چهارشنبه, 02 مرداد,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

مجرد‌های سینما سگ باز شده‌اند!

مجرد‌های سینما سگ باز شده‌اند!

سلبریتی‌های وطنی یک گام جلوتر رفته و در سبک زندگی، با حذف زندگی مشترک، سعی کرده‌اند با نگه داشتن حیوان، جای خالی یک خانواده واقعی را در زندگی خود پر کنند.

سایت‌های فروش حیوانات از مزایای بودن حیوان در خانه عکس و مطلب منتشر می‌کنند، اما سلبریتی‌های وطنی یک گام جلوتر رفته و در سبک زندگی، با حذف زندگی مشترک، سعی کرده‌اند با نگه داشتن حیوان، جای خالی یک خانواده واقعی را در زندگی خود پر کنند.

تصاویر سلبریتی‌های ایرانی در کنار حیوانات خانگی که اغلب شامل سگ یا گربه است، به وفور در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌شود. اغلب این تصاویر متعلق به کسانی است که یا تشکیل خانواده نداده‌اند یا زندگی شکست‌خورده‌ای را تجربه کرده‌اند. در قیاس با بازیگران مجرد سینما که تصاویر بغل کردن سگ و گربه را منتشر می‌کنند، افراد متأهل کمتری دیده می‌شوند که علاقه وافرشان را به حیوانات در معرض دید همگان بگذارند و در عوض آن‌هایی که خانواده دارند، معمولاً تصویر با فرزند را بر عکس گرفتن با سگ یا گربه ترجیح داده‌اند، البته هستند افرادی که با وجود داشتن همسر، از فرزندآوری طفره رفته و خود را با سگ و گربه سرگرم کرده‌اند.

فرهاد آئیش جزو این دسته است. آئیش چندی پیش در برنامه تلویزیونی «من و شما» در پاسخ به این سؤال که چرا هیچ‌وقت بچه دار نشده می‌گوید: من گربه دارم و بچه ندارم! قبلاً شعار می‌دادم که دلیلی ندارد با این شرایط یک نفر دیگر را هم به دنیا اضافه کنیم، اما حالا می‌گویم که من از مسئولیت می‌ترسم و شاید برای این باشد که هیچ‌گاه پدر نشده‌ام.

فرهنگ جایگزینی حیوانات به جای فرزندآوری و مشروعیت بخشیدن به آن چراغ‌های بدی را روشن کرده است که اگر ما و نظام آموزشی به آن اهمیت ندهیم، باید منتظر آسیب‌های جبران ناپذیری باشیم که گریبانگیر کل جامعه می‌شود. این تهدید در حال حاضر در هنرمندان و بازیگران نمود کرده است و شاید خیلی زودتر از آنچه فکرش را بکنیم، بتواند بنیان جامعه را به سمت نابودی بکشاند.»

نگه داشتن حیوان خانگی رهاورد سبک زندگی غربی است که در میان سلبریتی‌های آنجا رواج دارد. کمتر بازیگر یا چهره شناخته شده غربی را می‌توان پیدا کرد که حیوان خانگی نداشته باشد، حتی ملکه پیر بریتانیا هم بیش از ۷۰‌سال است که سگ نگه می‌دارد، ولی این علاقه به داشتن حیوان، آیا باعث شده این چهره‌ها از تشکیل خانواده دور شوند؟

گزارش‌هایی در رسانه‌ها درباره رقم‌های نگهداری حیوانات خانگی منتشر شد. در یکی از این گزارش‌ها به نقل از یکی از صاحبان حیوانات خانگی هزینه نگهداری گربه بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان اعلام و هزینه هربار واکسیناسیون هم ۶۰ هزار تومان بیان شده است. در گزارشی دیگر نیز هزینه نگهداری از سگ ۳۵۰ هزار تومان و قیمت خرید لباس مخصوص برای این حیوانات بین ۳۰۰ تا ۷۰۰‌هزار تومان نوشته شده است. با این تفاسیر کسانی که در ایران از حیوان نگهداری می‌کنند، هزینه‌ای بالاتر از نگهداری از فرزند برای حیوانات خود متقبل می‌شوند.


  • مجرد‌های سینما سگ باز شده‌اند!


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات