دوشنبه, 30 اردیبهشت,1398 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

گیشه کم رونق روزهای قبل از سال نو

گیشه کم رونق روزهای قبل از سال نو

اکران فیلم‌های تازه وارد، در آخرین روزهای بهمن، همانطور که انتظار می‌رفت باعث شد تا تکان هر چند ناچیزی به فیلم‌های اول جدول فروش هفتگی که مدتی دچار افت محسوسی شده بودند بدهد، با این حال کم رونقی گیشه برای رده سوم به بعد این جدول که تنها با فروش‌های بین 73 تا 15 میلیونی همراه بودند، همچنان ادامه دارد.
اکران فیلم‌های تازه وارد، در آخرین روزهای بهمن، همانطور که انتظار می‌رفت باعث شد تا تکان هر چند ناچیزی به فیلم‌های اول جدول فروش هفتگی که مدتی دچار افت محسوسی شده بودند بدهد، با این حال کم رونقی گیشه برای رده سوم به بعد این جدول که تنها با فروش‌های بین 73 تا 15 میلیونی همراه بودند، همچنان ادامه دارد.
در کنار این‌ها، فیلم‌های «مادری» به کارگردانی خانم رقیه توکلی، «اشک نرگس» به کارگردانی احمد عبداللهیان و «دعوتنامه» به کارگردانی مهرداد فرید نیز از دوم و سوم اسفند به جمع فیلم‌های روی پرده اضافه شدند. همچنین اکران فیلم «من یک ایرانیم» به کارگردانی آقای محمدرضا آهنج و تهیه کنندگی آقای احمد نجفی، جزو اتفاقاتی بود که با اعتراضات شدیدی از سوی تهیه کننده این فیلم بابت اکران زودهنگام فیلمش در پیش از نوروز همراه شد.

اجتماعی به جای کمدی
در ادامه مروری به فروش فیلم‌ها در هفته‌ای که گذشت داریم. طبق آمار ارائه شده، فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا» آقای وحید جلیلوند، با فروش یک‌میلیارد و 116 میلیون تومانی که داشت، به جای کمدی «آینه بغل» در جایگاه اول جدول قرار گرفت. خانم‌ها و آقایان امیر آقایی، هدیه تهرانی، سعید داخ، علیرضا استادى و نوید محمدزاده از بازیگران این فیلم‌اند که در آن تعدادی از هنرجویان تئاتر هم حضور دارند.«بدون تاریخ، بدون امضا» در حال حاضر حدود 95 سالن را در اختیار دارد.

افت 300 میلیونی
فیلم «آینه بغل» به کارگردانی آقای منوچهر هادی، در هفت روز گذشته با فروش حدود 680 میلیون تومان و کاهش نزدیک به 300 میلیون، یک پله سقوط کرد. این فیلم به تهیه‌کنندگی آقایان منصور سهراب‌پور و امیر پروین‌حسینی در حال حاضر 140 سالن را در اختیار دارد و تا کنون با گذشت 11 هفته حدود 18 میلیارد و 700 میلیون تومان فروخته است. خانم‌ها و آقایان محمدرضا گلزار، جواد عزتی، یکتا ناصر، نازنین بیاتی، سیامک صفری، مه لقا باقری، رضا نیکخواه و بهاره رهنما از بازیگران این کمدی‌اند.

«ما خیلی باحالیم» ؟!
کمدی گیشه‌ای «ما خیلی باحالیم» به کارگردانی آقای بهمن گودرزی، در این هفته حدود 250 میلیون تومان فروش داشت.
در این فیلم به تهیه کنندگی خانم رؤیا شریف، بازیگرانی چون مجید صالحی، مهران غفوریان، نیوشا ضیغمی، مریم امیر جلالی، بهنوش بختیاری، علی مشهدی، مهران رجبی، بیژن بنفشه‌خواه، مجید شهریاری و خشایار راد به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«هاری» تازه وارد
فیلم «هاری» به کارگردانی امیراحمد انصاری، با گذشت بیش از یک هفته از اکرانش حدود 73 میلیون تومان فروخت. این فیلم اجتماعی با بازی خانم‌ها و آقایان میلاد کی مرام، علیرضا کمالی، مینا ساداتی، حسین سلیمانی، مجید واشقانی، اکبر معززی، ماریه ماشااللهی، اصغر طبسی، علی گلبهاران، هنگامه قاضیانی و جمشید هاشم پور، در حال حاضر 44 سالن را در اختیار دارد.

«عشقولانس»
فیلم دیگر بازار فروش، به کارگردانی آقای محسن ماهینی و تهیه کنندگی آقای عبدالله باکیده حدود 70میلیون تومان فروش داشت.این فیلم که درحال‌حاضر 48سالن را در اختیار دارد، با گذشت 6 هفته از اکرانش یک‌میلیارد و 430 میلیون تومان فروش داشت. خانم‌ها و آقایان اکبرعبدی، سحر قریشی، علی صادقی، بهاره افشاری، لعیا زنگنه، فریبا کوثری، چنگیز وثوقی، محمود پاک‌نیت، فریبا متخصص ، شیرین بینا ، نیما شاهرخ شاهی، محسن افشانی، آرش نوذری، آوا دارویت، حدیثه تهرانی و... نیز از بازیگران این فیلم هستند.

یک اجتماعی دیگر
فیلم «اسرافیل» به کارگردانی آیدا پناهنده و تهیه‌کنندگی مستانه مهاجر، که از 25 بهمن ماه اکران خود را آغاز کرده بود؛ در 7 روز گذشته، نزدیک به 69 میلیون تومان فروش داشت و با 26 سالنی که در حال حاضر در اختیار دارد، در جایگاه ششم جدول قرار گرفت.
بازیگران این فیلم اجتماعی عبارتند از خانم‌ها و آقایان هدیه تهرانی، پژمان بازغی، مریلا زارعی، هدی زین العابدین، پوریا رحیمی سام، سهیلا رضوی، علی عمرانی، سودابه جعفر زاده، علی شیدایی فر، فریماه حسینی پور و یوسف بختیاری.

کمدی انسانی
فیلم کمدی- تراژدی آقای محمدهادی کریمی نیز با فروش 51 میلیونی که داشت، در رده هفتم قرار گرفت. این فیلم با حضور خانم‌ها و آقایان علیرضا شجاع‌نوری، هومن سیدی، آرمان درویش، لیلا زارع، فرخ نعمتی، هستی مهدوی‌فرد، مهوش افشارپناه، عباس احمدی‌مطلق، سعیده عرفان، زینب قادری، حمیدرضا سام‌خانیان، فتاح نظریان، بابک جعفریه، عطا مرادی و بهاره کیان‌افشار و نیکی کریمی داستانی را روایت می‌کنند که از دهه ۳۰ تا دهه ۶۰ شکل گرفته و در آن فراز وفرودهای شخصیتی را روایت می‌کند که مجبور است شبیه مردمان پیرامونش شود.کمدی انسانی با گذشت 5 هفته از اکرانش حدود 700 میلیون تومان فروش داشت.

«پل خواب» در خواب
32 میلیون تومان، آمار فروشی است که به فیلم «پل خواب» به کارگردانی و تهیه کنندگی آقایان اکتای براهنی و جهانگیر کوثری اختصاص دارد.آقایان و خانم‌ها ساعد سهیلی، هومن سیدی، اکبر زنجانپور، آناهیتا افشار، علیرضا ثانی فر و حسام شجاعی در این فیلم که در ژانر اجتماعی است و در حال حاضر 24 سالن را در اختیار دارد، ایفای نقش کرده‌اند.این فیلم با گذشت 5 هفته از اکرانش، حدود 785 میلیون تومان فروش داشت.

کمدی طرد شده
فیلم کمدی «دخترعمو و پسرعمو» به کارگردانی خانم روح‌انگیز شمس با فروش 31 میلیونی که داشت، چندان مورد استقبال قرار نگرفت. در این فیلم با فروش کل یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان در 8 هفته خانم‌ها و آقایان مجید صالحی، نیوشا ضیغمی، لاله مرزبان، فاطمه گودرزی، مریم امیرجلالی، محمود عزیزی، مهدی صبایی و نسیم فروغ و معصومه محمدپور به ایفای نقش پرداخته‌اند.

«سدمعبر» قرایی
فیلم «سدمعبر» به کارگردانی آقای محسن قرایی و تهیه کنندگی آقای بهمن کامیار، حدود 15 میلیون تومان فروش داست. خانم‌ها و آقایان حامد بهداد، باران کوثری، نادر فلاح، اکبر رحمتی، آوا شریفی، عرفان ناصری، مرتضی آقاحسینی، بهرام سروری نژاد، سجاد رحیمی، غلامعلی رضایی، نگارعابدی، علیرضا کمالی نژاد، گیتی قاسمی، حسام محمودی و... از بازیگران این درام اجتماعی هستند.

یک انیمیشن
انیمیشن «کلیله و دمنه» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی آقای علیرضا توکلی بینا و خانم زهرا هاشمی با فروش 13 میلیون تومانی که داشت، یازدهم شد.در ادامه نیز فیلم «خالتور»که با گذشت 16 هفته از اکرانش حدود 6 میلیارد و 685 میلیون تومان فروش داشت، در 7 روز اخیر 12 میلیون و 600 میلیون تومان فروخت و تعداد سالن‌هایش نیز به 6 مرکز، کاهش پیدا کرد.

«حریم شخصی»،«افسانه گل آباد»، «ثبت با سند بابرابراست»، «راز سیاوش» و... هم فیلم‌های بعدی این جدول هستند.

  • گیشه کم رونق روزهای قبل از سال نو


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات