شنبه, 03 اسفند,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

در دورهمی مدیری با پانته آ بهرام چه گذشت؟

در دورهمی مدیری با پانته آ بهرام چه گذشت؟

در هشتمین قسمت از ویژه برنامه نوروزی دورهمی، پانته آ بهرام مهمان برنامه بود.
در برنامه دورهمی شب گذشته مهران مدیری به یکی از معضلات مدیریتی به نام استعفا پرداخت؛ اینکه وقتی ببینید کاری از دستتان بر نمی‌آید با چشم بستن روی پست و مقام استعفا بدهید، هنری که به گفته مهران مدیری این روزها کمتر اثری از آن دیده می‌شود.
مدیرانِ استعفا ستیزِ داخلی که به هر قیمتی حاضر به ترک موقعیت مدیریتی خود نبوده و با وجود عدم کفایت‌هایِ لازم هچنان مشغول سوءاستفاده از امکانات هستند.
نمونه‌های جالبی که مهران مدیری برای درک بهتر این موضوع عنوان کرد صدای خنده حضار را بلند کرد.
مدیری در ادامه گفت: ما اصولا مردمان سخت‌گیری نیستیم، یعنی انتظار نداریم با هر اشتباهی مسئولان استعفا بدهند، همین که ما را در جریان فعالیت‌هایشان قرار بدهند کفایت می‌کند.
استعفا یا ترکِ محل در زندگی زناشویی و دقت آقایان به تفاوت در لحن ادا شدن کلماتی یکسان از زبان خانم‌ها هم از جمله مواردی بود که سوژه‌ طنز مدیری شد.
در ادامه سروش جمشیدی نمایشی کمدی را با موضوع استعفا برای تماشاگران اجرا کرد.
مدیری در این قسمت از برنامه باز هم گریزی به زندگی زناشویی زد و ترک محل را در دوره‌های مختلف زندگی زناشویی با چالشی طنز گونه بیان کرد.
پس از این قسمت پانته‌آ بهرام مهمان دورهمی شد. بهرام ضمن تبریک سال نو گفت: امسال تلاش کنیم تا با ساختن سالی خوب، حال خودمان و اطرافیانمان را مدام خوب کرده و در یک کلام خودمان سال را مبارک کنیم.
در ادامه در یک حرکت غافلگیرانه این بار پانته‌آ بهرام از مهران مدیری سوال پرسید، بهرام از مدیری پرسید چرا می‌گویید بازیگری آسان است؟
سوالی که مدیری پاسخ آن را با چند شوخی جالب دادو در ادامه باعث شد پانته آ بهرام هم استعفای خود را از بازیگری اعلام کرد. 
در ادامه مدیری به بهرام گفت که در جایی گفته‌ای سه عدد را باید فراموش کرد وزن، قد و سن، چند سالت است؟ بهرام در جواب تولد خود را خیلی شفاف برای حضار گفت: 48 ساله‌ام و متولد 3 آذرماه.شروع کار حرفه‌ای من سال 70 و با تئاتر بود.
وی ادامه داد:ناگهان یک روز فهمیدم که می‌خواهم بازیگر باشم، دلم می‌خواست واقعا بازیگرباشم و بخش شهرت و مسائل مالی کار برایم مهم نبود که اگر اینطور بود با تئاتر شروع نمی‌کردم.این حرفه، تجربه زندگی‌های مختلف را دوست داشتم، خوشبختانه از شروع موفق ظاهر شدم، به شدت مورد تشویق قرار گرفتم ، به تدریج شغل ام را گستره کردم، به تلویزیون و سینما آمدم، خوش گذشت ماندم.
در ادامه بهرام در خصوص حضور در فیلم هامون عنوان کرد: در نقش کوتاه به عنوان مشق کلاسی توسط استادم گلاب آدینه، در آن حضور پیدا کردم .
نقشی که به گفته بهرام برای ضبط همین یک بار رد شدن 12 ساعت وقت صرف شد. از همان موقع فهمیدم کاری سخت است.
مدیری در ادامه سوال کرد تحصیلات در این زمینه چقد موثر است؟ بهرام پاسخ داد: از نظر من خیلی زیاد، وقتی پیشینه قوی باشد، وقتی می‌دانید کجا آمده‌اید و سواد کاری را که انجام می‌دهید داشته باشید، در بخش تجربی به زمان کوتاهتری نیاز پیدا می‌کنید، انگار توشه‌ای با خودت دارید که باعث می‌شود سریعتر به چیزی که می‌خواهید برسید.
وی افزود:شانس و اقبال هم مهم است و اینکه در زمان مناسب در جای مناسب باشید. به علاوه اینکه داشتن هر علمی اعتماد به نفس آدم را بالاتر می‌برد.
در ادامه مدیری سوال کرددر این حرفه خوش شانس بوده‌اید بهرام پاسخ داد: بد شانس نبودم اما خیلی خوش شانس هم نبودم، گاهی اوقات غبطه می‌خورم به جاهایی که نبودم.
بازیگر سریال عاشقانه د رخصوص اینکه سینما تلویزیون و تئاتر کدام را ترجیح می دهد اظهار داشت: در تئاتر احساس آسودگی بیشتری دارم، خواست گاهم آنجاست، خیلی راحت ترم وقتی تئاتر کار می کنم. طور دیگر روی تئاتر تعصب دارم، تئاتر فضای بهتری برای عنوان کردن خیلی از موضوعات دارد، بداهه گویی و سانسور نشدن از نظر من دلایل کافی برای تعصب شخصی من به تئاتر است.
در ادامه مدیری سوال کرد خانم محکم و قوی به نظر می‌آیید، اساسا اینگونه هستید؟ بهرام تصریح کرد:سالهاست برای رسیدن به این قدرت تلاش می‌کنم، اما به لحاظ درونی بسیار شکننده هستم، یه جور ماسک است، انتخاب بازیگری برای من پیدا کردن جسارت یک سری کارها بود تا کمک بگیرم از حرفه بازیگری برای اینکه به من شجاعت و قدرت بدهد، آگاهانه نقش‌های این مدلی را قبول می‌کنم تا این طور به نظر برسم، چون از خانواده‌ای عاشق، ملایم، بی‌حاشیه و صلح طلب می‌آیم. هیچ وقت به من یاد ندادند چگونه می‌شود جنگید، مبارزه کرد و حقت را گرفت.
بهرام در خصوص اینکه اگر در حرفه هنر حضور نداشت عنوان کرد: زیست شناس می شدم، برادر بزرگ من زیست شناسی خوانده و از کودکی با این فضا آشنا بودم، تحقیق و کمک به زندگی حیوانات و محیط زیست.
پانته آ بهرام در خصوص آخرین باری که عاشق شده است بیان کرد: آخرین بار نوزدهمین بار بود که همین دیروز اتفاق افتاد، باید جلوتر رفت تا دید چه می‌شود.
مدیری سوال کرد: عاشق شده‌ای؟ بهرام گفت: بله من عاشق شده‌ام، شما اصرار به تفکیک ماجرا داری ولی عشق امری جاری در زندگی است. نمودهای گوناگونی پیدا می‌کند، درک تپش قلبی که برایم اتفاق می‌افتد اولین بار در پنج سالگی بود.
بهرام در خصوص اوضاع سینما تصریح کرد: به شدت احساس تحولات عمق در جامعه و در جای جای زندگی‌مان می‌کنم، انگار بازنگری به همه داشته‌هایمان می‌کنیم تا دوباره از نو آن را بسازیم، هر تحولی به هم ریختگی دارد، هیشه آرزو دارم یک روزی هیچ روشن فکری نداشته باشیم، آنقدر همه روشن فکر باشیم که نیازی به هیچ روشن فکری نداشته باشیم طبیعی است که سینمما هم آینه تمام نمای جامعه است.
بهرام در خصوص خط قرمز اخلاقی خود در زندگی اظهار داشت: آدمی که نشود او را به چیزی قسم داد و هیچ اصولی معتقد نیست ترسناک است و هیچ دوستی با او ندارم.
در پایان پانته‌آ بهرام یکی از دل نوشته‌های خود را که با نقره بر روی لوحی نوشته بودند به موزه دورهمی اهدا کرد.

  • در دورهمی مدیری با پانته آ بهرام چه گذشت؟


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

آرشیو

جستجو

تبلیغات