جمعه, 28 تیر,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

وقتی چرخه سلبریتی‌سازی صداوسیما علیه خودش عمل می‌کند/ «پانته آ» محصول یک سیستم معیوب است

وقتی چرخه سلبریتی‌سازی صداوسیما علیه خودش عمل می‌کند/ «پانته آ» محصول یک سیستم معیوب است

پس از اقدام غیرحرفه‌ای پانته آ. بهرام و حاضر نشدن در سکانس‌های پایانی سریال دلدادگان به بهانه عدم تسویه مالی و ابتر ماندن پایان این سریال، طیف‌های مختلفی در دفاع یا تقبیح اقدام وی به میدان آمدند، اما دفاع تعدادی از بازیگران از اقدام غیرحرفه‌ای او رویکردی عجیب بود.
پس از اقدام غیرحرفه‌ای پانته آ. بهرام و حاضر نشدن در سکانس‌های پایانی سریال دلدادگان به بهانه عدم تسویه مالی و ابتر ماندن پایان این سریال، طیف‌های مختلفی در دفاع یا تقبیح اقدام وی به میدان آمدند، اما دفاع تعدادی از بازیگران از اقدام غیرحرفه‌ای او رویکردی عجیب بود. 
بعد از حواشی نحوه پایان‌بندی سریال دلدادگان و اعتراض مخاطبان، منوچهر هادی کارگردان این سریال با اعلام اینکه صداوسیما دخل و تصرفی در قسمت پایانی سریال نداشته، می‌گوید: یکی از بازیگران سریال (پانته‌آ بهرام) به دلیل طلب مالی که از پروژه داشت حاضر نشد در قسمت پایانی به ایفای نقش بپردازد و به‌همین دلیل تیم کارگردانی مجبور به تغییر قسمت پایانی سریال شد. بعد از این اتفاق پانته‌آ بهرام در جواب اعلام کرد با وجود اینکه از سریال مورد نظر طلب داشته، حاضر بوده در قسمت پایانی به‌ایفای نقش بپردازد، اما گروه منتظر آمدن او از سفر نشده و خودشان پایان سریال را تغییر دادند!
در حالی که «پانته آ. بهرام» با بهانه قرار دادن نحوه تسویه‌حساب قسط دستمزد خود، بدون تعهد به پروژه‌ای که خود بازیگر آن بوده و با بی‌اهمیتی به مردمی که به تماشای آن نشسته‌اند، بازی خود در سریال «دلدادگان» را بدون کمترین تعهد حرفه‌ای و اخلاقی رها کرده، برخی بازیگران با شو آف رسانه‌ای و حمایت از رفتار غیرحرفه‌ای این بازیگر، درصدد القای اطلاعات غلط از ماجرا برآمدند! البته در سینما و تلویزیونی که هیچ ارگان و صنفی برای مقابله با اینگونه زیاده‌خواهی‌های بازیگران یا همان سلبریتی‌ها وجود ندارد، نتیجه‌ای بهتر از این هم حاصل نمی‌شود. از همین رو مشخص است سلبریتی‌هایی که همه داشته‌هایشان را مدیون رسانه ملی هستند، چون در میدان‌های گذشته کسی در مقابل هل‌من مبارز گویی‌های آن‌ها قد علم نکرد، امروز و با اسم رمز پانته آ. بهرام مجدداً در وسط میدان هماوردطلبی کنند! به طور مثال باران کوثری در اینستاگرامش نوشته: «بامزه است. همین رسانه ملی که امروز پایان یک سریالش جنجال شده و پانته‌آ بهرام بزرگ را مقصر می‌خوانند که باید بدون دستمزدش می‌مانده و به احترام مردم کار می‌کرده، همان جایی است که به احترام مردم مهمان یکی از برنامه‌هایش با قصه‌های دروغین و جابه‌جا اشک مردم را درآورد و اعانه جمع کرد...»
البته افراد و صنوف مختلف سینمایی مانند انجمن صنفی شرکت‌ها و موسسات فیلمسازی ایران (آیفیک) از در تقبیح کار غیرحرفه‌ای پانته آ. بهرام درآمده و با صادر کردن بیانیه‌ای می‌نویسد: «.. در روز‌های اخیر که یکی از آثار ارزشمند تصویری کشور در قالب سریالی پرمخاطب مورد توجه مردم عزیز کشورمان قرار گرفت، رفتار غیرحرفه‌ای و به دور از شئون صنفی یکی از عوامل این سریال، کام شیرین شده ذائقه مردم و هنرمندان را تلخ کرد...»
برای اطلاع و بررسی تجربه رسانه‌های بزرگ جهان در مواجهه با ستاره‌هایی که از سیاست‌های سازمان رسانه‌ای‌شان تخطی کردند به نمونه‌های زیر توجه کنید: یک روز پس از آنکه «ریک سانچز» مجری معروف شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان امریکا در یک برنامه رادیویی مطالبی ضدیهودی را بیان کرد، از محل کار خود اخراج شد. 
ریک سانچز در یک مصاحبه رادیویی گفته بود یهودیان، سی‌ان‌ان و بیشتر رسانه‌های خبری در امریکا را اداره می‌کنند یا اینکه پس از اقدام کتی گریفین در انتشار تصاویری از ماسک خونین دونالد ترامپ، روابط عمومی سی‌ان‌ان با انتشار پیامی توئیتری از کنار گذاشته شدن مجری زن جنجالی از این برنامه خبر داد. این در حالی است که گریفین پیش‌تر با اظهار ندامت از این اقدام خود، از مردم عذرخواهی کرده بود.»
واضح است وقتی که برنامه‌های متنوع شبکه‌های تلویزیون همین خانم بازیگر عهدشکن را پس از سال‌ها فید بودن به صورتی عجیب و سلسله‌وار به برنامه‌های پربیننده خود مانند دورهمی دعوت می‌کنند و طی یک ماه از این شبکه به آن شبکه دعوت می‌شود، به یکباره همان فرد با گرفتن پوزیشن یک اپوزیسیون غیروابسته! به صورت همان سازمان چنگ خواهد انداخت. در واقع مصداق این اقدام رسانه ملی در تریبون دادن به سلبریتی‌هایی که برای دیده شدن حاضرند پا روی هر اصولی بگذارند این ضرب‌المثل است «از ماست که بر ماست».

  • وقتی چرخه سلبریتی‌سازی صداوسیما علیه خودش عمل می‌کند/ «پانته آ» محصول یک سیستم معیوب است


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات