شنبه, 03 فروردین,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

«پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

«پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد

هر زمان که قبل از تجربه کردن چیزی، تعریف و تمجید بسیار از آن شنیده باشیم، ناخواسته توقع‌مان بالا می‌رود و انتظار داریم با یک تجربه فراموش نشدنی و فوق‌العاده رو به رو شویم.
هر زمان که قبل از تجربه کردن چیزی، تعریف و تمجید بسیار از آن شنیده باشیم، ناخواسته توقع‌مان بالا می‌رود و انتظار داریم با یک تجربه فراموش نشدنی و فوق‌العاده رو به رو شویم. فیلم «پلنگ سیاه» هم از همان‌هایی است که روزها است در انتظار انتشار نسخه با کیفیتش توصیف‌های خوش رنگ و لعاب زیاد شنیده‌ایم. فیلمی که خیلی‌ها به عنوان بهترینِ کمپانی مارول از آن حرف می‌زدند، اما با تماشایش دستگیرمان می‌شود که «پلنگ سیاه» آن چنان هم متمایز از دیگر آثار خوب ابرقهرمانی نیست و تنها چند تفاوت در این فیلم آن را متفاوت کرده است. تفاوت‌هایی که بزرگ‌ترین عامل فروشش احتمالا حضور بازیگران سیاه پوست باشد. 
کاراکترهایی که جذاب نیستند
اگر طرفدار فیلم‌های ابرقهرمانی نباشید که هیچ، طرفدار دو آتیشه ابرقهرمان‌ها هم که باشید، بازهم کاراکتر تِچالا، نقش پلنگ سیاه شما را جذب نخواهد کرد. برای اثبات این جذاب نبودن دلایل زیادی وجود دارد. ابرقهرمان داستان، تِچالا نقطه قوت جذابی به غیر از بهره‌مند بودن از تکنولوژی ندارد. آن هم فناوری و تکنولوژی که خواهرش زوری، مهیاکننده تمام آن‌ها است. و باید گفت ویژگی‌های منحصر به فرد آن‌چنانی نسبت به سایر شخصیت‌های فیلم در پلنگ سیاه دیده نمی‌شود. پلنگ سیاه با امتیاز 7.6 از سایت IMDB، نه جذبه «شوالیه تاریکی» را دارد، نه اقتدار «مرد آهنی»، نه شیطنت‌ «مرد عنکبوتی» و نه کمدی خنده آور «ثور» یا «دکتر استرنج» را. کاراکترهای «پلنگ سیاه» نچسبند و تا انتهای فیلم برای مخاطب هیچ نقشی آن‌قدر ارزشمند نمی‌شود، که مخاطب به کشته شدن یا زنده ماندنش اهمیتی بدهد. عجیب‌تر از قهرمان داستان، نقش منفی این فیلم است. نقش منفی که منفی نیست و منفی نشان داده می‌شود. ناگفته نماند شاید یکی از دلایل پرفروش شدن این فیلم به رغم ضعف‌های ساختاری رواج نژادپرستی در آمریکا و به خصوص رفتارهای ترامپ باشد که واکنش جامعه سیاه‌پوست این کشور را با حمایت از یک ابرقهرمان متفاوت برانگیخته است. حتی فروش بالای فیلم در کشورهای آفریقایی را هم می‌توان با توجه به رنگ پوست ابرقهرمان فیلم مورد توجه قرار داد.
نقاط قوت پلنگ سیاه
جلوه‌های بصری جدید از آفریقا یکی از قدرتمندترین نکات مثبت این فیلم است. تصاویر چشم نواز و با کیفیت از طبیعت، مراسم، پوشش، تمدن و فرهنگ غنی، آرایش و زیورآلاتی که قبلا به این خوبی یک جا جمع نشده بودند و جلوه‌های ویژه‌ای که با سبکی جدید و خلاقانه تهیه شده‌اند، همه بخشی از جذابیت این اثر دیدنی هستند. اگر به سکانس‎های مبارزه‌، درگیری و تعقیب و گریز علاقه‌مند باشید، «پلنگ سیاه» تمام این موارد پر کشش و جذاب را با روشی جدید در قالب یک تکنولوژی فراتر از رویا برای شما آماده کرده است. در کنار هم قرار گرفتن صحنه‌هایی از مبارزات سنتی در آفریقا و صحنه‌هایی که به نمایش پیشرفت خارق‌العاده علم می‌پردازد بزرگ‌ترین نقطه قوت فیلم است. روند شکل گیری داستان «پلنگ سیاه» شاید کمی خشک و خالی از سکانس‌های طنزآمیز باشد اما بخش‌هایی که به نمایش رابطه، همکاری و عشق خواهر و برادری زوری و تِچالا پرداخته است، شمع احساس مخاطب را روشن خواهد کرد.

  • «پلنگ سیاه»، فیلمی که در گیشه‌های دنیا عجیب و غریب می‌فروشد


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات