ﺳﻪشنبه, 29 مرداد,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

من بوکر حامی خود را از دست داد

من بوکر حامی خود را از دست داد

جایزه من بوکر سال‌های از سوی گروه من حمایت مالی می‌شد که با نام من بوکر شناخته می‌شد. حالا اعلام شده این حامی دیگر وجود نخواهد داشت.
به گزارش ایبنا به نقل از بی بی سی، جایزه ادبی من بوکر انگلیس بعد از 18 سال حامی مالی خود را از دست داد. صندوق هج (hedge) و گروه من (Man) حامیان اصلی این جایزه بودند.
 
گفته می‌شود رابطه گروه من و سازمان دهندگان بوکر در سال‌های اخیر کمرنگ شده بود به طوری که حتی سباستین فالکس رمان نویس انگلیسی سال گذشته گروه من را دشمن خطاب کرده بود.
 
جایزه ادبی من بوکر که به نام جایزه بوکر هم شناخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین جوایز ادبی دنیاست که هر سال به بهترین رمان جدید انگلیسی‌زبان اعطا می‌شود. ارزش نقدی این جایزه در حال حاضر 50هزار  پوند است که پیش از این 21هزار پوند بود ولی از سال 2002 با حمایت گروه من به مقدار فعلی افزایش پیدا کرد. اولین جایزه من بوکر در سال 1969 جایزه نقدی 5هزار پوندی بود.
 
این جایزه تا سال ۲۰۱۴ تنها به نویسندگان کشورهای مشترک‌المنافع، انگلیسی‌ها و ایرلندی‌ها تعلق می‌گرفت؛ اما از سال ۲۰۱۴ تمام آثار نوشته‌شده به زبان انگلیسی حق شرکت در آن را پیدا کرده‌اند. پیتر کری برنده دو جایزه من بوکر یکی از منتقدان قانون گسترده کردن جایزه به کشورهای دیگر بود.
 
به گفته گروه من تا کنون حدود 25میلیون پوند توسط این گروه به فعالیت‌های فرهنگی و ادبی کمک شده است. با قطع همکاری این گروه از حمایت جایزه بوکر، سازمان دهندگان آن در جستجوی حامی جدید هستند.
 
بنیاد جایزه بوکر اعلام کرده است در حال گفتگو با یک حامی جدید است که قرار است تا سال 2020 جایگزین حامی فعلی شود. به گفته این بنیاد در سال 2019 دو جایزه من بوکر و من بوکر بین‌المللی طبق روال سال‌های گذشته اداره خواهند شد.
 
هلن کندی رئیس بنیاد جایزه بوکر گفت: ما از حمایت سال‌های گذشته گروه من کمال تشکر را داریم ولی متاسفانه همه چیزهای خوب همیشگی نیستند و روزی به پایان خواهند رسید. وی اعلام کرد جایزه با حامی جدید وارد مرحله جدیدی از حیات خود خواهد شد.

  • من بوکر حامی خود را از دست داد


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات