ﺳﻪشنبه, 02 بهمن,1397 | |

اتاق خبر

آرشیو اخبار

پیمان معادی در اولین حضور تلویزیونی اش از  ضد جنگ نبودن فیلمش و تجربه همکاری با حاتمی کیا گفت

پیمان معادی در اولین حضور تلویزیونی اش از ضد جنگ نبودن فیلمش و تجربه همکاری با حاتمی کیا گفت

 من در دورانی زندگی میکردم که می دیدم چه بسیار افرادی از زندگی عزیز خود گذشت می کردند. خیلی حرف مهمی است ما آن موقع ها هم دل تر و صادق و شیرین تر بودیم

فرهنگ نویس/ پیمان معادی بازیگر و کارگردان سینما به مناسبت اکران فیلم «بمب؛یک عاشقانه» در جشنواره فجر شب گذشته میهمان ششمین قسمت از ویژه برنامه «هفت» بود که بخش های مهم صحبت های او را در زیر میخوانید:

- برخی می گویند فیلمت ضد جنگ است. من نمی فهمم چرا باید این حرف ها زده شود. من در دورانی زندگی میکردم که می دیدم چه بسیار افرادی از زندگی عزیز خود گذشت می کردند. خیلی حرف مهمی است ما آن موقع ها هم دل تر و صادق و شیرین تر بودیم. با وجود بیشترین تحریم ها، بیشترین فشارهای اقتصادی و روز و شب بمباران زندگی جاری بود. بحث عشق و زندگی در یک فیلم از نظر من مهمترین تمی است که باید درباره اش فیلم ساخته شود. اما از نظر برخی آقایان این اصلا مهم نیست. کسانی که در مدرسه تلاش می کنند و مدرسه را تعطیل نمی کنند می گویند اگر تعطیل کنیم چرخ کشور می ایستد و این همان چیزی است که دشمن می خواهد.

- چرا باید آنقدر سیمرغ و داوری ها اهمیت داشته باشد. من می بینم همه دلخورند. اونی که می گیرد دلخور است، اونی که نمی گیرد دلخور است. هنوز مدیران و سیاست گذاران جشنواره به من زنگ می زنند و از من بخاطر سیمرغ های که پای اختتامیه از من گرفته شد عذرخواهی می کنند. عذرخواهی چیزی را حل نمی کند اما من دوست دارم بگویم ابد و یک روز، جدایی نادر از سیمین، قصه ها و درباره الی را بازی کردم. بنظرم نام بردن این اسم فیلم هایی که بازی کردی و می توانی کنارش بایستی بزرگتر از سیمرغ هاست.

- ما همه مان بچه جنگ بودیم. یک عده در جبهه می جنگیدند و بسیار کارهای مهمی انجام می دادند در طول آن هشت سال و در شهرهای ایارن هم همه بچه های جنگ بودند. زنی که با بچه اش می دوید و به پناهگاه می رفت. وقتی موشک 9 متری به خانه ای می خورد و 20 نفر پودر می شدند اتفاقی بود که بتوان از آن گذشت. من زنده ماندم و باید این ها را روایت کنم. بدون هیچ جهت گیری. من نمی فهمم که چرا عده ای می گویند "بمب" ضد جنگ و ضد دفاع مقدس است. من چرا باید همچین کار و بکنم. من در دورانی این ها را تجربه کردم و می دیدم که چگونه مردم از همه چیزشان می گذرند.

- خدا را شکر که نام ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فجر هست. ابراهیم حاتمی کیا فیلمساز محبوب من نیست اما مگر می توانم فیلم هایش را دوست نداشته باشم و قدرش را ندانم. خوشحال نباشم که در فستیوالی شرکت میکنم که ابراهیم حاتمی کیا هم در آن فیلم دارد؟

- پیمان معادی در خصوص تجربه همکاری اش با ابراهیم حاتمی کیا برای نخستین بار گفت: من «آواز قو» را از سال 81 - 82 نوشته بودم و برای پروژه ای از سمت آقای حاتمی کیا دعوت به همکاری شدم که هیچ وقت ساخته نشد. چون من آن چیزی که ایشان می خواست را نمی توانستم بنویسم و نمی فهمیدم یکدیگر را. یک ماه می رفتیم و می آمدیم نهایتا ایشان به من گفت ارتباط برقرار نمی شود و زبان متشرک پیدا نمی کنیم. در نهایت جدا شدیم و من به ایشان گفتم طرحی در ذهنم دارم و آن طرح، طرح بمب بود. بعد او گفت: این کار که نشد اما اگر یک روز خواستی من مشتری "بمب" هستم.


  • پیمان معادی در اولین حضور تلویزیونی اش از  ضد جنگ نبودن فیلمش و تجربه همکاری با حاتمی کیا گفت


Article Rating


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات