کارگردانی کند.

نشست نقد و بررسی کتاب «خواهیم دید» با حضور سیدصابر امامی و علیرضا امیدوند؛ نویسندگان داستان و عباس کریمی‌عباسی؛ منتقد ادبی برگزار شد.

در نخستین دفتر باشگاه فیلم شهر، فیلم سینمایی «روز روشن» در پردیس سینمایی رازی نقد می‌شود.

پس از انتشار مصاحبه‌ای به نقل از یکی از اعضاء گروه موسیقی آوای پارسیان درباره نمایش سازهای این گروه در تلویزیون، مدیر برنامه‌های این گروه اعلام کرد: گروه آوای پارسیان با هیچ رسانه‌ای مصاحبه نکرده است.

جدید‌ترین تلاوت احمد ابوالقاسمی در کرسی تلاوت شورای عالی قرآن در مجتمع «امام‌خمینی(ره)» اجرا شد.

طبق گزارش معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد طی سه سال اخیر ۳۲۲ هزار نفر برای شرکت در آزمون حفظ و مفاهیم نام‌نویسی کرده‌اند که از این میان ۵۳ درصد یعنی حدود ۲۰۰ هزار نفر آزمون داده‌اند.

مدیر رادیو قرآن از تدارک برنامه‌های ویژه دهه فجر و سی‌‌سالگی رادیو قرآن در این شبکه رادیویی خبر داد.

دهمین نشست از سلسله نشست‌های مدرسه گرافیک ویژه، جمعه ۴ بهمن با حضور ساعد مشکی برگزار می‌شود.
صفحه 8 از 98ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات