یکشنبه, 30 دی,1397 | |

ادبیات و کتاب

آرشیو اخبار

کتابی که خشم ترامپ را برانگیخت

کتابی که خشم ترامپ را برانگیخت

«آتش و خشم»کتاب جدید مایکل وُلف براساس مصاحبه ها با مقام های ارشد و شخص ترامپ نوشته شده که خشم رییس جمهور ایالات متحده را برانگیخت

مایکل وُلف، خبرنگار آمریکایی و نویسنده این کتاب از وقایع درون کاخ سفید پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد. «آتش و خشم» از نحوه حکومت گرفته تا ایوانکا ترامپ و رؤیاهای ریاست جمهوری اش، که گوشه هایی از آن  توسط رسانه های خبری امریکایی و انگلیسی منتشر شده است.این در حالی‌ است که وکلای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا درخواست‌هایی را برای توقف انتشار این کتاب جنجالی آغاز کرده‌اند.

رئیس جمهور امریکا در توییت خود در واکنش به کتاب «آتش و خشم در درون کاخ سفید ترامپ» نوشته مایکل وولف آن را سراسر دروغ خوانده و تهدید کرده است نویسندگانش را تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

در این کتاب گفته شده دونالد ترامپ هرگز فکرش را هم نمی کرد رئیس جمهور شود و پس از پیروزی در انتخابات نیز وحشت زده شده است.

نویسنده آمریکایی کتاب «آتش‌ و خشم؛ درون کاخ سفید» اعلام کرد که این کتاب جنجالی، به جای سه‌شنبه آینده، امروز منتشر خواهد شد.مایکل وولف در پیامی توییتری نوشته است: «تشکر می‌کنم آقای رئیس‌جمهوری، شما می‌توانید امروز آن را بخرید.»

وولف در این کتاب خود، که اتفاقات کاخ سفید در نخستین سال ریاست‌جمهوری ترامپ را ثبت کرده است، به مصاحبه‌هایش با شخصیت‌های نزدیک به رئیس‌جمهور از جمله «استیو بنن» مشاور ارشد ترامپ استناد کرده است.

گفته می‌شود که مشاور ارشد سابق دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری در این کتاب اتهام‌های سنگینی به پسر ارشد و همچنین داماد ترامپ وارد کرده است.در این کتاب همچنین آمده است در کاخ سفید شرایطی پر هرج و مرج و پر برخورد حاکم است که در آن خیانت و تلافی موج می زند.

گوشه هایی از کتاب را  مطالعه کنید: 

اشک های ملانیا سرازیر شد

"مدت کوتاهی پس از ساعت هشت شام، وقتی که خبر غیرمنتظره – برنده شدن قریب الوقوع ترامپ – نشر شد، دونالد ترامپ جونیور، به یکی از دوستانش گفت که پدرش پس از شنیدن این خبر به شدت شوک خورد، انگار یک روح دیده باشد. اشک های ملانیا ترامپ سرازیر شده است، و او از خوشحالی گریه نمی کرد. حدود یک ساعت بعد. ترامپ که نخست به وجد آمده بود، نمی توانست پیروزی اش را باور کند و بعد (که کم کم فهمید چی شده) به شدت ترسید."

ایوانکا ترامپ، "نخستین رئیس جمهور زن"؟

"... جرد (کوشنر) و ایوانکا باهم یک معامله جدی کردند: اگر زمانی در آینده فرصتی پیش بیاید، این ایوانکا خواهد بود که در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند. ایوانکا گفته که نخستین رئیس جمهور زن، هیلاری کلینتون نه، بلکه ایوانکا ترامپ خواهد بود."

آرامش در رستوران های غذای فوری

"او (ترامپ) مدت زیادی از این می ترسید که مسموم شود. یکی از دلایلی که او دوست داشت، در مک دونالد غذا بخورد، همین بود..."

تئوری های بنن

"بنن می گفت که دشمن واقعی چین است. چین نخستین جبهه در یک جنگ سرد جدید است. چین همه چیز است. مسائل دیگر آنقدر مهم نیست. اگر دستمان به چین نرسد، به هیچ چیز دست نمی یابیم. فهم مجموع این مساله بسیار ساده است. چین در جایی قرار دارد که آلمان نازی در سال های 1929 تا 1930 آن جا قرار داشت. چینی ها مانند آلمانی ها معقول ترین مردم در دنیا هستند، ..."

بنن: آن چه پسر دونالد ترامپ انجام داد، خیانت بود

بنن گفت: (دونالد ترامپ جونیور، جرد کوشنر و پاول منافورت، مدیر کمپاین انتخاباتی) فکر کردند که دیدار با یک حکومت خارجی در یکی از ساختمان های متعلق به ترامپ فکر خوبی است...هیچ وکیلی آنجا حضور نداشت. حتی اگر فکر کنیم که این کار خیانت و غیر وطن پرستانه یا خیلی بد نبوده، که به نظر من بوده، بازهم باید بلافاصله به "اف بی آی" خبر داده می شد.

باختن به معنای بردن

ترامپ این افکار را در سر داشت: "زمانی که او در انتخابات شکست بخورد، هم به شدت مشهور می شود و هم قربانی هیلاری کلینتون حیله گر به حساب می آید. دختر و دامادش به دو شخصیت مشهور جهانی تبدیل می شوند. استیو بنن، عملا به رئیس حرکت "تی پارتی" تبدیل می شد... ملانیا ترامپ که شوهرش به او قول داده بود رئیس جمهور نمی شود، می توانست به زندگی روزمره اش بازگردد. به این ترتیب باختن به معنای بردن بود".

ترامپ استیو بنن را به افترا و ناسزاگویی متهم کرد. هنگامی که خبر انتشار کتاب یاد شده به گوش رئیس جمهور رسید او در بیانیه ای به شدت به استیو بنن حمله کرد و گفت: «استیو بنن نه با من و نه با ریاست جمهوری من هیچ ارتباطی ندارد. هنگامی که از کار برکنار شد نه تنها شغلش را بلکه عقلش را نیز از دست داد.» سخنگوی کاخ سفید هم گفت: طراحی چنین ادعاها و اتهام های غلطی ضد رئیس جمهور نه تنها منزجر کننده است بلکه خشم انسان را بر می انگیزد.

نویسنده یک کتاب جنجالی درباره دونالد ترامپ گفته است با هر فردی که برای کتاب مصاحبه کرده، رئیس‌جمهوری آمریکا را کودکی خوانده که نیازمند خشنودی لحظه‌ای است.مایکل وولف به شبکه خبری ان‌بی‌سی گفته است این چیزی بود که تقریبا تمامی افرادی که در کاخ سفید با آنها صحبت کرده روی آن توافق داشتند. "دونالد ترامپ احتمالا از هر فرد دیگری که روی کره زمین قدم زده کمتر اعتبار دارد."

گفته شده که این کتاب بر مبنای بیش از 200 مصاحبه نوشته شده اما بخش‌هایی از کتاب که پیش از انتشار عمومی در دسترس قرار گرفت با انتقادهایی مواجه شد.


  • کتابی که خشم ترامپ را برانگیخت


ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.

جستجو

تبلیغات