چهارشنبه, 01 اسفند,1397 | |

یادداشت

آرشیو اخبار

رشیدپور چگونه «مهدویان» و «لاتاری» را وارد حاشیه کرد؟

رشیدپور چگونه «مهدویان» و «لاتاری» را وارد حاشیه کرد؟

میکائیل دیانی، روزنامه نگار و مستندساز در اینستاگرامش نوشت: مغلطه رشیدپور و دوستان. «رشیدپور» چگونه «مهدویان» و «لاتاری» را وارد حاشیه کرد؟
*برنامه هفت پس از حضور محمدحسین مهدویان، کارگردان جوان و موفق کشور که فیلم لاتاری را امسال در جشنواره دارد، وی و فیلمش را وارد حاشیه کرد و هجده های بسیاری را به سمت مهدویان روانه کرد در حالیکه واقعیت مسئله چیز دیگری بود! .
*در این برنامه رشیدپور به مهدویان حمله‌ور شد که فیلمش ترویج خشونت و رفتار فاشیستی است و مهدویان در جواب این ادعا مثال شاهنامه و فردوسی را زد که اگر فیلم او را که مصداق غیرت است فاشیستی بدانیم شاهنامه و فردوسی را هم باید مروج فاشیست و ناسیونالیست دانست. در حالیکه هم رشیدپور هم مخاطبان و هم خود مهدویان می دانستند که زدن این مثال برای آن بود که بفهمیم «توجه به غیرت ملی» که شاهنامه مصداق اتم و کامل آن است با «خشونت طلبی» متفاوت است و اتفاقا غیرت امر مقدس است. .
*این مثال مهدویان در واقع زدن خط تفکری رشیدپور و روشنفکران همفکرش بود که تلاش دارند «غیرت» را با «خشونت» یکسان بگیرند و غیرت را رفتاری فاشیستی بدانند! .
*حالا اما به مدد رشیدپور و دوستانش داستان برعکس شده است! فیلم مهدویان را تقطیع شده در فضای مجازی منتشر می کنند که وی طرفدار فاشیست است و شاهنامه را هم فاشیستی می داند! .
*این البته نهایت نامردی یک جریان رسانه ای است که برای حذف یک فیلم و کارگردان از جشنواره فیلم فجر و توجه مردم به اینگونه رفتارها دست می زنند اما لاتاری همچنان با بیش‌ترین سانس فوق العاده نشان داده است که اتفاقا مردم ایران طرفدار «غیرت» هستند.

  • رشیدپور چگونه «مهدویان» و «لاتاری» را وارد حاشیه کرد؟


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات