جمعه, 03 اسفند,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

(آرشیو ماه دی 1392)


پنجاه و نهمین دوره مراسم جوایز سالانه فیلم فیر که به اسکار هندی معروف است، نامزدهای رشته‌های مختلف این دوره خود را اعلام کرد.

غلامحسین مراقبی ضمن تشریح برنامه‌های جشنواره دو نوپرداز معاصر علی‌اکبر دهخدا و نیما یوشیج گفت: این مراسم هشتم بهمن‌ماه در تالار خلیج فارس دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

«مهدی مریزاد» عکاس خبرگزاری فارس و برگزیده جشنواره اشراق گفت: پوشش تصویری فعالیت‌های روحانیون دشوار است؛ انتظار داریم حوزه علمیه به ویژه دفتر تبلیغات اسلامی فضا را برای ورود عکاسان برای تصویر کردن فعالیت‌های این عزیزان هموار کند.

مستند ضدایرانی «سپیده» به کارگردانی فیلمساز دانمارکی با موضوع مشکلات تحصیلی زنان در جامعه اسلامی ایران در جشنواره فیلم «ساندنس» به نمایش درآمد.

شهرام کرمی با بیان اینکه «مدریک» نمایشی دینی است، گفت: در این اثر تبادل دروغ و تظاهر در مقابل باور و ایمان قرار می‌گیرد که در نهایت با الهام از کتاب آسمانی باور و ایمان پیروز می‌شود.

اگر چه برگزار کنندگان جشنواره برلین از همان ابتدا نگاه گزینشی خاصی نسبت به سینمای ایران داشتند ولی پس از وقایع پس از انتخابات ۸۸ به نظر می‌رسد این نگاه پررنگ‌تر از قبل ادامه یافت.

کتاب نمایشنامه «آوای پریان» نوشته داوود کیانیان با تصویرگری مهناز صبور برای نوجوانان از سوی انتشارات سروش منتشر شد.

متأسفانه هنوز برخی از روستاهای شهرستان آذرشهر به دلیل عدم پوشش شبکه‌های رسانه ملی، از ماهواره استفاده می‌کنند.

رئیس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس از تغییراتی در شیوه نگهداری آثار انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و نزدیک کردن آن به استانداردهای جهانی خبر داد.

فیلم‌های راه یافته به دو بخش اصلی بین‌الملل شامل جام جهان‌نما و سینمای سعادت جشنواره سی و دوم مشخص شدند.

شاید بتوان ادعا کرد مستند جای خالی، یکی از اولین تولیداتی است که در عرصه تصویر قرار است از تحقیر فرهنگ خودی و ستایش فرهنگ بیگانه فاصله گرفته و روزنه‌های امید برای ارتقای فرهنگ عمومی گشوده شود.

دبیر اجرایی همایش بین‌المللی اندیشه‌های علامه طباطبایی در تفسیر المیزان از برنامه‌ریزی برای برپایی هفت پیش‌نشست این همایش خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار همایش نیز تا پایان اسفندماه تمدید شد.

همایش ناصر کبیر با حضور میهمانان داخلی و خارجی در شهرستان محمودآباد در حال برگزاری است.

مؤلف کتاب ۱۲ جلدی «الصحیح من سیرة النبی الاعظم» می‌گوید: آیا درست است منبع و سرچشمه شر، غده یا لخته خونی در قلب باشد و رهایی از آن محتاج عمل جراحی؟! آیا این بدان معنی نیست که هر کس می‌تواند با انجام عمل جراحی، انسانی پرهیزگار، پارسا و نیکوکار باشد؟!

شرف‌الدین شمس‌الدین گفت: ایران بانی حکومت اسلامی در جهان اسلام است.
صفحه 4 از 98ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   

جستجو

تبلیغات